Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatóak a...

Miért ilyen rosszindulatóak a magyarok? Ha valakinek jobban megy akkor mindjárt sznob.

Figyelt kérdés

Mindent ugye le kell szólni, a tesla pl. sznob autó. Ha valakinek nagyobb motorral van akkor az mindjárt hülye, mert ki Sem használja.

Meg a legjobb az hogy ha valakinek jobban megy akkor az biztos valakinek a valakije, és nem az jut az eszükbe, hogy mondjuk megdolgozik érte. Viszi becsülettel a vállalakozását, vagy épp külföldön dolgozik.

És akkor el is érkeztünk a következő ponthoz, "ha külföldön dolgozik, így aztán könnyű".

És nem az hogy mondjuk mennyi energia Volt idegen nyelvet megtanulni, és olyan szintre felhozni hogy beilleszkedik, és elismerik a munkáját. Nem, ilyen szóba Sem kerül. Inkább az hogy "jah takarít külföldön, itthon meg játssza a kiskirályt."


Miért ilyen rosszindulatúak mindenben?



2016. máj. 15. 00:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A magyarok egy része valóban ilyen, de sok más hasonló ország van. Mi a fejlett nyugat és az elmaradottabb kelet között vagyunk, borzasztó politikával, szóval sokan elég frusztráltak. Leginkább ezért jellemző szerintem. 5-10 éve úgy rémlik, hogy nyugodtabb és kellemesebb volt itthon a légkör.

A Tesla amúgy, tényleg sznob autó. Jó és én is bírom, de látom bizonyos gazdagabb körökben, hogy csak azért veszik, mert a másik gazdag is azt vett. Tehát nem a tudása miatt vagy hasonló miatt.

A drágább és nagyobb dolgok (autó, motor, telefon, pc) vétele itthon elég sajátságos. Sokan tényleg megszereznek egy bizonyos pénzt és egyből vesznek egy ilyen jellegű nagy dolgot. Ennél a pontnál én pl. nem szólok, mert élvezze ki az illető. De amikor valaki arról kezd el beszélni, hogy nincs kajára pénze, mert vett egy drága telefont, azért az elég vicces. És láttam pár ilyen embert...

A valakinek jobban megy dolog, pedig tényleg sokszor annak köszönhető, hogy valaki valakinek az ismerőse. 2 megyeszékhelyre van rálátásom és sajnos tényleg elég érdekesen mennek a dolgok. A legtöbb cégnél vannak összefonódások a politikával és kis cégek sorban adják fel, mert nem bírják a folyamatos ellenőrzéseket, elvesztett pályázatokat és hasonlókat. De én pont ezért szurkolok és gratulálok azoknak, akik ilyen környezetben elérnek függetlenként valamit.

A külföldre ment dolgozókat egyre többen pártolják. Akik ellenzik, igazából általában politikai elvakultság miatt teszik, ami más országokra is jellemző.


A külföldre menetelen én is gondolkoztam/gondolkozom, úgy, hogy mérnökin tanulok. Mert gyengének érzem az egészet. Felesleges anyaggal tömik a fejünk és alig van tényleg gyakorlatias dolog. A vizsgák egy része azon múlik, hogy megtudja e szerezni az ember a régebbi vizsgákat, egy része meg azon, hogy épp normális napja van e a tanárnak.

2016. máj. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Irigyek. de könnyebb anyázni és panaszkodni, mint tenni azért, hogy jobb legyen. Engem pl. lekamuznak amikor leírok mennyit keresek. Könnyebb azt hinni, hogy kamu, mint hogy másnak annyi a vacsorája mint egyeseknek a fizetése. nevetséges emberek. Nagyképű vagyok? Lehet, de szerintetek érdekel mit gondol más? Imádom a szüleimet, van legjobb barátom, jó munkám, 23 évesen saját cég, lakás és 2 autó. Ki a halált érdekel ki mit gondol? Talán előrébb lenne mki ha saját életével foglalkozna. Ha vkinek nem megy jól, miért nem tanul? Miért itt ül?
2016. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akinek meg jól megy, az meg elkezdi prolizni a szegényeket, a szerényeket, aki utál felvágni, stb...

Most akkor melyik a szemetebb dolog?

Én meg a nagyképű embereket gyűlölöm, valahogy mindbe benne van, hogy borzalom módon lenézik az egyszerű embereket.

Volt, hogy én is padlón voltam, volt, hogy nekem is jól ment(megy most is) de undorodtam volna magamtól, ha polgárpukkasztó módon olyan holmikat birtokolnék, azértmertcsak. Semmi szükségem rájuk, és fogyasztói szemmel nézek mindent, hogy a gyártók milyen jókat röhögnek a hasznukkal. Hát rajtam ne röhögjenek. Inkább a régi, megbízható, toljanak le az útról, nem érdekel, de jussak el hiba nélkül a ból b-be lehetőleg hozzányúlás nélkül több éven keresztül. Vagy nagyon minimális ráfordítással.

2016. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

11#


"Mert gyengének érzem az egészet. Felesleges anyaggal tömik a fejünk és alig van tényleg gyakorlatias dolog."


Ez kint sincs másképp. AMi nekem a tapasztalat hogy németeknél is a technikus kolegám egész szép gyakorlati dolgokat csinált, egy öreg vezérlés modernizálását csinálta. Otthon meg összedugdostunk egy relés kapcsolást azt csókolom.

Az egyetemen viszont pl. mikrokontroller programozásból semmi anyag nem Volt, gyakorlaton kaptak 1000 oldal dokut, abból 600 az atmel µC-ról, 400 a megépített fejlesztői panelról és könyvtárról azt csináljátok meg otthon a feladatot, itt meg kipróbálhatjátok.

2016. máj. 15. 09:39
 15/16 A kérdező kommentje:

"Akinek meg jól megy, az meg elkezdi prolizni a szegényeket, a szerényeket,"


Én pl. sosem teszem. Inkább a beszűkült látókörű embereket prolizom. A legjobb barátaim egyik Sem diplomás, nem sis gazdag, de legalább a földön járnak, és értelmesebb a gondolkodásuk mint 1-2 mérnök kolegának.

2016. máj. 15. 09:41
 16/16 anonim ***** válasza:
12: te már megint itt vagy? Ja persze kit érdekel mit gondol más, de azért idejösz leírogatni mennyit keresel meg mid van. Nagyon életszerű, tényleg.
2016. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!