Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál, ha a családb...

Hogyan reagálnál, ha a családban mindenki 'ateista', és középiskolás gyermeked egyik nap azt mondaná, hogy hívő vallásos ember lett?

Figyelt kérdés
Semmi extrém, pusztán elmenne időnként az igehirdetésre a templomba, illetve hétvégén egy-egy programra a gyülekezettel. Református vallásról van szó.
2014. jún. 18. 14:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Támogatnám benne, hisz sokkal jobb, mintha drogosokkal lógna.
2014. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk unokaöcsém lelkipásztornak készül. Senki nem volt vallásos a családban. Néha froclizzuk, amikor káromkodik, vagy szimplán lökött, hogy ez nem lelkipásztorhoz illő viselkedés :) Ezen kívül nincsen semmi, elfogadtuk, hogy ez érdekli.
2014. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha nem ilyen hit gyülibe és hasonlókba járkál agymosásra, addig semmi gond, mert rosszat nem fog tanulni ilyen helyeken, csak jót. Persze ha nem esik át a ló túloldalára és nem kezdi el téríteni maga is az igét, mint valami szentfazék.
2014. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Az ő döntése, én nem szólnék bele. Ha őt érdekli ez a vallás, szeretné megismerni, nem állnék az útjába. Szerintem ugyanolyan rossz az, ha egy gyereket "tiltanak" egy vallástól a szülei, mert más a meggyőződésük, mint az, ha elvakultan vallásosak és a gyerekre is rákényszerítik. Ha ő úgy gondolja, hogy a lelki békéjéhez az kell, hogy eljárjon templomba, vallásos programokban venne részt, néha imádkozna, tegye. Én ebben nem látok rosszat.
2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Ő döntése, önálló személyiség önálló gondolatokkal, joga van abban hinni, amiben szeretne.
2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék hittéríteni otthon, de ha a szüleim megkérdeznek dolgokat, akkor szívesen elmondom a véleményem.


Apukám sajnos kifejezetten utálja a vallásosokat, mert a nagymamája elvakult volt, tipikus szentfazék.

Szerintem a vallás magánügy, és nem kívánok senkit sem terhelni ezzel.


Pusztán boldog vagyok a felismeréstől, és szeretném Isten igéjét hallgatni a templomban.


De sajnos félek otthon ezt elmondani :(

2014. jún. 18. 14:35
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem agymosó gyülekezet és nem olyan, aki elidegeníti a családjától (mert ilyenek is vannak), akkor nem szólnék semmit, inkább vallásos legyen, mint olyan bulizó, aki piál és kábszerezik.
2014. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is van ilyen. Ugyanolyan szeretettel támogatjuk, mint minden másban egymást. Sőt, nálunk lelkész pályáról van szó, gyakran el is megyünk meghallgatni. Kedves egészségére!
2014. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%
Még meggondolhatja magát, valószínűleg ez csak egy fellángolás.
2014. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

A református vallás nem olyan, mint a hitgyülekezete (ahova személyes véleményem szerint az ördög férkőzött be, nem Isten).


Vannak mindenféle programok tiniknek a templomban, Bibliaismeret, közös áhitatok, éneklések, kirándulások.

Van ugye az Istentisztelet vasárnap, amire mindenképp szeretnék elmenni.


Jól tanulok, nem viselkedem olyan szégyenletesen, mint néhány kortársam.

2014. jún. 18. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!