Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amíg az ember fiatal, minimáli...

Amíg az ember fiatal, minimális tiszteletre sem számíthat?

Figyelt kérdés

Sok, felgyülemlett apróság ihlette a kérdést. Azt szerintem senkinek sem kell bemutatni, hogy milyen nehéz ma Magyarországon elkezdeni az önálló életet. Ilyen helyzetben szerintem örülni kéne, hogy vannak még fiatal párok, akik le tudtak szakadni a szüleikről és van bátorságuk egy közös úton elindulni. 25 éves nő vagyok, érettségivel és szakmával. 20 éves korom óta dolgozom. A vőlegényem két éve végzett BSC-t az egyetemen, azóta ő is dolgozik. Három éve élünk együtt albérletben. Mint írtam, ő a vőlegényem, de hiába mutatom így be, az emberek kilencven százalékának ő akkor is a "barátom" vagy a "párom". Ezen még annyira nem akadtam fent, bár szerintem "barátja" meg "pasija" a kis kamasz lányoknak van, "párja" meg a zokninak. Aztán ami ennél már durvább az az, hogy sokan szabad prédának néznek és nyomulnak, hiába mondom meg nyíltan, hogy mi a helyzet. A munkahelyen lévő idősebb nők hozzáállása még ennél is rosszabb. Szerintük nekem nincs családi életem, mert az, hogy van "barátom" még nem család, és mi az, hogy nekem is van programom akkor, amikorra ő műszakot szeretne cserélni velem? Igen, neki már gyereke van, kettő is, de ahhoz hogy nálunk is legyen, néha kellenek közös programok, hogy a kapcsolatunkat ápoljuk. Nem alkalmazkodhatok MINDIG! az ő családi életéhez, bár ő ezt várja el. És eljutottunk a gyerek témáig. Lassan már szeretnénk mi is az elsőt. Természetesen jön szinte mindenki azzal, hogy hova akarunk még gyereket amikor szinte még mi is azok vagyunk, meg minek házasság ilyen korán? Agyam eldobom! És akkor látom az utcán és a buszon, hogy bánnak a kismamákkal és a kisgyerekes anyukákkal és tudom hogy rám is ez fog várni. Szinte gyűlölet veszi őket körül, mert hogy mer az a gyerek éppen a buszon felsírni, meg mi az, hogy egy kismamának át kell adni a helyet?


Jó hogy nem azt mondják már, hogy egy fiatal se vállaljon gyereket és haljon ki az emberiség.


2016. jún. 8. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

el kell fogadni,hogy egyes emberek mindenbe belekötnek. ha valaki fiatalon vállal gyereket az a baj. ha valaki 30 fölött,akkor meg az. semmi se jó az ilyeneknek.

szerintem 25 évesen egyáltalán nem vagy fiatal a gyerekvállaláshoz,főleg,hogy 5 éve dolgozol már. a kapcsolatotok meg több éve tart stb..nem értem mire kéne várnod. ne hallgass a károgó emberekre.

amúgy én is ezt tapasztalom,hogy egyszerűen nem veszik komolyan az embert. szintén munkahelyen tapasztaltam azt,amit te is,hogy az ő családi programja előrébb való, mint az enyém.. ezt mégis milyen alapon dönti el? nagyon szánalmas az ilyen.

szerintem próbálj meg a korosztályoddal barátkozni,azok jobban átérzik a dolgaidat .

2016. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisebb városba még élhetőbb a helyzet, nincs annyi sznob ember mint mondjuk Bp-n
2016. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem könnyű a helyzet, de azért picit te is gyakorolhatnád a toleranciát, ha már másokban így hiányolod.


Más emberek minden rosszindulatot nélkülöző szóhasználatát pl. teljesen felesleges ilyen mértékben durva személyes sértésnek tekinteni.

2016. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itthon valóban nem éri meg már a gyerek, főként az anyagi oldaláról megközelítve, lehet hogy pár évig békében telik a családi élet, de szóba jöhet a válás is, és akkor bizony magara maradsz a gyerekkel, megpecsételve a további életet.

Sokan 30-35 évesen házasodnak több évi ismeretség után.


Az albérlet okát nem tudom, ha mobilitás miatt esett rá a választás az érthető, viszont ha csak a szülőktől minél hamarabbi különköltözés miatt erre futotta, akkor én spórolnék és vennék egy saját lakást/házat, utána a gyerek(bár ilyen országba, férfiként sem egyeznék bele senki kedvéért)

2016. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire mindenhol a rosszat, bántot veszed csak észre akkor veled is van nem kis baj!!!
2016. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a tiéd, szimpatikus a gondolkodásmódod, több ilyen nő kéne. Azt mondom, ne hallgass a károgókra és ne fókuszálj a negatív emberekre. Legyen meg a belső hited magadban és a kapcsolatotokban. Fogadd el, hogy az emberek többsége szén negatív, ez a "normális" manapság. Ha megbékélsz ezzel és a pozitív emberek társaságát keresed emellé, hidd el, harmóniában élhetsz. A legfontosabb az olyan társ, akire mindig lehet számítani, úgy vélem ez nálad megadatott.
2016. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!