Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem fogadják el?

Miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik tehetségesek valamiben (legyen az valamilyen művészet vagy tudomány), de nem hajlandóak elfogadni, sőt le is tagadják. Ezt miért teszik? Miért nem hajlandóak kibontakoztatni a tehetségüket?

A válaszokat előre is köszönöm!

16/L



2016. máj. 15. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert legyen benne akármilyen jó, ő mindig azt fogja érezni, hogy nem eléggé, "van még hova fejlődni", esetleg máshoz hasonlítja magát.


Ha elfogadná a tehetségét akkor megakadna egy szinten. A legprofibb hegedű művészek is tudják, hogy a darabnak melyik az a része, amit még nem tudnak teljesen tökéletesen ezért eljátszák még 100x. Vagy egy tudós is többször átgondol egy teóriát amíg nem egészen tud minden láncszemet összekapcsolni.

2016. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem mi a kérdés, de...


Dunning-Krueger hatás:

[link]

2016. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kiderülne, hogy tehetséges vagyok valamiben, ami amúgy nem érdekel, nem foglalkoznék vele.
2016. máj. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudnak rola\nem bírják legyőzni negativ tudatalattiukat\nem tudjak rendszer logikatlansaga miatt s meg lehetne sorolni lehetseges okokat.

Sok oka lehet. Kérdezd meg ilyen szemelyektol hatha van okuk. Ha nincs de tudni akarod, küld oket hozzam s kiderítem s segitek nékik amiben kell.

2016. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Én.

Kérdezz bátran. Gépről válaszolok. Jobb mint videokbol vagy könyvekből kiszurni sok felesleges adat közül ami kell s az is keves s tudatlan alapu.

2016. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl. tehetségesen rajzolok, de nem köt le, sosem rajzolok, nem érdekel. Nem titkolom, csak egyesek nem képesek megérteni, hogy nem kell mindennel foglalkozni, ha nem akarok. Rögtön elkezdik, hogy rajzoljak ezt vagy azt nekik, meg mért nem szoktam rendszeresen, meg rajzoljam le a kedvenc manga szereplőjüket, pedig nem is olvasok mangát. Jobban érdekel az írás és a fotózás. ismerek olyan fiút, aki meg színészetben tehetséges, mindenki erre noszogatta, de őt nem érdekli. Szerintem nem titkolja, csak unja, hogy ezt mondják neki állandóan. Illetve van, aki szívesen foglalkozik valamivel (pl. ez a fiú színjátszós volt), de nem akarja mindenki megváltani a világot, van, aki csak szórakozik a tehetségével.
2016. jún. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!