Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értem önmagam? Őrült vagyok?

Nem értem önmagam? Őrült vagyok?

Figyelt kérdés

Sokat küzdök magammal, belső harcok folynak az agyamban, ha arról van szó, hogy egy összejövetelen részt kell vennem.

Pl ha kapok egy meghívást egy bulira, akkor elkezdőkik. Mint egy skizofrén vitázni kezdek magammal. Valahogy így :

-El kéne menni lehet, hogy jó lesz, meg amúgyis itt az ideje, hogy új társaságba kerüljek

--De mi van ha senkivel nem fogok jól kijönni

-Ez csak akkor derül ki ha elmegyek

--Biztos mindenki mindenkit ismerni fog, és én leszek az idegen, ez nem lehet így jó

-Pedig simán lehet, hogy jó lesz, te is tudod, hogy volt már rá példa

--Igen, de az olyan ritka

-Meg amúgyis ott lesznek az ismerőseim, majd velük elleszek

--De mi van ha ők másokkal lesznek?

-Akkor odamegyek, és bemutatkozok. Megismerek új embereket. Jó lesz.

--De mi van ha nem tudok majd velük semmiről beszélni

-Miért ne tudnék? Az emberek szeretnek magukról beszélni, csak kérdeznem kell valamit, és már mondják is. Esetleg visszakérdez és válaszolok én is

--Nem vagyok egy nagy beszédes ember, velem senki nem foglalkozna, utána meg ha teljesen elnyomnak, már nincs is kedvem az egészhez

-Csinos vagyok, és mindig van aki megtalál

--Ja, azt tudom, de nem akarok egyből egy randit megbeszélni. Szórakozni akarok

-Talán akkor meg kéne tanulnom lazítani

--De nem tudom, hogy kell

-Ezért kell kényelemetlenebb és ismeretlen szituációkba is beleugranom

--De nehéz

-Tudom, de meg kell csinálnom

--De nem is akarom, nem megyek, nem érdekel

-De akarok!!


Ne mondjátok, hogy túl reagálom, mert tisztában vagyok vele. Van, hogy ráveszem magam, hogy.menjek, és tényleg jól érzem magam, de amíg eljutok odáig az egy borzalom. Bele is törődnek abba, hogy nem szeretek emberek közé menni, ha nem akarnék, de én igazából akarok.

Mit csináljak, hogy könnyebb legyen??



2016. jún. 1. 12:28
 1/5 anonim válasza:
Szerintem túl sokat agyalsz. Menj el egyszerűen és próbáld meg jól érezni magad. Attól meg ne félj hogy nem tudsz senkivel se beszélgetni, bárkihez hozzá lehet szólni valamilyen indokkal. Nagyon görcsös vagy, keress fel egy pszichológust, vagy kineziológust, az tud segíteni. Biztos vagyok benne, hogy önbizalomhiány áll a háttérben.
2016. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vita csak a fejedben történik, ugy értem ezeket nem mondod ki csak gondolod? Én is voltam úgy többször hogy nem tudtam menjek-e bulizni vagy ne. Jöttek a kételyek hogy mi lesz ha nem érzem jól magam, ha kilógok majd a társaságból. De belegondoltam abba is mi lesz ha nem megyek, mit fogok kihagyni és ez erősebb volt és inkább elmentem. Végül jól döntöttem. Egyáltalán nem lógtam ki a társaságból annak ellenére hogy a társaság felét akkor láttam elősször. Velük is nagyon jól kijöttem új ismeretségeket kötöttem. Ez pozitív élmény volt és most már könnyen eltudom dönteni hogy megyek vagy sem :D
2016. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 igen, tudom, hogy görcsösen állok hozzá, ez nem egy csata, vagy vérremenő küzdelem, de ezt az egyik részem nem képes felfogni, és ideges leszek. Lehet, hogy tényleg szükségem lenne valami komolyabb segítségre, de eddig úgy gondoltam egyedül is menni fog, és magamhoz képest fejlődtem is, csak talán az ütem lassú


#2 nem mondom ki hangosan :D csak magamban kattogok össze-vissza, és próbálom magam meggyőzni a bár néha nem tudom melyik oldalon állok. Nekem is voltak már pozitív tapasztalataim, csak azok kevesek ahhoz, hogy tényleg bátran merjek elindulni

Köszönöm az eddigi, válaszokat :)

2016. jún. 1. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te szóba állsz egy ilyennel? :-))

Viccet félretéve az teljesen normális dolog, ha mielőtt megtesz, vagy nem tesz az ember, mérlegeli a lehetséges következményeket.

2016. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

XD köszi szépen, igazán

Persze mérlegel az ember, csak én túl sokat

2016. jún. 2. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!