Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek ettől a jövőképtől...

Miért félek ettől a jövőképtől, ha nem merek tenni ellene?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Egy szegény családba születtem, két nővérem van.

Mindketten nagyon jó tanulók voltak, az egyiküknek egy komoly kapcsolata van egy idén diplomázó, jó anyagi háttérrel rendelkező családból származó sráccal, ő pedig az ELTE-re jár, a másik most érettségizik, és valószínűleg ő is egy elit egyetemre fog járni. Elméletileg én is jó képességű vagyok, és sajnos tőlem is olyan sikereket várnának el, mint a nővéreimtől, de én inkább más irányba megyek el. Drogozok (semmi durvát nem tolok folyamatosan), szeretek inni/bulizni járni és egyáltalán nem tanulok.

Mostanában ért utol a felismerés, hogy ez így nem lesz jó, mert anyunknak születésnapja közeleg, nekem meg éppen annyi pénzem van ami 1g fűre kijönne, és pont osztálykirándulás közeleg... Valószínűleg emiatt anyunak nem tudok venni ajándékot, de majd megkérem a nővéreimet, hogy mivel nekem nincs pénzem, ezért közösen vegyünk neki valamit.

Valamiért ez a dolog nagyon ijesztően hat rám, mert mintha a hátralévő életemet szimbolizálná ez az esemény.. A nővéreim valószínűleg halálra fogják magukat keresni, én pedig elszórakozom az életem.

Tudom, hogy ez így nem jó, és tennem kéne ellene, de valamiért nem elég erős a tenni akarásom kényszere.. Tehát nem érdekel, de mégis megijeszt.


Mit kéne tennem?


2016. máj. 15. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
kezdésképp tenni ellene.
2016. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanulj te is ,aztán helyezkedj el vagy csinálj vállalkozást amiből iszonyat sok pénz folyik!

Így lesz pénzed a mindennapi dolgokra + ajándékra + szórakozásra(bulik/alkohol/narkó)!


Egyébként azt tudod ,hogy nem csak pénzből lehet ajándék?! (Ha pl. te csinálsz valami hasznos dolgot)!

2016. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BlackLamb válasza:
A problémák felismerése jó kezdet. Azonban ha nem teszel semmit, elsiklik feletted az idő, és a félelmeid be fognak igazolódni. Miért kezdtél el drogozni? Mi volt a kiváltó ok, a probléma forrása? Tényleg ezt az életet akarod élni? Szükséged van erre? Válaszold meg magadnak ezeket a kérdéseket, és aszerint dönts. Ha úgy érzed, hogy neked ez az utad, akkor hajrá, viszont ha nem akkor tégy ellene. Az, amit most csinálsz hosszútávon semmiképp nem megoldás, nem jövő, csak egy szétesett ember szenvedése. Ha tanulsz, a későbbiekben olyan lehetőségekre teszel szert, amik építik a jövődet, támpontokat nyújtanak és nem mellesleg siker és boldogság is társulhat hozzá. Szerezhetsz egy jó állást, biztos anyagi hátteret teremthetsz a jövendőbeli családodnak, elérheted a céljaidat. A döntés a te kezedben van. 16 éves vagy, ha most jól döntesz, nem fogsz kifutni az időből, normális életet élhetsz olyan körülményekkel amiket megteremtesz magadnak. Sok sikert!
2016. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!