Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az emberektől, el kéne...

Félek az emberektől, el kéne mennem 50 óra ingyen munkát megcsinálnom az érettségire, de nem merek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Iskolába járok, középiskolába. 1.5 évig busszal jártam oda, mindig elől utaztam nem mertem hátra nézni mert félek a tömegtől és a emberektől. Most, hogy autóval járok nincs ilyen gondom, csak akkor ha nem ismerem a helyet ahol vagyok.


Viszont 50 órát közösségi szolgálatba kell eltöltenem, hogy tudjak jelentkezni érettségire. De nem merek mert ha csak arra gondolok, hogy el kell oda menni, beszélni valakivel akkor máris kiizzadok, és rosszul leszek.


Ez egyre csak rosszabb lesz, sajna már beszélni nem tudok közösségbe, vagy ha igen, hülyeségeket kezdek el beszélni. Osztályomba még csak-csak elvagyok összesen 5 emberrel beszélek, érdekes módon én vagyok a beszélgetést kezdeményező fél.


Ma pl. lottózóba nem mertem átmenni, én viszem anyát hétvégente bevásárolni, de kinn kell ülnöm a kocsiba mert nem tudok bemenni.


Próbáltam már szakember felé nyitni, de képtelen vagyok. Eddig 2 pszichológus próbált beszélni velem. ez egyik 4 éve a másik 2 éve , de nem tudtam nekik megnyílni, semmi szinten.


Van arra esély, hogy változzon ez, nagyon nyomaszt de nem merek ellene tenni.


Barátaim nincsenek soha nem is voltak , de szerintem nem jött össze azért mert kövér vagyok, gyakorlatilag mindenki undorodik tőlem aki meglát. Lehet ez is kiváltó ok, még ha nem is látom be lehet ez az oka...


2016. jún. 10. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
ayz emberek pont olyanok,mint te. nincs mitől félni
2016. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt mondod 2 pszichológus se tudott segíteni, akkor mégis mi hogyan tudnánk? Egyébként csak fejbe tudsz változtatni, régebben én is ilyen voltam, aztán elkezdtem fejleszteni magam egyedül, apró lépésekkel és ma már egész jó társasági személy vagyok. Máshogy ez nem fog menni csak gyakorlással, ha rászoksz, hogy egyedül intézel mindent beszélgetsz emberekkel akkor lesz egyre könnyebb.
2016. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj állatmenhelyre önkénteskedni pl.
2016. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

Akkor fogyj le, és ne foss.

Változtass a gondolkodásmódodon. Én holnap megyek első nap az 50 órás melóra. Senkit nem ismerek, nem tudok szart sem hogy mi lesz, kik lesznek.

De ha csak fosnék, meg izgulnék, azzal csak magamat szivatom.

Meg tudsz változni, csak szedd már össze magad.

2016. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom min mész keresztül mivel ugyanebben a helyzetben avgyok, nagyon írtózom még a kisebb tömegektől is, utálom ha rám néznek stb. De hidd el hogy lépéseket kell tenned mihamarabb mielőtt teljesen begubózol... Hidd el, be kell menned a lottózóba, el kell menned megcsinálni az 50 órát. Ez idővel csak egyre rosszabb lesz, nekem volt olyan időszak hogy alig mertem kilépni a házból. Egyébként én a közösségi szolgálatot egy csendes kis könyvtárban töltötöttem le , csak én voltam ott , a könyvtáros és egy barátnőm, meg vagy 2 óránként bejött egy olvasó . :) Szóval a könyvtárat tudom ajánlani, általában olyan feladatot fognak adni pl. hogy vissza kell pakolnod a könyveket meg ilyesmi tehát nem kell beszélni hozzá.Hajrá, megtudod csinálni, én is megtudtam .
2016. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, a pszichológus előtt nem tudsz megnyílni, Írd lé a gondolataid és azt add oda neki. Pl ha megmutatnád neki amit ide leírták, már az is sokat segítene.


Elég komoly szociális fóbiád van, de ez igazából már néhány hét alatt is jobb lehet. Nekem 2 hónap kellett ahhoz, hogy elmúljon, pedig előtte évekig szenvedtem vele. Hidd el, lesz még idő, amikor több ezrek koncerten fogsz bulizni és élvezni fogod 😀 Addig is kitartást 😘


19/L

2016. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
menj pszichiáterhez,ezen már egykét beszélgetés nem fog tudni segíteni szerintem.Csak menj el!! Hidd el jobb lesz! Szánd rá magad,keress fel egyet és hívd fel hogy időpontot szeretnél.
2016. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!