Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek "menőzni"? Miért vesznek meg olyan dolgokat amik szerintük" menő", és túllépik a fizetési köröket?

Figyelt kérdés
Tehát sporolniuk kell rá. Ezalatt értem azt hogy 10/7 embernek biztosan a legujabb okostelefonja van, olyan boltokban vásárolnak amik szerintük felső kategóriás. (zara, breshka, pull&bear, stb.) A félreértés elkerülése miatt, nem vagyok irigyek rájuk. 15 eves vagyok, jobb helyzetben élünk mint mások szerencsére. 15 eves létemre már van 2 lakásom és 1 házam(ki vannak adva) Nem nem az amelyikben élünk. Apukamnak ezen kívül még több telke is van. (bróker) De nem tudom megérteni hogy miért vesznek emberek 300 ezres telefonokat amikor 2 éven belül úgy is lecserelik. Úgy vesznek 300 e telefont hogy nem keresnek sokkal többet annal. Ezzel kit szeretnének elerni vagy megmutatni?? Másik meg a ruhazkodas. Miért vesznek drága sznob termékeket ha gyűjtögetniuk kell rá? Én pl pont megtehetnem de nem teszem mert nem szeretném hogy a ruha alapján iteljenek meg. Meg telefon alapján. De mások miért gondolják azt hogy azért mert nekik a legujabb IPhonejuk vagy Samsungjuk van azért ők menobbek vagy jobb emberek lesznek? Számomra ez felfoghatatlan. Ti mit gondoltok erről??

2016. ápr. 18. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyenek életképtelen nyomorultak mind. Én jól megvagyok a turis ruhákban is. Sőt, csak azt hordok, mást fel sem vennék. Minek vegyek 20 ezerért pólót, ha 2 hónap múlva úgyis megunom? Most kaptam ballagásomra egy új telefont, de nem tudom minek. Sokkal erősebb processzor van benne, vízálló, és még sorolhatnám, de nekem egyszerűen nem tetszik. A régi akkora volt, mint ennek a képernyője. Sokkal jobban kézre állt. Most minek 300 ezres telefon, ha úgyis csak zenehallgatásra és facebookra használják?
2016. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyes írási hibákért csak én egy 2 éves telefont használok, nincsen benne autocorrect. Meg néhány helyen pontatlanul fogalmaztam elnézést. Első válaszoló én is erről beszélek! Meg azt nem értem hogy ez nekik miért jó?
2016. ápr. 18. 21:43
 3/11 anonim válasza:
Hát én nem vagyok egy gazdag, de valahogy erre büszke is vagyok, mert az emberek nem vesznek menőnek, azért szeretnek aki vagyok, és nem a séró meg a nikecipő végett. Nekem egyáltalán nem hiányoznak ezek. Kérdésre válaszolva: valszeg ezzel akarják elérni mások előtti úriasságukat, szószerint ezzel akarják megnyerni a másikat, megnyerni rangjukat a társadalomban, egy szóval nem saját magukért menőznek.
2016. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az embereknek nincs szükségük ilyen kacatokra,de ugye sok a birka(elnézést érte) és követik egymás trendjét...
2016. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Miért jó nekik ha magasabb társadalmi "rank" ba sorolják őket?

Kérdés eredete. Ma megismerkedtem egy lánnyal.(szemelyesen) Beszélgettünk de éreztem hogy valami nem oké. Én mindenki vel nyílt vagyok ezért rakerdeztem. A valaszbol leszurve azért nem vagyok jó mert rosszabb a "rankba" vagyok. Nem szoktam elarulni hogy mim van, nem is hordok menő dolgokat, de azért megvan a saját stílusom. Ezért azt hitte hogy mert nincsen iPhonom ezért "szegényebb" vagyok. (azért aljon meg a menet mert ha szegényebb volnék ez akkor sem fair). Itt elég rendesen kiakadtam, meg is mondtam neki a magamet. Amikor rajott arra hogy apám hétvégén is 300e + keres akkor elnézést kért, s megkerdezte hogy nem e felejthetnenk el ezt a részét a beszélgetésnek és nem megyünk e el fagyizni. Hát nem egy óriási nagy ku##@??

Pedig ő meg egy rendesebb fajtának tűnt. Csak azért meg azt sem hagyta hogy még ismerkedjünk mert nincs iPhonom. Felháborító.

2016. ápr. 18. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Szomoru dolog,hogy sok embert csak az érdek mozgatja.

Jobb ha kerülöd az ilyeneket!És azt,hogy lehet ugy ahogyan most csinálod "légy átlagos" ezáltal kiszürheted az igazán nagyszerü embereket. Ami az anyagi állásátol független...

2016. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A telefon nem érdekel,de én is drága cuccokat hordok,egyszerűen azért,mert tartósabbak.És mert utálok vásárolni,így ritkán kell mennem.
2016. ápr. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönőm a válaszokat.

Én értem hogy te azt veszed fel ami neked tetszik; jelen esetben a minél drágább ruhák), mindenki azt vesz fel amit szeretne de miért kell a ruha alapján mást megítélni??

2016. ápr. 19. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy nehogy bekerüljenek a mostanában újból előkerült szóval illetett körbe: proli

És akkor tudjanak ők is prolizni.

Igazából mindenki proli, nézőpont kérdése.

Bill Gates, meg Zuckerberg, meg a Wall Street-i olajsejk közben jókat röhög rajtuk.

2016. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te egy elkényeztetett kis hülye p@cs# vagy... Aki itt élvezkedik a házaiban amit apuci vett... Tiszta szánalmas.
2016. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!