Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tisztelnem kéne magam emiatt...

Tisztelnem kéne magam emiatt jobban mintha nem vágtam volna bele?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt úgy döntöttem kimegyek külföldre tanulni, egész egyszerűen azért mert végiggondoltam milyen jövő várna rám otthon, és akkor inkább azt mondtam, hogy vagy jó sok pénzt bukok vagy sokat nyerek


azóta sikerült nagy nehezen állást is találnom, suli meg nem annyira nehéz mint számítottam rá..magyarán kijelenthetem, hogy az elvárásaimhoz képest helyt álltam.


itt jönnek a gondok,


gond no. 1: a melóhelyen habár annyit keresek amit nem is gondoltam volna, hogy keresnék nem érzem egyáltalán egyenrangúnak magam a helybeliekkel mivel csak takarítok, kivéve a magyar kollégákkal(van pár magyar kolléga)..emiatt folyton máshol jár az agyam, hogy milyen büszke vagyok magamra, hogy eddig eljutottam és sikerült pénzt keresnem, fenntartanom magam..megalapozhatom a jövőmet anyagilag


gond no.2: habár nagyon sokat fejlődött a nyelvtudásom, bármit amit akarok ki tudom fejezni, ha emberek figyelnek és várják nagy szemekkel, hogy reagáljak valamire, akkor olyan durván leblokkolok, mintha az agyam helyén egy sötét felhő eltakarna mindent(ezzel a magyarban ugyanilyen gondom volt, de az angolul történő kommunikáció kicsit ront rajta)..

kivéve ha négyszemközt beszélek valakivel aki valamelyest szimpatikus, és tudom, hogy nem jövök zavarba kérdezzen bármit is


3. akcentusom egy kicsit zavar, de azon már nagyjából túltettem magam


habár tudom, hogy magamhoz képest, elég sokat teljesítettem, másokhoz hasonlítva ezek miatt a gondok miatt, rengeteg szituációban egy nagy kalap szargombócnak érzem magam, annak ellenére, hogy legbelül tudom, hogy sok értékem van


jöjjön aminek jönnie kell



2016. máj. 13. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami nem derül ki az egészböl, az az, hogy mit tanulsz/tanultál külföldön?

Mert az, hogy takarításból megélsz, ugyan eredmény valamennyire, de nem annyira nagy szám.


Ami a nyelvhelyzetet illeti, sokat kellene beszélgeteni úgy, hogy több ember is ott van, akkor megszoknád a dolgot és nem blokkolnál le.


Az akcentus meg van, ha odafigyelsz, és gyakotolsz, akkor csökkenteni tudod.


Tehát VAN, ami pozitív a helyzetedben (és több, mint soknak MO-on), de még böven van mit fejlödni is.

2016. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért csak takarítasz? Azaz igazság, hogy azt otthon is lenézik. Én pl. csak érettségivel eladó vagyok egy drogériában, Bécsben. Szinte mindenki osztrák, nem tesznek különbséget velem, csakmert magyar vagyok, nagyon jól beilleszkedhet, aki akar. Egyetemen 4. szemesztert csinálom, tényleg könnyebb, mint otthon.
2016. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen én is ezt érzem, a társadalomba való beilleszkedés, az viszonylag ugyanolyan mint otthon, de mivel nekem kb 11-12 éves korom óta elég nagy gondom van ezzel, ezért ez nem javult meg, csak azért mert magamhoz képest javultam más téren


jártam mindenféle társaságba, erőltettem magamra ahogyan tudtam, hogy ez javuljon, de amikor meg kellett szólalni akkor csak elvörösödtem, és 2 hónapig azon gondolkodtam,hogy milyen gáz vagyok


sőt, nagyon sok embert baromi nyitottnak vélek, aztán egy idő után mintha akaratlanul is elcseszném a kettőnk között kialakuló jó viszonyt

2016. máj. 13. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem; miért kéne "tisztelnie" valakinek magát?


Mi az, hogy CSAK takarítasz? Takarítani jó és még jobb, hogy az eredmény szépen látszik. Bár nem tudom, hogy hol , milyen helyet takarítasz, de jó érzés látni, hogy milyen szép tiszta, ragyog minden, nem?


Szerintem, könnyen lehet, hogy csak te érzed "nem egyenrangúnak" magad, a helybelieknek ehhez az érzéshez esetleg semmi köze. Vagy mit csinálnak?


Ha valaki helyettem szépen kitakarít, én azt nagyon méltányolom, megbecsülöm, hogy tiszta lakásra jöhetek haza. Főleg, ha még figyel is, hogy ne ijessze meg a kutyát-macskákat, amíg ott van.

Szerintem nehezebb munka rendesen(!) takarítani, mint sokminden más munkát végezni.


Szerintem, az akcentus sem kéne, hogy zavarjon; mindenkinek, a helyieknek is van, pl. a királynőhöz képest. Mo-on is zavar a tájszólás? Mert nem kéne; az a szép, hogy mennyire különbözően tudjuk mondani ugyanazt, hogy nem egy steril műnyelvet beszélünk.

2016. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!