Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy valakit rendszeresen minden iskolai közösségben piszkálnak a társai?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy minden különösebb ok, konfliktus nélkül rászállnak valakire.

Ez van velem óvoda óta, valakiknek mindig rajtam kell viccelődnie, baxtatni. ki is alakult nálam a szociális szorongás.


2016. máj. 30. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert hagyod.
2016. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy nem piszkálnak senkit. Az is elég hozzá, ha látják rajtad, hogy gyenge vagy, vagy van valami átlagostól eltérő a megjelenésedben / kisugárzásodban, esetleg mások számára irritáló a jellemed.

Határozott fellépéssel, szimpatikus belsővel el lehet kerülni, hogy zaklassanak.

2016. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hidd el oka mindig van annak ha valakit kikezdenek. Lehet nem benned, de van.

Ennek olyan csapatösszetartó ereje van. Kell valaki, aki kilóg a sorból és fel lehet ellene sorakozni. És rendszerint a csoport mindig megtalálja a gyenge láncszemet. Tudom, mert kiskoromban én voltam, majd később külső szemlélőként nézhettem ezt végig.


A leggyakoribb gond az szokott lenni, hogy lassabb a szocializáció. Olyat nem kezdenek ki akinek legalább egy "támogatója" (barátja) van. Azok akik zárkózottak és még mindig keresik a helyüket amikor már minden klikk kialakult, azok lesznek a gyenge láncszemek. Ha mást nem akkor a stréberek táborába kell helyet találni, mert ők szoktak a legkevésbé odafigyelni a menőségre, és hogy mi mindent tudsz felmutatni. Vagy maradsz elszigetelődve, viszont akkor úgy szabadulhatsz meg az elnyomástól, ha nem hagyod magad elnyomni. Ez esetemben megtörtént, fizikai erőszak formájában. Cseszegetni a gyengét addig buli, amíg az vissza nem üt! És vannak makacs bandák, ahol ennyi nem tántorítja őket el, de ekkor kell bennünk nyomatékosítani, hogy neked veszteni valód nincs, ha kell hátralévő sulis éveid azzal töltöd, hogy őket gyepálod. Szépen módszeresen levadászod őket, ahányszor szemétkednek.... viszont ehhez kell a legtöbb kurázsi és akaraterő, és egy vagon "leszarom tabletta".


Szóval én ebből a helyzetből csak ezt a 2 menekülési útvonalat ismerem: a visszatorlást vagy valahova be kell szocializálódnod.

2016. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!