Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az emberek imádnak itélkezni, de magukkal és a barátaikkal, rokonaikkal. Stb. , az emberekkel, akikkel joban vannak, szemben alacsonyan van az erkölcsi lécük?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Sok ember szinte mindent szubjektíven lát, ha pedig személyesen is érintett, akkor főleg.

Valamennyire rám is igaz. Szerencsére a dolgokat elég objektíven tudom megítélni. Ha xy barátom valami olyat csinál, akkor elítélem érte, de mivel a barátom, segítek neki, ha kell.

2016. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék mindent objektíven felmérni, külső szemlélő szemszögéből, de lassan belátom, hogy akármennyire is próbálkozok, ilyen emberek csak a mesékben léteznek.

Persze még így is jobban megy mint néhány ismerősömnek. Ha a családom valamelyik tagja rosszat csinál, vagy olyat mond, úgy ítélkezik, ami szerintem nem helyénvaló, akkor is nyugodt szívvel kioktatom, ha a testvérem, ha nem.

Van olyan ismerősöm viszont, aki szerintem ha a tesója ölne, akkor is agyon babusgatná, hogy jaj, de nem így volt meg nem is úgy. Ha valaki hibázik, azt szerintem be kell látni, ez nem azt jelenti, hogy kevésbé szereted őt.

Szerintem az ilyen fajta szem ellenzőség egy nagyon rossz emberi tulajdonság.

Ugyanakkor magamon is megfigyelem azt, hogy pl. ha kedvenc színészemről/énekesemről van szó, olyan botlásokat is elnézek nekik, amiért másoknál már a falat kaparnám. Azért megpróbálok ellene tenni, de na.

Szerintem (bizonyos mértékben!) normális is lehet ez, hisz csupán azt jelenti, hogy vannak szeretteink, kedvenceink, akiket nem adunk.

2016. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, sokan imádnak mások felett ítélkezni, mi több, egyeseknek egyenesen szükségük van valakire, akit utálhatnak. Szánalmasak az ilyen emberek...
2016. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de mivel a barátom, segítek neki, ha kell."


Segítesz abban, amit amúgy elítélnél? És akkor magadat nem ítéled el? Inkább lebeszélni segítsed, ha valami hülyeséget csinál.

2016. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
**akar csinálni...
2016. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: Nem a hülyeségben segítek, hanem abban, ha bajba kerül a hülyeség miatt. Természetesen, ha tudok a dologról előtte, akkor megpróbálom lebeszélni. De csinálhat úgy is hülyeséget, hogy én nem tudok róla vagy nem vagyok ott.
2016. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!