Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy meleg vagyok? Még a barátaim is.

Figyelt kérdés

Tegnap egy bulin odajött hozzám az egyik haverom és rákezdett, hogy ő elfogad engem olyannak amilyen vagyok és neki a magamfajtával semmilyen baja sincs. Egyébiránt Asperger-szindrómás vagyok, azt hittem erre jött rá magától. Nem nehéz. De folytatta, hogy vannak meleg ismerősei, sőt az egyik barátja is az, és nem kell titkolnom előtte. Ő heteroszexuális, nem 'nyomulni' akart. Ez az eset felnyitotta a szemem. Rengetegen utaltak már hasonló konklúzióra. Változtatnom kellene az általános viselkedés sémámon. Testtartás, járás és hanghordozás. Az a baj, hogy a járásom a lehető legoptimálisabb teljesítményt nyújtja, a hanghordozásomra gyakran nem figyelek oda, a testtartásom meg attól függ, az adott pillanatban, hogy érzem magam kényelemben. Talán azért gondolják, mert megbámulom elvétve az embereket? Nem csak a lányokat. Kényszeresen. Ha elfog a szorongás, akkor fel kell mérnem minden környezetemben lévő személyt, hogy biztonságban érezzem magam. Teljesen összezavarodtam. Amúgy vékony vagyok, alacsony, és gyerek arcom van. Hormonháztartásommal gondok vannak, ezért az arcom és a mellkasom kevésbé szőrös, mint a többieknek. Külső vonások is közrejátszhatnak?

Ha azt hiszik rólam, hogy meleg vagyok, az feltételezhetően kérdésekkel jár. Utálom a felesleges dialógusokat és köröket lefutni.

Ami még felmerült bennem, hogy viszonylag gyakran sírok. Nem vagyok érzékeny típus. De rosszul kezelem a dühöt és a hosszan tartó szorongást, valamint a sarokba szorítást. Jobbik esetben csak lehordom az illetőt gátlástalanul és őszintén, aminek sosincs jó vége. Rosszabb esetben őrjöngök. Erre nagyközönség előtt nem volt példa. Ha magamban tartom, akkor sírok. Esetleges férfiakra nem valló testtartás, szabálytalan - ebből adódóan alkalmanként kicsit nőies - hanghordozás, emberek bámulása, fejletlen külső tulajdonságok, átlagban kéthavonta egy sírás elég arra, hogy a környezetemben élő emberek azzal a konklúzióval éljenek, hogy meleg vagyok? Bókokat és ajánlatokat is kaptam. Csak nemrég realizáltam visszagondolva, hogy azok voltak.

18/F



2016. máj. 11. 11:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem értem. Miért nem mutassam annak magam, aki nem vagyok? Erről szól a szociális élet, ahogy észrevettem. Egy fal, aminek mindenkinek nekiugrik fejjel úgy, hogy a fal csak azért van ott, mert mindenki nekiugrik.


#10: Túl jó hozzám. Hozzávetőlegesen, közel olyan 'okos' mint én. Művelt. Külső megjelenése olyan előnyökhöz juttatja, amik mellett az én közeledésem vagy jelenlétem nem pusztán felesleges, teljességében irreleváns lesz számára.


#9: Egyszer, régebben a legjobb barátomtól rákérdeztem a nonverbális kommunikáció mikéntjére, de miután összeszedte a gondolatait sem tudott érdemleges válasszal szolgálni. Személy szerint sokkal többet tudtam neki mondani róla. Viszont ő ösztönből, ahogy írtad hardveresen brutális részletességgel használja az eszközöket, és igen, sajnos én csak a környezetemben található sémákat használom fel újra és újra. Nincs kizárva, hogy helytelenül használom. Kevésbé árnyaltan. Értem a párhuzamot, de belegondolva ezt a hibát rengeteg módon/eszközön elvétettem és elvétem. De sajnos nem tudom mikor használom helyesen és mikor helytelenül a megtanult mintát.

2016. máj. 16. 10:44
 12/14 anonim ***** válasza:
Remélem társaságban nem használsz ilyen mondatokat, törekedj arra, hogy minél egyszerűbben fejezd ki magad.
2016. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Esetleges férfiakra nem valló testtartás, szabálytalan - ebből adódóan alkalmanként kicsit nőies - hanghordozás, emberek bámulása, fejletlen külső tulajdonságok, átlagban kéthavonta egy sírás"


Ez elég sztereotíp. Szimplák hülyék a haverjaid.

2016. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Meg ez a szerezz csajt duma, amit egyik hozzászóló írt. Szerezz egyet. Tedd zsebre... Bakker.
2016. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!