Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik mindenkit be akarnak skatulyázni személyiségtípusokba, és makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy ez a tizenpár féle embertípus létezik és pont?

Figyelt kérdés
2016. jún. 6. 10:26
 1/7 Blade Bone ***** válasza:
37%
Mért szerinted hány fajta ember létezik? Nem véletlenül találták ki a horoszkópot és a többi más ezoterikus fasz...ságot, ezeréve elemzik már az embereket, észre sem veszed, hogy kiveszik még a pémzt is zsebedből... Szóval, még ha létezik is sokkalta több embertípus, vagy esetlegesen minden ember más és más, akkor is ők mondják meg, hogy te milyen leszel. Szóval a végeredmény ugyanaz, nekik csak ez számít.
2016. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Velem tölttettek már ki ilyen tesztet, de ahányszor próbáltam, és nem próbáltam manipulálni, mindig mást dobott ki eredménynek. Szóval most vagy én nem tartozom sehova, vagy marhaság az elemzés.

Azért ezo baromságokból is van a felületes, ahol ugyanúgy kevés kategória van, meg van a részletesebb, ami már sokkal árnyaltabb, még akkor is jóval több a lehetőség, ha azt mondod, hogy hülyeség. De az ilyen személyiségelemző tesztek kategorikusan le vannak szűkítve, de annyi mindentől függ, hogy milyen eredményt hoz, hogy szerintem erre nem érdemes adni.

De összefutottam már pár emberrel neten, akik mereven ragaszkodtak a skatulyázáshoz, és ez alapján alkottak egy felületes véleményt olyanokról is, akiket nem is ismertek. Nekem ez taszító tulajdonság. Nem tudom, ti hogy vagytok vele.

2016. jún. 6. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Mert valóban be lehet sorolni az emberi természet jellemzőit korlátolt számú csoportba, viszont nem olyan aspektusok alapján, ahogy a többség ezt elképzeli. A Google-höz és Facebook-hoz hasonló vállalatok, kutatóintézetek foglalkoznak adatbányászattal, amely segítségével készítenek profilt az egyénről, és összekapcsolják a hozzá hasonlókkal, ezek segítségével pedig megjósolható, hogy mik a vágyaik, motivációik, véleményük, reakciójuk különböző dolgokra a csoportoknak.
2016. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oké, de azért összetettebb dolog, hogy mire éppen hogyan reagálsz, nem annyira fixek ezek a típusok, hogy ne lennének átjárások.
2016. jún. 6. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"Az oké, de azért összetettebb dolog, hogy mire éppen hogyan reagálsz, nem annyira fixek ezek a típusok, hogy ne lennének átjárások."


Jócskán alábecsülöd a tudományos fejlettségünket. Amit fentebb leírtam, az még semmi, a titkos katonai kutatások emberi léptékkel már felfoghatatlan szinten vannak.

2016. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos személyiségtípusok a pszichológia szerint, amibe a legtöbb ember besorolható. Sokan, akiknek mániája a személyiségteszt kitöltés, azt hiszik, hogy ennyi a lényeg és kész. A valóságban ezek a típusok csak iránymutató dolgok. Nagy vonalakban adnak meg tulajdonságokat, nem térnek ki minden apróságra.

Átjárás pedig eléggé van. Az emberek nem egyformák egész életükben, folyamatosan változunk. Élményeket szerzünk, tanulunk, traumák érnek és ezek a dolgok megváltoztathatnak.


A nagyobb reklámcégek és hasonlók valóban próbálnak valamit rólunk kialakítani, ami alapján profitálnak belőlünk, de elég gyerekcipőben jár a dolog. Nem véletlenül szidják annyian a facebook hírfolyamot és a netes reklámokat. Nemhogy még a motivációkat és hasonlókat mindenkinél kitalálják... Valóban vannak ék egyszerű emberek, akiknél ez működik, de nem mindenki az.

2016. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a skatulyázásról szól a részünkről, hanem, hogy vannak olyan személyiségtípusok, - ne okádj tüzet, máshogy nem tudom megfogalmazni és elismert tudományág ez- akiket egyszerűen... lázba hoz a személyiségelmélet. Akiknek azzal pepecselni, hogy az ismerőseik/hírességek/kitalált személyek közül ki-mibe tartozik, olyan élvezetes kikapcsolódás, mint például neked megnézni egy filmet, elolvasni egy jó könyvet, elugrani a barátokkal bulizni vagy sportolni. Izgalmasnak találjuk az elméletet és, ha kellően beleássuk magunkat előbb-utóbb automatikusan fejtjük magunk körül az embereket és megosztjuk az eredményt... Az INTJ-ket, INTP-ket és INFJ-ket nagyon megmozgatja ez a téma, míg más típusokat, mint amilyen a tied is, hidegen hagy. Ez van, szerintem nincsen ebben semmi rossz.
2017. nov. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!