Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még ilyen ember rajtam...

Van még ilyen ember rajtam kívül? Akit mindenki kritizál?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. A problémám az,hogy akármilyen új társaságba megyek ,szinte azonnal egy vagy több ember megtalál bántó beszólással,kritikákkal. Gyakran olyanok is,akiket aznap látok először.. Vagy,hogy dagadt vagyok (te milyen jó húsban vagy! pl) ,vagy miért ilyen a hangom,miért ilyen a járásom (?) ,egyszerűen bármi ami én vagyok .

Nem vagyok már tini,sem érzékeny,mimóza lélek ,és nincs üldözési mániám,ezek a tények,ez a probléma gyerekkorom óta fenn áll sajnos . Mindig én voltam gyerekként is ,akit rögtön kipécéztek ,sokszor sem értettem miért,ahogy most sem (jó formában vagyok,sportos,nem vagyok kövér például ) ,szóval valószínűleg az én készülékemben van a hiba,sajnos nem tudok rájönni mi az ezért írjatok minél többen,hogy ti mit gondoltak.


A bunkóság/beképzeltség/lenézés nagyon távol áll tőlem,alapvetően szeretek beszélgetni ,csak keveset szoktam. Nem vagyok feltűnően harsány (sőt ) ,és már jó pár éve tudatosan figyelek rá,hogy a testtartásom,a kézfogásom határozott legyen ,mindig az emberek szemébe nézzek stb . Hogy ne tűnjek ilyen elesett,aláznivaló kivert kutyának ...

Valamiért nekem majdnem mindig az "áldozat" szerepe jut . Egyébként van egy nagyon jó barátnőm ,vele gyerekkorunk óta barátok vagyunk .

Igazából már nem nagyon veszem fel a beszólásokat,kedvem lenne normális emberekkel összehaverkodni ,de valahogy a legtöbbeknek unszimpatikus vagyok és inzultálásra készteti őket a puszta lényem is :D


Persze rosszul esik nagyon,de nem akarom sajnálni magam egyáltalán,csak komolyan nem értem mi a baj velem. A külsöm egyébként teljesen átlagos ,mégis úgy érzem mintha én lennék a földönkívüli a normális emberek között .


2016. jún. 12. 04:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Mindig udvarias vagyok,bemutatkozok a teljes nevemen,köszönök mindenkinek. Utána általában már csak akkor nevetek ha a többiek is,ritkán szólok hozzá ,nehogy "túl sok" legyek ,csak próbálok beolvadni a társaságba,és így is szinte borítékolható,hogy valaki betalál ,ilyenkor már "végem" van ,legszivesebben hazajönnék,főleg ha mindenki engem néz a kínos kérdés/beszólás közben . És ezt nem tudom elképzelni,hogy mi lehet a fejemen,vagy a kisugárzásomban ami pl 10 ember közül pont engem szúrnak ki .
2016. jún. 12. 04:33
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

1, Mi köze van ennek a családi kapcsolatok temakorhoz?

2, Ha mindig mindenki téged kritizal, akkor ideje lenne elgondolkodni azon, hogy valószínűleg igazuk van.

2016. jún. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudok, és hülyeség is lenne így válaszolni, mert nem ismerlek téged!

Amit ismerek, az az, hogy leírtál ide valamit. Ami vagy tükrözi a valóságot, vagy nem. Általában nem. Ez a te szemüvegeden keresztül történik amit látsz, tapasztalsz, kérdezz inkább olyanokat, akikkel neked problémád van, hátha válaszolnak.

Mi erre igazságosan nem tudunk.


Csak egy példa, idézlek: "Vagy,hogy dagadt vagyok (te milyen jó húsban vagy! pl) "


Ez nem tudom miért zavar téged, vagy mi ebben a sértés, még akkor is, ha esetleg "dagadt" lennél.. Az, hogy megjegyzik milyen jó húsban vagy, az már eleve nem egyenlő azzal, hogy valaki "dagadt", de mindegy. Ha pedig meg akarnának ténylegesen sérteni, mint ahogy állítod, és csesztetnének, akkor nem így mondanák, hanem tényleg azt mondanák: dagadt vagy.

Nem tudom érzékeled, érted-e a logikát? Szóval azt hiszem egy picit a hiba a te készülékedben van.. Hogy mindenre ugrasz, és beleképzelsz dolgokat.


Mondok mást: ha mégoly igaz is, hogy az vagy. Miért baj ez? Hiszen te is tudod, ők is tudják. Ezzel téged megsértettek? Nem. De még csak nem is bántó formában mondták. S mint mondtam, a jó húsban vagy nem egyenlő a dagadt-tal. Korán sem.


"vagy miért ilyen a hangom"


Erre is tudsz tisztességesen, normálisan válaszolni: azért ilyen a hangom, mert... és ide behelyettesíted az igazságot.


Most komolyan. Mi ebben a sértő és a bántó?? Az, hogy meg merészelik kérdezni, és érdeklődnek?!

2016. jún. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy tulzasba viszed a testbeszeded kontrolalasat amitol manipulativnak latszol. Ha nem termesztesen viselkedsz a legtobb ember megerzi hogy valami nem stimmel.
2016. jún. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Az előzőhöz annyit, hogy nekem azok csak szimpla beszélgetésnek tűnnek. Vagyis azok lennének, egy párbeszéd oda-vissza, érdeklődés, ha te nem vennéd fel őket sértőleg...


"Utána általában már csak akkor nevetek ha a többiek is"


Ezen egy kicsit megütköztem.. Miért csak akkor nevetsz, ha a többiek is? Ez szerinted normális? Miért folytod vissza? Miért nem vagy önmagad?



Vagy ez: "ritkán szólok hozzá ,nehogy "túl sok" legyek"


Ezt sem tartom elfogadhatónak és normálisnak. Szerinted vagy túl sok igaz? És más szerint? Más szerint, ha pedig nem szólsz, vagy csak alig-alig (te mondtad magadról), akkor elmondom mi van. Az van, hogy jogosan visszahúzódónak tartanak. Pedig te azért nem szólsz, hogy "nehogy sok legyél". Tehát szólnál te, de ebben is visszafogod magad. Nem tartom ezt a viselkedést se normálisnak, ha tudni akarod.

Majd más(ok) a visszajelzések alapján elmondják, vagy érzékeltetik veled, ha épp uram bocsá' az a bajuk, hogy "túl sok vagy". Mert hidd el fogják, az emberek már csak ilyenek. De te ezt ne magadtól döntsd el (hiszen kuka vagy társaság szempontjából), nagymértékben jót tenne a személyiségednek, ha sokkal nyitottabb lennél.


"csak próbálok beolvadni a társaságba,és így is szinte borítékolható,hogy valaki betalál ,ilyenkor már "végem" van ,legszivesebben hazajönnék,főleg ha mindenki engem néz a kínos kérdés/beszólás közben ."


Ne próbálj beleolvadni. Ha ennyire nem bírod a társaságot, akkor ne menj emberek közé. De tudod mit? Inkább dolgozni kéne kicsit magadon, mert ez így nagyon nem jó...

A "betalálás" alatt gondolom azt érted, amiket írtál már, hogy általában miket kérdezősködnek. Amire pedig neked még első körben megadtam a választ, hogy ezek csak szimpla beszélgetések lennének, csak te fogod fel támadólag... sértőleg...


"főleg ha mindenki engem néz a kínos kérdés/beszólás közben ."


Valószínűleg ahogy azt már leírtam, nem megfelelő a reakciód és ez kiül az arcodra, és válaszaidban is benne van. Merev vagy, mindent támadásnak fogsz fel. Egyszerű kérdéseket is. Ezért érzed kínosan magad. Mert nem tudsz rá megfelelően reagálni, és érzed pontosan, hogy ez most nem volt jó. Attól kínos ugyanis. Ha jól reagálnál rá, nem lenne kínos érzés sem.


Hát kb. ennyi. Mit szólsz hozzá?

2016. jún. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

igen, van még ilyen,én is áldozattipus vagyok, illetve nálunk a családban is van pár ilyen, nagymamámnak, apukámnak is egész életében fejére nőttek az meberek, kihasználták...stb. teljesen világos, amiről beszélsz. az előző kommentelők nem értették meg a kérdésedet. én is szoktam ezen filozni, hogy ennyire ki tudják szagolni az emberek, ha valaki gyenge. és persze tőlük is vannak erősebbek, akik meg őket pécézik ki és miközben téged piszkálnak, a tőlük erősebbnek nem merik megmondani a magukét. tipikus emberi szokás.


az evolucio még mindig zajlik, te gyengébb vagy , ők erre rájátszanak. ennyi. inkább az a gond, hogy régota tisztában vagy ezzel és bár probálsz változtatni, évek alatt sem sikerült, ezért kellene keresni vmi hatékonyabb modszert, hogy csökkentsd ezeknek a helyzetekneka számát és ne befolyásolják az életminőségedet. hajrá :)

2016. jún. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Hülyeség 6-os amit írsz. Az elv jó, ugyanakkor, ha világosan józan fejjel megnézzük amit a topikindító leírt, akkor szóról-szóra, betűről-betűre alá tudtam támasztani, hogy mi lehet vele a gond, és mi is itt a probléma gyökere..
2016. jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%
Másoknak akarsz megfelelni.Igaza van az előttem hosszan irónak. A 6-os áldozat tipusos irásán jót mosolyogtam. :) Annyi az egész,hogy mind emberek vagyunk ki ilyen ki olyan.Engem is lepotoztak tegnap,és 20% os lettem. :) Pedig az igazat irtam le...A 6 os tuti hogy nő. :) Kisbetűvel kezdeni mondatot,aztán pont után újra kisbetű. :)
2016. jún. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

6-os vagyok. Az a "vicc", kérdező, hogy amiről mesélsz a kérdésedben, hogy zavar, pont azt csinálják veled most a kommentelőid (a nagyobb részük) is. Még annyit, hogy természetesen mindenkinek szabadon lehet véleménye, de hidd el,tipikus gyakoris jelenség az is, hogy az első 1-2 kommentelő nagyon elviszi egyfajta irányba a véleménynyilvánitást és a többiek utána mennek sorban birkán, szoval ne vedd magadra. A dagadtozás, a járásod és egyebek kritizálása pedig még mindig kvára ne, normális, nem benned van ilyen téren a hiba, hanem abban, aki ezt csinálja, meg aki nem tartja gáznak - mint itt néhány kommentelő.


lehetne még nyomatni a rizsát, de lényeg a lényeg, ezek a tünetek azt jelzik, hogy bár dolgozol magadon, de még nem tartasz ott, ahol kéne,viszont az nagyon jo, hogy már elkezdted, szoval sok sikert hozzá :) ezeket csak te tudod megváltoztatni, okoskodo tanácsokkal nem feltétlen leszel előrébb.

2016. jún. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Jah, amugy nézz rájuk : igazábol nem is feltétlen irtam olyat, ami ellentmondana az ő véleményüknek, mégis belekötnek, ezt is birkamod egymás után menve természetesen és hogy még szemléletesebbé tegyék kikezdhetetlen igazságtartalmu véleményüket, le is pontoznak nullára. :) mit képzelek én, hogy mást meret irni, mint ők - alapon. (de a legviccesebb, hogy nem is irtam annyira mást. csak tudod annyit irtam ,hogy nem értek egyet az előző kommentelőkkel és ezt mindenképp meg kell torolniuk egy nullás lepontozással és pár lekezelő kommenttel, hogy "jot mosolyognak" rajtam.


Látod, amiről irsz, az itt is megfigyelhető jelenség.

2016. jún. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!