Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatóak a...

Miért ilyen rosszindulatóak a magyarok? Ha valakinek jobban megy akkor mindjárt sznob.

Figyelt kérdés

Mindent ugye le kell szólni, a tesla pl. sznob autó. Ha valakinek nagyobb motorral van akkor az mindjárt hülye, mert ki Sem használja.

Meg a legjobb az hogy ha valakinek jobban megy akkor az biztos valakinek a valakije, és nem az jut az eszükbe, hogy mondjuk megdolgozik érte. Viszi becsülettel a vállalakozását, vagy épp külföldön dolgozik.

És akkor el is érkeztünk a következő ponthoz, "ha külföldön dolgozik, így aztán könnyű".

És nem az hogy mondjuk mennyi energia Volt idegen nyelvet megtanulni, és olyan szintre felhozni hogy beilleszkedik, és elismerik a munkáját. Nem, ilyen szóba Sem kerül. Inkább az hogy "jah takarít külföldön, itthon meg játssza a kiskirályt."


Miért ilyen rosszindulatúak mindenben?



2016. máj. 15. 00:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Tudod, savanyú a szőlő.
2016. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját tapasztalatomat mondom el:

Addig mondtam én is másra, amíg rá nem jöttem, hogy adott helyzetben ez bennem is előjön (pedig hidd el én aztán etikai-harcos vagyok). Talán a genetika! Nem tudom!

2016. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Nagyreszt igazad van, de az utolso dolog sokszor igaz... En kulfoldon elek, itt dolgozom, van par magyar ebben az orszagban is, es szinte kivetel nelkul bekepzeltek, akiket latok / latasbol ismerek... Azert, mert ugy vannak vele, h idekoltoztek, es ok mostmar felsobb renduek.
2016. máj. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem mindenki ilyen. Ahol sok a nélkülöző, meg beszűkült látókörű ember ott sokan gondolkoznak így, de van ahol ez pl teljesen természetes hogy kint dolgoznak, pl a nyugati hatàrszél városaiban.
2016. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az autós részre annyit, hogy ezek külsőségek. Emiatt sokszor pont az vesz nagyobb autót akinek egy fityingje sincs, akinek meg van az sokszor kis autót vesz, vagy éppen autója sincs. Ismerek ilyet mindkét táborból.

Aki meg takarít külföldön, egyfelől becsülendő hogy dolgozik, de azért az se itt, se máshol nem a társasadalom krémje.

2016. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
én nekem ugye családom nagy része sváb, hát mind megy ki külföldre. Én is most hagytam ott Mérnökit és megyek majd ki és ott újra kezdem. Én büszke vagyok arra, hogy nem vagyok magyar, csak bizonyos százalékban. De ezt a százalékot le is fogom tagadni amint kimegyek.
2016. máj. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Na nekem pont velük sincs olyan jó tapasztalatom.

Én sváb faluban nőttem fel, és bennem is van sváb olasz és felvidéki.

Valahogy sváb közösségbe keveredtek még az anyai nagyszülők, nem igazán fogadták be. Apám odakerült, ő részéről voltak sváb felmenők de őt Sem fogadták be. Bár lehet nem is tudták hogy miféle.

Viszont ami nagyon meglepett, egy német nevű haverom odaköltözött a szoomszéd sváb városból, azt mondta neki is vagy 10 év Volt mire elkezdték befogadni.


Egyébként a mérnökit abbahagyni nagy felelőtlenség. Ha németeknél akarnád folytatni, azt mondanám, többre mentél volna, ha Magyar Bachelor után kimész kinti egyetemre masterezni. 10 legjobb közül az egyiknál jártas vagyok, készítek fel 1-2 embert elektrotechikára, és látom hogy milyen szervezetlen ratyi az egész. Akinek segítek, nem azért kell nekik segíteni mert buták lennének, hanem egyszerűen szinten alluli az előadás és szervezés, a számonkérés meg szemét.

Van egy buktató tárgy, még annak a legjobb a jegyzete, olyan poroszos, mint egy jogkönyvben minden le van vezetve hivatkozásokkal. Én majdnem 20 év műszaki és 10 év mérnöki tapasztalattal értem, és próbálom elmagyarázni, de ha ez 20 évese lett volna, akkor ma nem vagyok mérnök, mert buktam volna.

2016. máj. 15. 01:47
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk tény, hogy a külföldön alja munkát végző emberek sokszor hajlamosak egy kicsit elszállni maguktól és nagyon magas lóról beszélni az itthon maradtakkal. Pedig ezekhez a munkákhoz pont nem is nagyon kell nyelvtudás, amit elismerni és becsülni kellene. Éppen hogy általában azok végeznek ilyen munkát, akik nem beszélik (jól) a nyelvet.

Persze becsülendő, hogy dolgoznak, bele mertek vágni az ismeretlenbe és megállják a helyüket, de ha hazajönnek, sokszor úgy beszélnek, viselkednek, mintha felsőbbrendű lények lennének.

2016. máj. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Erről a sváb beilleszkedésről annyira nem tudok dolgokat, mert ugye én családomról tudja mindenki hogy sváb, én már benne vagyok az egészben :)

Mérnökinfót hagytam ott, nem éreztem hogy tanítanának valamit, szebben szólva neten több mindent találok. És ugye buktatnak mint a szar, évfolyam egyik legjobbjából átraktak fizetősre, mert pont kifogtam mindig azokat a vizsgákat, ahol szívattak. 5-ösre megtanultam az anyagot, erre a vizsgázók 90%-a át se ment, én 0%-ot kaptam :) hozzá se tudtam kezdeni. Amúgy meg oxfordra vagy egyéb szép egyetemekre pályázok, azon az elven, hogy ha már úgy is fizetősön vagyok, akkor fizetek egy olyan egyetemnek, amely nem szívat és tanít is valamit.

2016. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nahát, akkor nem jobb a helyzet. Én pont most készülök kint mastert csinálni. De én még sokat köszönhetek az otthoni oktatásnak. Az egyetlen ami hiányzott otthon, hogy a cégek nem támogatják az oktatást mondjuk praktikumhelyekkel vagy diplomamunka kiírásokkal.

Ez 2000 körül Volt még.

2016. máj. 15. 02:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!