Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mélyponton vagyok, a párom...

Mélyponton vagyok, a párom érdemben nem segít: mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, elég hosszú lett.

Szóval a párom miatt költöztem el, a korábbi munkámat elveszítettem, az új városban hónapok óta nem találok munkát. A családom emiatt folyton leszól, munkakerülőnek titulálnak. Ugyanígy tett a párom családja is, de azóta nekik azt hazudjuk, van munkám, mert teljesen kikészített a beszólogatásuk. De nem is ez a legnagyobb baj.

Az előző munkahelyemen folyton megaláztak (külföld, ahol leszóltak és kihasználtak a magyar származásom miatt engem és minden más magyart). Nagyon rosszul érintett ez, folyton sírtam már a vége felé ettől, úgyhogy nem sajnálom azt az állást. Emellett a szüleim is folyton csesztettek, amiért betanított munkát vállaltam diplomával. A párom szüleinek megnyilvánulásaiból ítélve szerintük pontosan oda való vagyok.

Aztán ott a képben az, hogy a szüleim folyton a testvéremmel kivételeznek a mai napig, hiába vagyunk már felnőttek. Az ő részükről van unoka, annyira imádják a kicsit, hogy néha eszembe jut, az én gyerekemet soha nem fogják így szeretni (legalábbis a kutyáinkkal így volt, az enyémet verték, bántották, a testvéremével folyton sétálnak, játszanak). Ezentúl anyám már olyanokat vág folyton a fejemhez, hogy eltartatom magam a párommal, 40 évesen sem lesz semmi munkatapasztalatom, csak nehogy pofára essek és a párom meghaljon meg ilyenek. Folyton veszekszik velem és lealacsonyít. A párom szüleit csak ideiglenesen állítottuk le a hazugságokkal, de így is van más témájuk. Ők is többször balesettel fenyegetnek, hogy ne autózzunk annyit (csak néha hazautazunk vagy kirándulunk,ennyi), én meg annyira befolyásolható vagyok, hogy a sok magyarázástól már elkezdtem félni az autóban. Folyton eszembe jut út közben, hogy mi van, ha meghalunk, mint a szüleink mondják, emiatt pár hónapja már vezetni sem merek, félek az autóban (korábban soha, a legkisebb mértékig sem volt gondom sem a hosszú utakkal, sem a vezetéssel).

Ezenkívül úgy érzem (és ez a legnagyobb baj), nem vagyok jó gyerek, nem vagyok jó testvér (az enyém folyton azzal jón, hogy bezzeg a sógornője, milyen jófej, mennyi ajándékot vesz a gyereknek, neki is ilyen testvér kellene...), nem vagyok jó menyjelölt (párom bátyjának a barátnőivel valahogy mindig sokkal kedvesebbek), nem voltam jó unoka (nagyszüleim -csak ketten éltek- mindig a másik unokákat bálványozták), nem vagyok jó barátnő (barátnőim már nem keresik a társaságom, pedig soha nem panaszkodtam nekik), nem vagyok jó társ (párommal folyton veszekszünk, nem tudom felé kimutatni a pozitív érzéseim), nem vagyok jó munkaerő (különben felvennének)... nem vagyok jó senkinek, semmire. Ha a tükörbe nézek, hiába látom szépnek magam, hiába érzek elégedettséget, mások folyton csak leszólnak (ez a haj nem áll jól, biztos híztál, milyen vastag lábad van...stb.). Konkrétan szinte modell alkat vagyok, magas, vékony, arányos, jól öltözködöm, a környezetemben élők mégsem dicsérnek soha (a testvéremet pl anyám folyton dicsérgeti, engem soha), egy eseményen is inkább hallom a családban élő csúnyább lányokat, hogy őket dicsérgetik, nem engem. Mindenesetre rájöttem, hogy külsőre nem lehet önbizalmat építeni. Sem külsős emberekre, magamra kellene. Csődtömegnek érzem magam, csőd az életem, és mindenki csak tovább mélyíti a szakadékot alattam, hogy beszólogatnak, lehúznak. Már az utcára lassan alig merek kimenni, nem bízom saját magamban. Holott én elégedett vagyok magammal, csak mások nem...

A párom néha próbál dicsérgetni, de őt még 5 év után is csak a külsőm érdekli. Nem érti, hogy ez a külső el fog torzulni idővel, erre azt mondja, a belső értékeimet is szereti, de én nem így látom. A családjainkkal kapcsolatban azt akarja rámerőltetni, hogy folytassam velük a kapcsolatot (én távolságot tartanék, hogy békén hagyjanak), nehogy sértődés legyen, szerinte hetente-kéthetente (telefonon is nyomják!) el lehet viselni a bántásokat, le kell söpörni magunkról és nem törődni velük. De nekem ez nem megy, ezért akarom ritkítani a kapcsolatot. Nem érti, nekem ez miért segít. Azt mondja, szerezzek új barátnőket ("majd ők dicsérnek eleget, ha ez kell") és megoldva a dolog, de nem, nekem arra van szükségem, hogy azok akik bántanak vagy elfogadjanak végre vagy ne is lássam őket. Folyton sírok neki már, nemrég pszichológushoz is fordultam az ügyben, hogy rendbe tudjam tenni az életem, de még nagyon az elején vagyunk. Szerintem a páromnak jobban kellene támogatnia, nem a szüleit védeni, mikor konfliktus van velük (úgy védi, hogy nekem próbálja mindig megmagyarázni, miért a szüleinek van igaza, közben azt állítja, csak engem véd ezzel). Anyám szerint normális, ha a szüleit jobban szereti. persze szerinte mindenki jobban szeret mindenkit, csak engem nem.

Ti mit tennétek a helyemben? Olyan szintre süllyedtem lelkileg, ahol nem elég már az, hogy felállok, leporolom magam és továbbmegyek. Ez durvább már, lassan fóbiás leszek (autó, emberek). Mit tanácsoltok?


2016. máj. 20. 09:51
 1/7 ittittitt ***** válasza:
azta,ez igen írómány.most nem bírtam végigolvasni de majd visszatérek,úgyis dolgozok, ma.belefér az időmben :-p
2016. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Beszélsz velük,és megkéred őket,de KOMOLYAN hogy vagy elkezdenek normálisan viselkedni,vagy megszakítod velük a kapcsolatot. De ha eddig kivételeztek köztetek a testvéreddel,valószínűleg továbbra is így lesz majd..

A másik meg,hogy a párod..szeret egyáltalán???

"A párom néha próbál dicsérgetni, de őt még 5 év után is csak a külsőm érdekli. Nem érti, hogy ez a külső el fog torzulni idővel, erre azt mondja, a belső értékeimet is szereti, de én nem így látom. A családjainkkal kapcsolatban azt akarja rámerőltetni, hogy folytassam velük a kapcsolatot (én távolságot tartanék, hogy békén hagyjanak)," VAGYIS tudja hogy a családod nem szeret,de erőlteti.Nekem ilyen ember nem kellene.De te tudod.

2016. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Épp ezt mondtam neki én is tegnap. Látszik rajta, hogy pl szereti legeltetni rajtam a szemét, szívesen megmasszíroz vagy még ruhát is szívesen vásárol velem. De pl beszélgetni soha nem akar velem, pedig erre nekem nagy igényem lenne. Szeretek mélyremenően beszélgetni egyes témákról és erre ő nem vevő. Sokszor azt látom nem csak rajta, de a kettőnk családtagjain is, hogy egyszerűen nem értik, amit mondok. Mintha túl csavaros lenne a gondolatmenetem nekik. Egyedül a testvérem tud legtöbbször követni, de ő is jó iskolából jött és sokat tanult, így lehet jobban érti a bonyolulabb mondatokat, gondolatokat.

Egyébként én elsőként az ő családjával akarom ritkítani a kapcsolatot, és ez zavarja. Azt mondja, akkor a sajátommal miért nem. Velük egyszerűen azért nem, mert ideiglenesen náluk kellett hagynunk a cicánkat, és ha nekiugrok a családtagoknak, lehet bántani fogják a macskát (képesek rá). Plusz az én családom sokban támogatott már minket anyagilag, gyakran segítenek ebben-abban, még ha mérgező környezet is, sokszor jól jönnek. Ettől függetlenül pl a gyerekemet nem bíznám rájuk 2 óránál többre, de az apósjelöltre meg fél órára sem. Az arány valami olyasmi, hogy a családban a testvérem beszól mondjuk 30-ból 1x, anyám 10-ből 1x, apósjelöltem meg minden áldott alkalommal, soha egyet sem hagy ki (pl. múltkor náthás voltam, erre odaszól: csak nem ránk vagy allergiás?)... ezért kezdem velük, mert aki egyszer nem bír velem normálisan viselkedni, azon már változtatni nem fogok. Lehet (ahogy a párom mondja) el lehet viselni valakit két hétben egyszer, de csak ha néha legalább vannak normális megnyilvánulásai. De ez nem az ő apja.

2016. máj. 20. 11:00
 4/7 ittittitt ***** válasza:
a szüleit hanyagold, az egy dolog ,hogy apósanyóssal milyen a viszonyod de ,ha a pároddal sem tudsz beszélgetni akkor sza r a helyzet,miért vagy vele? meddig lehet úgy eléldegélni egymás mellett?
2016. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"családom emiatt folyton leszól, munkakerülőnek titulálnak"

"azóta nekik azt hazudjuk, van munkám, mert teljesen kikészített a beszólogatásuk"

Ennyit bőven elé elolvasni.

Nem tudsz brutálisan alap egyértelmű dolgokat megoldani mikhez szinte semmi agyhasználat kell.

Elmondod nekik, keresel de nem találsz. Nem kell beszámolni mikor hova mész, hova jelentkezel.

Ez a helyzet. Innentől téged komolyan érdekel mit mondanak mikor családon belül hazugnak tartanak?

Erre elkezdesz hazudni neki.

Ok.

"Mit tanácsoltok?"

Ne érdekeljen ha olyannak tartanak ami nem vagy.

Ne hazudj ha az igazat elmondani ezerszer praktikusabb.

2016. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeretnél beszélgetni?

Mond neki, igényed van rá.

2016. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jéézusom, töményen lesüllyedtél egy önhibáztató - és nem csak ön-, de környezetet is hibáztató depresszió szerű állapotba. ( Lásd nem vagyok jó, xy elég hosszú listás felsorolásod, ahol kb leírtad, hogy semmire nem vagy jó.)


Vigyázz vele, mert egyáltalán nem biztos, hogy csak a környezetedben van hiba. A munkanélküliség- most vagyok egy hete az- belőlem is elő tudja hozni ezt a sötét oldalt, azonban vigyázni kell, mert mérgezed ezekkel a kapcsolatodat, ha minden t a párod nyakába zúdítasz és mindent tőle vársz el. Ezt a mértéket nekem is be kell tartanom, régen volt ilyen időszakom, és mivel otthon vagy, a párod az állandó ember melletted aki meg tud hallgatni, és erre ilyenkor felfokozott igényed van.


Az mindenképpen fontos, hogy beszéljetek, mondd el mit érzel, de ne ömlessz mindent és legfőképp ne nagy gyakorisággal a nyakába.

Manapság senkinek nem könnyű munkát találnia, legyen bármennyire iskolázott stb.

Én is magamtól hagytam ott most a munkahelyemet, mert hasonlóan szar munkakörülmények voltak.


Csináld azt, hogy keress közben egyszerűbb munkákat is akár, hogy addig is legyen valami. ÉS közben még mindig tudsz majd keresgélni olyat, ami a végzettségedhez jó lesz. Onnantól meg hogy dolgozol, be tudja fogni a pofáját mindenki, mert DOLGOZOL, semmi köze hozzá, hogy milyen munkát végzel. Lesz majd később jobb is, ez rohadt nehéz sajnos manapság.

Kitartás.

2016. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!