Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinek az...

Van köztetek olyan, akinek az egyik babája anyatejes volt, a másik viszont tápszeres? Tapasztaltatok a későbbiek folyamán bármi eltérést a gyerekek között, ami ebből következhet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a kérdésedre válaszolok, de összefügg, ha egészségileg vagy kíváncsi a különbségre. :) Nekem két anyatejes babám van, a nagy 27, a kicsi 26 hónapig szopizott, 4 év van köztük. A nagy valószínű tőlem örökölte az immunrendszerét, mert szinte sosem beteg, a kicsi viszont már 2 hónaposan antibiotikumot kapott. Sőt, azóta már (viszonylag) sokszor. Sokkal betegesebb mint a tesója, bár még mindig nem annyira mint a kortársai. A dokinéni szerint azért, mert "félig ovis" volt már újszülöttként is, így közvetlen érik a bacik, fertőzések, hiszen egy légtérben van az ovis tesóval. De így talán edzettebb lesz, mire közösségbe kerül (mióta bölcsis valóban nem volt beteg) Tehát ha attól félsz, hogy tápszeresként betegesebb lesz, az nem feltétlen igaz, illetve nem attól lesz esetleg betegesebb, mert tápszeres, hanem a nagyobb tesótól (remélem érthető).
2015. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit az elso hsz-re reagalva: nalunk ugyan ez volt, mikor en szulettem, noverem 4 eves volt, rogton minden lofuttyot elkaptam, es nem is volt soha megallas, nagyobb koromban is allandoan beteg voltam, minimum az orrom folyt. A noverem meg kb soha nem volt beteg. Pedig o kicsit koraszulott is volt, mig en nagy sulyu husis baba voltam. Mindketten anyatejesek voltunk es sokaig szopiztunk, ugyhogy en is azt mondom, hogy nem ezen mulik :)
2015. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen mulik. Az en gyermekeim viszonylag keves ideig kaptak anyatejet, az egyik 1 hetig, a masik 1,5 hetig. Aztan megis ugy alakult, hogy az elso kislanyom eleg beteges volt, mar 1 honaposan gyogyszert kellett kapnia. Azota is folyamatosan beteg az oviban, kohog meg lazas, nathas. A kicsi most 6 honapos de meg nathas se volt, pedig a nagyobbik allandoan hozza haza az ovibol a betegsegeket. Abszolut immunrendszer fuggo es teljesen mindegy kapott-e anyatejet vagy sem.
2015. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem tapasztaltam különbséget a 2 gyerek között. Talán a nagyobbik, aki tovább szopizott, gyakrabban beteg. Ez persze abból is fakadat, hogy más betegégek terjednek a a 23 fő létszámú ovis csoportban, ésmás a 9 fős bölcsis csoportban.
2015. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen, ilyenre gondoltam.

Babám 2hónapos kora óta nem hajlandó szopizni, volt nálunk szoptatási tanácsadó is, nem sok sikerrel, fejek de már apad a tejem.

Anyám szekál azzal, hogy mindenképp kell az anyatej, mert nézzem meg sz Xy meg a Z gyerekét, tápszeresek voltak és milyen betegesek és rossz evők, bezzeg az anyatejes babák!

Ezért voltam kiváncs testvérekre, mert ott ugye hasonlóak a körülmények.De megnyugtat, hogy akkor sem ezen múlik.

2015. febr. 16. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Megmondom őszintén, én is úgy vagyok vele, hogy az a legjobb a babának, ha minél tovább kap anyatejet (nyilván ésszerű határokon belül). DE! A mai tápszerek már nem olyanok, mint anyáink idejében, sokkal jobb minőségűek. Mivel a babád kapott anyatejet, így már megkapta a szervezete a "kezdő csomagot". :) Mint ahogy látod a hozzászokásokból, tényleg nem csodaszer az anyatej és csak addig jó szoptatni a babát, ameddig neki és az anyának jó. Örülj, hogy egyáltalán sikerült, hiszen sajnos sokan nem tudnak, ha meg elapad, akkor kap tápszert. Ha úgy érzed, hogy minden tőled telhetőt megtettél, akkor ne legyen bűntudatod. Anyukádnak pedig mond meg kevesen, hogy bár tudod, hogy jó dolog szoptatni, de nektek ennyi jutott belőle és legyen szíves ne "zaklasson" emiatt, ne akarjon bűntudatot kelteni, mert te nyilván a legjobbat akarod a kisebbik babádnak is és a sopánkodása egyáltalán nem segít. :) Ha nagyon nem áll le, akkor biztos tudsz te is példálózni, hogy a másik anyukának meg az anyatejes babája betegesebb mint a harmadik tápszeres babája! :)

Jó egészséget nektek!!!!

2015. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár testvére nincs, a lányom kezdetektől tápszeres. Az első "betegség" most, 9 hónapos korában esett meg. Két napig köhögött, egyéb tünete nem volt. Felhívtam a gyerekorvost, mondta, hogy ennyivel még nincs mit tenni, ha súlyosbodna, szóljak.

Végül két nap köhécselés után magától rendbejött. Valami vírus mehetett át rajta, de csak ilyen enyhe tünetekkel.

2015. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!