Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek a sötétben. Mit tehetek?...

Félek a sötétben. Mit tehetek? Huszonéves fiú vagyok. Tudom h nem létező dolgoktól félek, de amikor este van akkor valahogy nem tud a józan ész felülkerekedni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
félek hogy szörny van az ágyam alatt, félek h jönnek az ufók és nemrég vettem egy nagy gardróbb szekrényt és attól is félek hogy abba bújt el valami szörnyeteg. Viccesnek hangozhat így leírva, de megélve már cseppet sem az. mit tegyek? csak akkor tudok aludni ha van valami kis fény.... egyedül élek, enyhe asperger szindrómám van.
2016. jún. 15. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt 12 évesen úgy győztem le, hogy kicsit soknak éreztem.

Féltem, hogy szellem néz rám vissza a tükörből, egy démoni alak vár, amikor feloltom a villanyt, idegen lényeg rabolnak el éjszaka a wc-re menet vagy megtámad egy szörnyeteg, ha sötétedés után kiülök a teraszra.

Aztán belegondoltam, hogy ennyi kitalált szar még egy horrorfilmbe is sok lenne:D A bőség zavarából adódóan ezek a félelmek egyszerűen kioltották egymást.

2016. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Inessential ***** válasza:
25%

Eszembe jutott egy idézet:


Nem azért félünk a sötétben, mert egyedül vagyunk, hanem azért, mert nem vagyunk egyedül.



Mellesleg én nem félek a sötétben. Inkább szeretem.

2016. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem meg minden álmom,hogy egyedül éljek xddd

19 évesen laktamegy rövid időre albiban a fősulin,az volt a legjobb,sosem féltem a sötétben,sőt engemzavar a fény alvásnál...


Tudatosítsd magadban,hogy a fény és a sötétség között nincs különbség,a sötétben is az van,ami világosban....

2016. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Nem azért félünk a sötétben, mert egyedül vagyunk, hanem azért, mert nem vagyunk egyedül. "


na ezzel megnyugtattál :D


amúgy első, ilyen tükörbe nézős meg egyéb dolgok velem is vannak. pl a kád alá lehet látni, de én ha este megyek wc--re akkor oda sem merek nézni, ki tudja mi van ott... am néha már ki sem merek menni wc re ha valami recseg ropog.... gyerekként is ezektl féltem és megmaradtak....

2016. jún. 15. 19:52
 5/19 A kérdező kommentje:

"a sötétben is az van,ami világosban...."


és ha ezek a szörnyek csak sötétben jönnek elő? akkor mégsem az van.

2016. jún. 15. 20:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Pszichológus sokat tudna segíteni ebben a problémában.

A fény a sötétségben nem biztos hogy jó, mert az alvás mélységét csökkentheti.

2016. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
tudom, de anélkül meg nem tudok elaludni mert félek. egyedül se szeretek lenni igazából. meg amikor anyuval voltam és mondott valami mesét akkor jó volt, de már borzalmasan ciki volt. aspergeres vagyok de nem fogyatékos. ezért döntöttem úgy hogy a dédim lakásába költözöm. ő már meghalt de a lakás üresen állt. anyu nem akarta hogy elmenjek, de én úgy éreztem így egészséges. nem akarok visszaköltözni, nem akarok teher lenni neki.
2016. jún. 15. 20:10
 8/19 anonim ***** válasza:
En ilyesmiktol kb 10 eveskoromban feltem rendszeresenma mar csak ha epp eszembe jut devaz ritka. Ilyenkor elterelem valamivel a figyelmem. Peldaul addig olvasok h mar lecsukodik a szemen. Probald meg lefárasztani magad, talansegit. De kicsi koromban anyamindig kinyitotta szerkenyt es bekukucskalt h: hahooo vanottvalaki? Ugyanezt csinalta az agy alatt meg mindenhol es amikor lattam h senki nem valaszol megnyugodtam. Leheth segítene ha mindenhova beneznel zseblampaval akkor elhinned h nincs ott semmi. De az is jo ha azt gondolod: nincsenek szellemek, demonok, szornyek stb.... de ha megis vannak akkor mivel eddig sem bantottak, ezutan sincs okuk es nem is fognak. Remelem segitettem. Ja es meg az jo lehet ha neha de csak NEHA anyukadnal alszol. Nem kell visszakoltozni de biztos jot tenne egyszer-egyszer. Bocsi a helyesirasert.
2016. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem hülyeség
2016. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Én úgy győztem le a félelmemet,hogy este álltam a sötétben és a tükörbe néztem közben katona énekeket hallgattam és rájöttem ,hogy nincs mitől félni .Amúgy valaha próbáltak megtámadni ezek a képzeletbeli szörnyek?Nem?Akkor mitől félsz.De sajnos ilyen az emberi agy ha nincs mitől felni akkor ő generál magának.
2016. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!