Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar valakit az, ha...

Miért zavar valakit az, ha magamra, a páromra és a kutyára azt mondom, hogy család?

Figyelt kérdés

Például mit csinálok holnap.Kirándulni megyek.Egyedül?Nem,családostul.Dehát neked nincs gyereked.Nincs,az én családom a párom meg a kutya.(nem akarunk gyereket,ez egy másik sztori)

Szóval ezen a ponton a kérdező feje megvető grimaszba torzult.Miért?


2016. máj. 28. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert te egyenrangúvá teszed magad egy kutyával, más meg nem. Az egy állat és nem ugyan az mint egy gyerek.
2016. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert mem tudjak csalad szo jelenteset.
2016. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1. Az ember is egy állat.
2016. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Inessential ***** válasza:
100%
Ez az, az ember is állat.
2016. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát az illető azért néz le minket,mert ilyen szoros a kapcsolatunk a kutyánkkal?Nem tudnék úgy kutyát tartani,hogy nem adok meg neki mindent,ezért is nincs más háziállatunk.Remek kis személyisége van,hazavár és boldoggá tesz minket.Ha egy embernek van gyereke akire tesz nagyívben(mint anno rám a szüleim)bántalmazza,szidalmazza...akkor ő mondhatja,hogy ők egy szeretet közösség,de a kutyára,aki velem alszik arra nem mondhatom?
2016. máj. 28. 16:36
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Jó dolog,ha valaki a háziállatot családtagnak tekinti, de mégsem ember.

Szerinted ki az, aki a "családostul" kifejezés alatt nem a férjet+gyerekeket érti, vagy esetleg a szülőket, hanem egy kutyát meg párt, aki még nem is a házastársad? Őszintén szólva 10-ből 0.

2016. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ha neked is lesz gyereked, akkor biztosan fel fogod fedezni a különbséget aközött, hogy hogyan viszonyulsz a kutyádhoz és a kisbabádhoz.


Én már megtapasztaltam ezt, és fel sem merül bennem, hogy a kutya ugyanolyan családtag lenne, mint a kislányom. Természetes, hogy a kislányomat jobban és máshogy szeretem, mint a kutyámat. Pedig azelőtt én is egyenértékű családtagnak tekintettem a háziállatot.

2016. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyerekünk,köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 28. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar. Az a családod, akit akarsz, akiről TE úgy érzed, hogy megérdemli a jelzőt.


Akinek meg bébibabóbubuja van, az mindenkit elítél. Szaporodással fogy az empátia, kicsit ironikus.

2016. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkivel egyetértek: azzal is, aki nem tekinti családtagnak a kutyát, azzal is, aki igen. Szerintem csak félreérthető a nyelvhasználatod, mármint én nem érteném, viszed-e a kutyád. :) Én csak azt nem értem, miért van bajuk az embereknek mindennel. Én nem mondom a kutyámra, hogy család, de nem nézek furán, ha más igen.
2016. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!