Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a raszta hajat csak levágni lehet, meg nem lehet higénikusan rendben tartani?

Figyelt kérdés

Ki lehet bontani, van róla videó is, az utána megmaradt haj sincs szörnyű állapotban: https://www.youtube.com/watch?v=ywx5_S4ps8M


És ugyanúgy meg lehet mosni, meg is kell mosni és ha rendesen meg van szárítva, akkor nem büdös és nem is koszos.



2016. jún. 2. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Én őszintén megmondom, hogy nem tudtam, hogy ki lehet bontani.

Viszont azt tudtam, hogy nem igénytelen és tisztán kell tartani, sőt jobban kell ápolni, mint a sima hosszú hajat.

Sokan azért nem tudják, mert nem érdekli őket a téma. Ezzel szemben nagyon szeretnek belekötni mindenbe és okosabbnak tűnni.

Ez most olyan, mint aki tetkót csináltat, mindég lesz egy olyan tábor, akik csak lövik a hülyeségeiket, hogy "hogy néz má' ki... igényteleen" stb. Ugyanez van a rasztahajnál, tájékozatlanok, de közben imádnak pampogni. :D

2016. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Kibonthatja, kibonthatja, de nézd már meg az a haj már maximálisan tönkre van menve.
2016. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm első, egyetértek:)


Másodiknak: honnan tudod előtte milyen haja volt? Mellesleg nem totálkáros a haja, csak 10 évig apró hullámokban és csomókban volt, ezért ezt a göndörséget kell idő mire kirúgja. Az hogy még ilyen összevissza kicsit nem jelenti hogy totál meg van törve mindenhol és roncsolt. De szerintem ennek a csajnak alapjáraton ilyen hullámos haja volt.

2016. jún. 2. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Múltkor ment előttem egy félkopasz fickó,akinek a haja rasztában volt. úgy nézett ki, mint egy nagy szarcsimbók.
2016. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2016. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból néztem ilyen raszta bontogatós videókat. Sok esetben az alany meglepődött, hogy nem olyan gáz az eredmény mint amire számított. De a haja nem fogja teljesen kirúgni, töredezett és nem olyan mint lennie kéne.


Már attól megtörhet a haj ha rendszeresen összefogva hordod. Hát még attól ha összecsombékolod, meg horgolótűvel bökdösöd.

2016. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A raszták nagy része nem tartja rendesen karban a haját, és ezért veszik egy kalap alá velük a normálisakat, akik rendesen ápolják. Anyukám iskolaorvos, mondta itthon, hogy 10 raszta gyerekből kb. csak egynek a hajában nem volt fejtetű vizsgálatkor :(.
2016. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy semmi baja nincs a hajának, az szép is lenne:D Hanem hogy nem totálkáros. Ilyen hajjal azért lehet élni, nem kell kopaszra vágni raszta után.


Igen, ez sajnos igaz, mert sokkal többet kell vele foglalkozni mint egy sima hajjal sőt sokan a gazdáik közül is úgy gondolják hogy le lehet szarni. De az is szomorú hogy a 9 miatt azt az egyet is megvetik akinek tiszta.


Amúgy köszi a válaszokat mindenkinek:)

2016. jún. 2. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Mert olyanok mint a pulikutya -komondor..azok is nagy átlagban koszosak -büdösek és nem lehet kibontani a szőrüket csak vágni. Lehet bántó a hasonlat de sokaknak ez jön le.
2016. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg az a baj hogy sok ember nagyon nem figyel a rasztájára és retkes az egész, amúgy azt olvastam a rasztából bontott haj azért is egészséges mert a többi haj ami körülötte volt a tincsben valamennyire védte a külső hatásoktól (hideg, szél, napsütés)
2016. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!