Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek Budapesten miért...

Árokpart kérdése:

Az emberek Budapesten miért ennyire gyámoltalanok?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy egy 12 éves kislánnyal keménykedtek a BKV ellenőrei úgy, hogy egyébként minden irata rendben volt és érvényes is. A kiérkező rendőrök akiket az ellenőrök kihívtak le is szidták az ellenőröket miatta. Még az ellenőrök fenyegették a többi utast aki felháborodott, hogy menjenek el mert bajba kerülhetnek. Nem értem csak itt nálunk vidéken van az embereknek egy természetes igazságérzetük és csak itt mernek fellépni az esetleges igazságtalanság ellen, egyébként hozzáteszem, hogy nálunk vidéken hasonló még csak elő sem fordulna soha. A többi utas helyében pl. én legalábbis nagyon megfegyelmeztem volna az ellenőröket de mindegy nem is idegesítem magamat vele. Az húzott fel, hogy egy sima ellenőrtől így megijednek. Nálunk nem ennyire kockák szerencsére az emberek, jóval igényesebbek a szabadságvágyra. pl. A helyi vendéglőkben mindenfélével üzletelnek, földeken dolgoznak, templomba járunk vasárnaponként, tehát van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja. Városon ez régen sem volt meg?
2016. máj. 22. 10:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Igaza van a kérdezőnek, szégyen a köbön, hogy egy ilyen helyzetben az embereknek csak a nézésre telik. Annyi, hogy szerintem ez nem Budapest, ez mindenhol így van."


- Vagyis nincs igaza a kérdezőnek, mivel ő kifejezetten a budapestiekre utalt kérdésében

2016. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"tehát van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja"


- És amikor a családfő lemészárolja a családot egy kisvárosban, csak annyit mond a szomszéd, hogy "olyan kedves embernek tűnt".

2016. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 MZ.per.X ***** válasza:
100%

A kérdező igazi turbóvidéki.


"mikor a családfő lemészárolja a családot"

Nem is kell mészárlásról beszélni, a családi terror, alkoholizmus vidéken sokkal erősebben jelen van. Apuka hazamegy a kocsmából, elveri az asszonyt, gyereket, a szomszédok meg maximum egymás közt összesúgnak, és ennyiben kimerül az összetartás.


Ezt a földeken dolgozó templomba járó szöveget meg igazán hanyagolni lehetne, nem a középkorban vagyunk, a mai vidékiek 90%-a meg kapát nem fogott a kezében soha.


De provokációnak jó volt a kérdés.

2016. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13. Akinek Debrecen is vidék annak elhiszem, hogy azt gondolja, hogy kapát nem fogott a kezébe az emberek 90%-a, az ÖSSZES falusi ismerősöm dolgozott már földeken vagy saját kertjük van,és nem csak 1 faluból ismerek embereket,biztos itt van a maradék 10% :)
2016. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MZ.per.X ***** válasza:

Azért a saját, kvázi hobbi kertet nem hasonlítanám a kérdező általi "gürcölünk a földeken" meséhez. Az egy dolog hogy van kertje az embernek, de mellette pont ugyanúgy bejár a városba dolgozni, mert orvos, ügyvéd, mérnök. Vagy épp a város melletti gyárba, vagy boltba eladónak.


Főleg hogy manapság a háztájik ideje is elmúlt, mert többe kerül fenntartani, mint amennyit visszahoz, aki meg tényleg földműveléssel foglalkozik, annak van 3 traktor meg 2 kombájn, amik kb. GPS alapján önjáróan is képesek elvégezni a munkát.


Most nem azt mondom, hogy nincs olyan aki ebből él, én is ismerek a mai napig olyat aki bárányokat, lovakat, teheneket tart, de azért messze nem ez az általános, sőt már 10-20 éve sem volt az.


Alapból a mai világban már elég meddő ez a falusi-városi vita, mikor 0-24-ben a TV vagy internet előtt lógnak az emberek, akárhol élnek :D

2016. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15. Ismerek olyan települést ahol nem hogy Wifi de még mobilnet sincs :D
2016. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"tehát van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja."

Az elhíresült állatkínzós esetekben hol van a ti égig érő betyárbecsületetek? Lapítotok és végignézitek, hogyan ki-ki hogyan veri halálra a háziállatait!

2016. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"tehát van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja."


- Ennek példáját láthatjuk a Mónika Show-ban, amikor kiderül, hogy a szomszéd fiúk molesztálta a 6 éves kislányt, és a fiú anyja csak annyit mond: "miért nem lehetett ezt egymást közt megbeszélni?"

2016. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet így általánosítani. Én pl. szintén "vidéki" (SZSZB megye) községben nőttem fel de simán hagytak volna bárkit meghalni az utcán, buszon, akárhol.

Bezzeg amikor az ember egyszer nem köszön, mert épp nem vette észre az illetőt aki a kerítés mögül leskelődik, azonnal elmondták a szülőknek vagy ha bárki bármit csinált az utcán (pl. kutyát sétáltatott vagy valakivel sétált) azonnal tudta mindenki. Ha valaki házat, autót vagy új biciklit vett, egyből ment a duma hogy miből vette, mennyibe került, bezzeg nekem nem adott kölcsön.

De ha erőszakos dolgot láttak, ha gyereket vertek nagyobb gyerekek, ha férj vert feleséget vagy valaki egyszerűen rosszul lett az utcán stb. nemhogy odamentek volna, még elkerülték, elfordultak és azt is letagadták, hogy arra jártak. Ha valahová rendőr vagy mentő ment ki, az egész utca kint csüngött pletykára várva de senki nem kérdezte volna meg, hogy segítsen-e.

Ezek alapján írhatnám, hogy a vidékien valójában bunkók de nem teszem, mert tudom, hogy ez elsősorban az embereken múlik, nem a község méretétől vagy elhelyezkedésétől függ. Egy panelházban is lakhatnak összetartó, jó barátságban lévő emberek, míg a szomszéd panelben utálják egymást, a harmadikban meg nem is tudják, hogy ki a szomszéd. Vannak mindenféle emberek, nem lehet ezt egy egész városra kiterjeszteni, attól hogy egy esetet láttál. Attól, hogy az ominózus bkv járaton valami történt, nem lehet egész Budapestre ráhúzni, hogy bunkó, főleg, hogy a város lakosságának jó része eredetileg "vidéki", aki később költözött be BP-re.

2016. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Vidéken lakom, és ugyanez megtörtént velem, csak 20 voltam...
2016. máj. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!