Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltatok már olyat,...

Tapasztaltatok már olyat, hogy egy ismerősötök rákérdezett egy kellemes témára, szokásra, filmre, te arról boldogan, vidáman mesélsz, erre a másik azt mondja, hogy egyoldalú és önző vagy (mintha szégyelned kellene magad)?

Figyelt kérdés

Azért találom ezt furcsának,mert ha valaki/valami érdekel,akkor annak örülsz,hogy találtál rajta egy pozitív pontot,későbbi kellemes időtöltést vele,de ez a viselkedés nekem úgy jön át,hogy a másik feldob egy labdát és ha azt elkapom,akkor uralkodni akar felettem,maga alá akar gyűrni. Miért teszi ezt?

Nincs kisebbségi komplexusom és frusztrációim sem,csak ez a viselkedés és reakció tűnik furcsának.



2016. jún. 7. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azt kifogasolja, hogy nem rola szol a tarsalgas. Gondolom egyebkent is elnyomva erzi magat es zavarja, hogy te viszed a szot.


Nem kell vele foglalkozni.

2016. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogosan furcsállod, sosem találkoztam meg ilyennel.
2016. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy legközelebb ilyen helyzetekben rá fogok kérdezni, hogy miért kérdi :)
2016. jún. 7. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztaltam már. Az ok sokszor az irigység vagy a frusztráltság a saját élete miatt. Csak azt nem értem, hogy ha személyes sértésnek veszi a választ, akkor miért kérdez?

Engem sokszor leszólítanak az utcán random nénik és megkérdezik, hogy pl. járok-e még ez egyetemre. Egy ilyen alkalommal válaszoltam, hogy igen, még van egy évem de nyáron már elkezdem a szakdogámat. Erre anyám hallja vissza a boltban, hogy én xy néninek dicsekedtem, hogy valami dolgozatot írok az egyetemen. :D

Amúgy főleg ilyen rokonok és idősek körében vettem észre, hogy azért kérdezősködnek, mert remélik, hogy valami nem sikerült és szeretnének rossz hírt hallani. ha nem kapják meg ezt az élményt, akkor fintorogva kezdik el pletykálni, hogy na xy gyereke már ezt csinál meg azt, mintha szégyenkeznem kéne azért, mert valami sikerült. Ráadásul nem is magamtól mondom, hanem ők kérdezik.

Épp múlt héten történt hasonló, hazamentem hétvégére és vásároltam a boltban. Kártyával fizettem és a mögöttem álló néni (akit én nem ismerek de ő ismeri a szüleimet - a legtöbb esetben ez így van) jó hangosan megjegyezte, hogy de jól megy egyeseknek, kártyával fizetnek, mire én teljesen nyugodtan és mosolyogva válaszoltam, hogy kénytelen vagyok, mivel kártyára jön az ösztöndíj meg a fizetés. Pár nap múlva anyám szintén hallja, hogy a gyereke keménykedett a boltban, hogy kártyával fizet, nagyon városinak hiszi magát :D

2016. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hasonlót én is tapasztaltam, illetve olyat is, hogy az egyik idős hölgy kezdte mesélni magától (nem kérdeztem) a szomszédai magányügyeit és próbált engem is bevonni a témában, majd azoknak mesélte vissza, hogy én miket mondok róluk :D
2016. jún. 7. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!