Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj van velem, ha így élek?

Baj van velem, ha így élek?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, párom sincs. A hétköznapjaim és a hétvégéim is általában "szürkék", csak otthon vagyok, és nem csinálok szinte semmit. Néha a szüleimmel csinálunk valamilyen programot és ennyi. Ettől függetlenül vágyom én is arra, hogy kimozduljak és elmenjek kikapcsolódni a barátaimmal vagy a párommal, csak ugye nincsenek... Elszoktam menni egyedül futni és kutyát sétáltatni. De így is elég üresnek érzem magam..

Persze hiányoznak az életemből a barátok, a szerelem és a bulik, hiányzik a boldogság.. De már hónapok óta nincs senkim a szüleimen kívül, és rájuk sem számíthatok mindig.. Magamba fordultam a magány miatt, de már kezdem megszokni.


A kérdésem az lenne, hogy baj van velem akkor, ha beletörődök ebbe és nem "erőlködöm" azért, hogy legyenek barátaim és legyen végre egy szerető párom, és ilyen "szürke" és magányos életet élek továbbra is?


Sokat sírtam emiatt és nagyon depressziós voltam/vagyok, de már kezdek inkább beletörődni, hogy nekem akkor jobb is így, egyedül. Már a facebookról is letöröltem magam, pedig szinte már mindenki ott is tartja a kapcsolatot mindenkivel, de nekem már annyira nem volt kivel tartanom ott a kapcsolatot, és csak bosszantott az a közösségi oldal, hogy inkább töröltem magam.


Baj van velem, hogy ennyire befelé fordulok? Elég szánalmasnak érzem magam sokszor, de tehetetlen vagyok ezzel a helyzettel szemben, legalábbis annak érzem magam. :(


17/L



2016. máj. 12. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát azonnal Tegyél ellene, mert ez a leg rosszabb h hagyod hogy lehúzzanak az ártó gondolatok, S igazából fejben ölöd meg magad úgy hogy nem csinálsz semmit. Olvass önismereti témában, könyveket. Próbálj új programokat csinálni, menj mellette pszichológushoz ő segit rendbe tenni. Na meg dolgok azért kellenek amik kitöltik a napod, hogy eltereljék az ilyen önpusztitó gondolatokat, meg a becsavarodást. Tehát valamit kéne csinálnod
2016. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam ebben az időszakomban fél éve. :D

Több hétig csak ültem a gép előtt és néztem ki a fejemből, nem beszéltem senkivel, nem mentem el otthonról, és bár voltak barátaim nem tartottam velük a kapcsolatot. Nagyon durván elszigetelődtem sajnos egy családtagom elvesztése után, nálam a gyász az kb 3-4 hónapig tart mire felfogom és elfogadom. Igazából aki ezen változtatni tud az csak te vagy. Menj el társaságba és keress barátokat, beszélgessetek és hamar elmúlik ez a depizés. Persze attól függ hogy Te is ki akarsz-e lépni ebből. Ez egyáltalán nem szánalmas, mindenkinek van ilyen időszaka. :)

2016. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan így élek, de én már annyira megszoktam ezt az élet stílust, hogy nem is akarok változtatni rajta.
2016. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen depresszióra utaló tünetek amiket leírtál.

A futással jó úton jársz szerintem.De még jobb lenne ha mellette még kimozdulnál.Új közösségbe kerülnél.Ismerkednél,beszélgetnél,nyitnál az emberek felé.Pl.konditerembe vagy zumbázni.Vagy bárhova ami örömet okoz.

2016. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, en egyaltalan nem orulok neki. Bar en eleve szeretek egyedul lenni, de egy harmonikus parkapcsolatra vagyom es egy igaz baratra akikre szamithatok:)
2016. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki. Kezd el sportolni, vagj bele uj hobbiba. Pl csatlakozz olyan kozosseghez akik turazni jarnak hatha ott megismerkedsz valakivel.
2016. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen.

Ne törődj bele jobb lehetőségét adó dolgokba.

Akarj dolgokat és tegyél értük.

2016. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jó neked, akkor ne így csináld. Találj 1-2 jófejt az iskolában, akikkel el lehet lenni pl.
2016. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is így élek, nem is remélek már semmit
2016. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!