Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy vagytok az olyan...

Ti hogy vagytok az olyan emberekkel, akik nem értik az ironikus hangvételt vagy ha valamit poénból mondtok vagy a poént egy viccben (nem egyszeri alkalommal, hanem folyamatosan)?

Figyelt kérdés

Volt olyan ismerősöm, akinek meséltem például, hogy "Nem tudtam felvenni az órát, mert jelentkeztek egymillióan" és rákérdezett halál komoly arccal, hogy "Komolyan egymillió tanuló jelentkezett rá?" (és nem poénkodásból kérdezte).


Vagy elsütöttem egy poént, de kb nagyon egyszerű csattanóval, mindenki értette körülöttünk és nevetett ő pedig nézett nagy kerek szemekkel minden egyes alkalommal és el kellett részletesen magyaráznunk neki, mi is volt a csattanó és akkor kezdett el ő is nevetni.


Vagy elmondott egy titkot és másnap kérdezte, hogy ugye nem mondtam el senkinek és ironikus hangvétellel azt mondtam, hogy "de, az első járókelővel, akit megláttam az utcán" és erre visszakérdezett, hogy minek tárgyalom őt ki egy vadidegennel.


És más is mesélte, hogy vele is ugyanezt csinálja, hogy minden mondatát teljesen komolyan veszi és nem érti a poénokat.


Olyan ismerősöm is van, aki meg mindenbe belejavít, nem veszi észre, hogy én is tudom a helyes információt csak túloztam (pl mondtam, hogy a tanár 100 fokos lázzal is bejönne tanítani erre ő mondta, az ember láza maximum 42 fok lehet vagy hogy a tanár nem tudott beszélni, mert százan szakították félbe, mire mondta, hogy 32-en járnak csak az osztályba és abból 2 azon a napon beteg volt)- és más is felhozta, hogy igen, neki is minden mondatába beleköt.


Én elkezdtem kerülni őket, mert már untam, hogy az ilyen mondatok után vagy 5 percig magyarázhattam, hogy mi is volt a lényeg vagy 5 perces kioktatást kaptam és mindig oda kellett figyelnem, hogy túlzások poénkodás és ironikus hangvétel nélkül beszéljek és egyik esetben sem volt élvezetes a beszélgetés. Viszont szégyellem magam, hogy csak ezért kerülöm őket.


Ti hogy vagytok ezzel? Van ilyen ismerősötök? Hogy kezelitek?



2016. jún. 11. 21:57
 1/8 Yog-Sothoth ***** válasza:
100%
Lehet, hogy igazából ők poénkodnak/ ironizálnak, csak ti nem veszitek észre! :D:D
2016. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nem. Egyrészt elmondják, hogy tényleg nem értik. Másrészt pont apám olyan néha, amit írtál, hogy túlzásra poénkodással felel és a hangjában lehet érezni, hogy viccel illetve mosolyog is közben, utána nevetünk egy jót. Rajtuk meg látszik, hogy tényleg nem értik vagy tényleg komolyan gondolják a reakciójukat és nem viccnek szánják. Eleinte én is azt hittem, hogy poénkkodásnak szánják, csak rosszul fejezik ki, de kiderült 1-2 ilyen alkalom után, hogy tényleg értetlenek vagy felháborodottak válaszadás közben.
2016. jún. 11. 22:50
 3/8 Yog-Sothoth ***** válasza:

Én is csak vicceltem az előbb. Nem tudom, hogy egyesek miért nem értik az iróniát, de baromi idegesítő tud lenni. Úgy kezelem, hogy nem kommunikálok az ilyen emberekkel, de nem is sajnálom a dolgot, mert általában elég primitívek szegények, nem hiszem, hogy egyáltalán lenne miről beszélgetnünk.

Ha viszont te nem szeretnéd őket kerülni emiatt, akkor maximum azt tudom javasolni, hogy kettesben kevesebbet találkozzatok, társaságban pedig próbáld meg ignorálni az idióta hozzászólásaikat.

2016. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bakker :D nem vettem észre a két nevetős arcot a kérdés végén és azt hittem komolyan írtad a kommentet :D:D:D azért ment rá a válaszom :D ezen nagyon jót nevettem :D:D::D
2016. jún. 11. 23:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy az se jó, ha társaságban vagyunk, mert a hajam kitépem, hogy beszélünk, eszembe jut egy vicces sztori, elmesélem a többieknek, jön a poén, mindenki sír a nevetéstől, ő meg néz kukán, pislog és mondja, hogy ezt nem érti, ha meg leintem, hogy hosszú vagy ignorálom, megsértődik és akkor 5 perc elmegy azzal, hogy elmagyarázzuk, utána más mond valamit, megint röhögünk, megint nem érti és így megy tovább.


A másik ismerősömet (aki beszólogat) szerencsére könnyebb kerülni, nem nagyon megyünk együtt haza vele vagy nem lógunk vele sokat kettesben meg már nem beszélünk, köszönök, aztán kerülöm messziről, ha meglátom, hogy 2 méterre áll tőlem a vonaton és még nem vett észre, de percek kérdése, akkor előkapom a telefonomat és úgy teszek, mintha beszélnék :D

2016. jún. 11. 23:38
 6/8 Yog-Sothoth ***** válasza:
Akkor nincs mese, el kell őket ásni. :D
2016. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
No iq = I'm not there.
2016. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Saját példa: állítólag az ember k***aokos akinek mondtam az ironikus szöveget, erre egyenesen belemagyarázza hogy én azt nem is iróniának szántam, és nincs mit érteni rajta.. Na ez borzasztóan felidegelt
2016. jún. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!