Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is őriz régi szerelmet...

Más is őriz régi szerelmet annak ellenére, hogy továbblépett és boldog?

Figyelt kérdés

6 évvel ezelőtt összejöttem egy fiúval, két évet voltunk együtt. A megismerkedésünk és a kapcsolatunk is sorsszerű volt. A vőlegényemet 4 nappal a megismerkedésnk után otthagytam érte, tényleg soha nem éreztem ilyet. Szívből éreztük mindkette, hogy összetartozunk.


Aztán történt néhány dolog. Egy lány, akit a barátomnak gondoltam - mint utólag kiderült nagyon súlyos szociopata volt - szépen lassan összetört engem és közvetve-közvetlenül kapcsolatunkat is. Végül az én személyiségemben történt törés miatt sok minden elromlott, a viták hangosak lettek és elvesztettük egymást. Illetve az is közbeszólt, hogy ennek a fiúnak én voltam az első lány az életében így amikor szakítás közeli állapotba jutottunk és minden rosszra fordult, akkor ez a fajta repülni vágyás átbillent nála és menni akart.


Azóta eltelt 4 év, sok víz folyt le a Dunán. Én 28 vagyok, ő 25, néha beszélgetünk, néha összefutunk egy kávéra, hogy megtudjuk, kinek merre halad az élete. Neki is van komoly kapcsolata, nekem is - ők persze tudnak arról, hogy kommunikálunk.


Én jelenleg nagyon boldog vagyok. Olyan férfival vagyok, akibe az első pillanattól fülig szerelmes voltam, aki akkor is tetszett úgy messziről, mikor a régi párommal voltam együtt. Sokat küzdöttünk a kapcsolatunkért és meseszép az egész. Mindent megbeszélünk, csodálatosan meleg és szeretteljes az életünk, gyönyörű lakásunk van, már tudjuk hogyan szeretnánk nevelni a gyerekeinket... Tiszta szívemből szeretem a páromat és semmi pénzért nem hagynám őt el, nem csalnám meg, nem tennék ellene semmit. Vele tervezem az életemet. Csodálatos ember, igazi társ, teljesen bele voltam és vagyok bolondulva.


Mégis, a régi nagy szerelem szinte minden nap az eszembe jut a mai napig, hiába ért véget évekkel ezelőtt és hiába nem fordul meg a fejünkben valaha is újra kezdeni. Nem is tudom, mintha az iránta érzett szerelem nem akarna megszűnni - ha rá gondolok az mindig egy édesbús, szomorúsággal vegyes nosztalgikus érzést kelt a szívemben.


Lehet, hogy ez kicsit butácska megnyilvánulás lesz, de nagyjából egy éve megnéztem a párommal a "Szerelmünk lapjai" című filmet és úgy zokogtam mint egy barom, mert az elejétől a végéig a régi szerelemre emlékeztetett, minden mozzanata annak a nyomorult filmnek.


Szóval... Van itt valaki, hasnló történettel? El fog múlni valaha, vagy mindig ezzel a nyomasztó titokkal a szívemben kell élnem az egyébként tényleg tündérszép életemet?



2016. jún. 2. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én pár hónapja szakítottam az exemmel,és úgy érzem sose szeretek ki belőle...Még senkit nem szerettem ennyire,bármennyi rosszat is tett... Nem léptem tovább de úgy érzem ő (volt)az igazi.
2016. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, bár teljesen nem mondanám hogy tovább léptem, és boldog sem vagyok. Pedig már sok éve.
2016. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ismertem meg valakit, aki 16 éves koromban szó nélkül távozott az életemből. Sose volt köztünk testi kapcsolat, még csók sem. Mégis az volt a legerősebb dolog, amit eddig éreztem. Lassan 28 leszek, férjhez menni készülök. Az illetővel nem beszéltem azóta, mégis ugyan azzal a jó érzéssel gondolok rá, mint régen. Szerintem ha valakit igazán szerettünk egyszer, az sosem múlik el teljesen. De ha tudjuk a helyén kezelni, és elfogadjuk, hogy vége van, akkor semmi gond ezzel.
2016. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Évről évre könnyebb lesz, de elmúlni sosem fog ez az érzés teljesen.

Én is hasonlóan érzek, nálunk 7 éve lett vége, soha többet nem beszéltünk.

Ma már boldog feleség vagyok és anya, de ma is érzem azt az édesbús maró érzést, ha valami eszembe juttatja őt, de egyre ritkábban.

2016. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Èn is így vagyok mint az utolsó válaszoló.

Már anya vagyok de mèg álmodni is álmodtam a volt párommal.Letargikus.Nem tudom hova tenni a dolgot, mert a vège már nagyon csúnya volt, mègis motoszkál a fejemben.Ő neki szerintem csak mint minden rossz szerepelhetek a tudatában.mègis ha arra fele járok ahol laktunk együtt, abba a városba mèg nèzem is a kocsikat ès tudat alatt mèg keresem is.. pedig a vègèn már bármit megtettem volna csak ott hagyhassam. .

Èrdekes bem èrtem.Persze a férjemnek nem mondom el, mert nem akarom megbántani ,hisz őt szeretem.Ő a mindenem.De valahogy a múltat èn sem tudom elengedni.



A szerelmünk lapjai?😃 Na azon vagy ötször is elkapott a bögès kedves kèrdező😃 nem vagy egyedül.

2016. jún. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és nagyon megmosolyogtam az utolsó választ, mert épp 2 hete fordult velem elő, hogy ott volt dolgom, ahol az ex-el laktunk együtt(szülővárosom, azóta sem jártam azon a környéken, 130km-re lakom)

Szóval kb 5 perc sétára voltam attól a bizonyos háztömbtől és nem tudtam megállni, hogy ne sétáljak el oda. Néztem a házat, az ablakokat, elképzeltem milyen volt ott azon az erkélyen kávézva hülyéskedni, beszélgetni vele és hogy vajon most kik élnek ott, majdnem könny szökött a szemembe...pedig tényleg nagyon boldogan élünk és el nem hagynám, vagy bántanám meg a férjem semmiért. Nem tudom ez mitől lehet.

2016. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Eszembe jutott, hogy nálam talán az elvarratlan szál, az elég hirtelen befejezés az oka, illetve az, hogy még mindig nagyon szerettem mikor szakítottunk.

Gyönyörű mámoros lilaködös kapcsolatban éltünk 2 évig. Házasságról, gyerekekről beszéltünk napi szinten, terveztük a jövőt, tökéletes volt az összhang, szex, minden.

Aztán egy nap kiderült, hogy megcsalt. Totál kikészültem. Mivel egyszeri alkalom volt és megmutatta a beszélgetést, ahol a csajnak írta, hogy ez többet nem történhet meg, mert engem szeret, nem akarja kockára tenni a kapcsolatunkat, ezért megbocsátottam, de már semmi nem volt olyan mint rég.

Addig úgy néztem rá, mint valami Istenre, vakon megbíztam benne. Onnantól gyanakvó lettem és szkeptikus.

Ha jelzett a telefonja, rögtön arra gondoltam, nem e az a nő. Megbocsátottam, de nem tudtam túllépni rajta.

Egy hónappal később előkerült egy srác, aki már évek óta néha bepróbálkozott nálam, én meg némi koktélozás után beadtam a derekam.

Pedig annyira nem akartam és nem kívántam, de úgy éreztem, ezzel majd revansot veszek és onnantól megbékélek és nem érzem majd magam megalázva.

Hát nem így lett.

Soha nem tudta meg az exem ezt a félrelépést, de én onnantól teljesen kikészültem.

Már nem csak azt éreztem, hogy elárult, hanem, hogy én is elárultam őt, a kapcsolatunkat. Nem tudtam a szemébe nézni.

Pár nap múlva egy szóváltás után kimondtam, hogy itt a vége és elkezdtem pakolni.

Könyörgött, kérlelt, hogy maradjak, nem értette miért csináltam, ha tudta volna, hogy én sem voltam különb nála...

Akkor láttam először sírni. Sírva öleltük egymást, még szeretkeztünk is, aztán fogtam magam, kihordtam a bőröndjeimet a kocsihoz, ott ölelt és csókolt meg utoljára, de hajthatatlan voltam és eljöttem. Soha többet nem beszéltünk.

Nem tudom miért írom ezt most ide egyébként, talán jól esik kiírni magamból, talán megszabadulok ettől a súlytól, ami néha rám nehezedik. Na mindegy is. Szép napot nektek!

2016. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:(
2016. jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!