Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csináltok, ha egy...

Ti mit csináltok, ha egy ismerőssel összefuttok az utcán, közösségi helyen, stb? Részletek lent

Figyelt kérdés

Én régen udvariasan köszöntem és tovább mentem, ha meg általános vagy gimi óta nem láttam az illetőt akkor egy mi újság, minden rendben 1 perces csevej erejéig leálltam beszélgetni.


Viszont volt egyetemista koromban egy ilyen eset, amikor ez teljesen megváltozott. Egy teaházba mentünk egy jó barátommal és ott ült egy ismerősöm. Ő köszönt előre én meg odamentem, mert általános óta nem láttam. Nem akartam zavarogni, mert láttam, hogy van valakivel, sval csak annyira mentem oda, hogy "Rég találkoztunk, minden rendben Veled?" és mentem volna tovább, de a kérdés feltevése után lekorholt, hogy ne haragudjak, de csak köszönt, mert ilyenkor ez a szokás, de, ha nem vettem volna észre, épp van valakivel, én pedig teljesen ledermedtem.


De végül is igaza volt, jobb az őszinteség, mint egy bájcsevej, amit a háta közepére se kíván.


Azóta köszönök mindenkinek, akár minden nap találkozunk, akár 10 éve nem láttam, de ezen is megsértődnek az ismerőseim.


Arra volnék kíváncsi, hogy Ti mit tesztek, ha ugyanígy rég nem látott ismerőssel találkoztok.



2016. jún. 5. 20:13
 1/8 A kérdező kommentje:
javítás: "Azóta köszönök mindenkinek és megyek tovább"
2016. jún. 5. 20:17
 2/8 HI_IM_GHOST válasza:
Szerintem nem veled van a hiba...
2016. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont leszarom őket.xDDD

Elmegyek mellettük.

2016. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én köszönés/kézfogás de semmi több, főleg ha rohanok valahova meg látom, hogy neki se a legjobb. De ha olyan akivel azért jóban voltam, akkor esetleg egy kis csevej, de akkor ha ráérünk, erre is volt már példám nem is olyan rég.

Szerintem nem csináltad rosszul, bár azért én a te esetedben megfontoltam volna, ha tényleg látszott, hogy fontos akivel ott volt. Meg itt is szempont, hogy mennyire voltatok jóban az adott személlyel, mert egy régi jó barát máshogy reagál, mint akivel csak szimplán ismerősök voltatok.

2016. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én általában csak köszönök ha az adott ismerős esetleg rákérdez mi a helyzet és alkalmas az időzítés akkor elbeszélgetek vele, ha sietek akkor megmondom, hogy bocsi de most nem érek rá majd legközelebb dumálunk és megyek tovább a dolgomra.
2016. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ismerősöd volta balfék. Ehelyett mennyivel normálisabb lett volna a következőképen válaszolni-Helló, minden rendben. Majd dumálunk még...-vagy valami hasonló szöveg, ami érzékelteti, hogy most nem ér rá még egy szóra sem. Ez ilyen formában bunkóság volt. Viszont nyugtasson, hogy csakis őt minősíti.
2016. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Imádkozok, hogy ne vegyen észre/ne ismerjen meg.
2016. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általában köszönök nekik aztán annyi.

Régi ismerőseim nem igazán vannak, inkább csak volt gimis osztálytársak, akikkel nem voltam túl jóban. Ha nagy ritkán látom valamelyiket, vagy nem ismer fel, vagy igyekszem elkerülni a figyelmét. Az ált. sulisok már szerencsére nem ismernek fel.

2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!