Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti fognátok egy 5 éves gyereke...

Ti fognátok egy 5 éves gyereket Paleo diétára (nem egészségi okok miatt csak úgy)?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámat elkapta a Paleo láz és nem csak ő kezdett el Paleo diétázni pár hónapja, hanem férjét és az 5 éves fiát is rávette.


Szerintem egy 5 évesnek egy ilyen drasztikus változtatás az étrendjében nem jó plusz kell egy növekedésben levő testnek az, ami nincs meg a Paleo diétában. Meg nem is értem, ha nem egészségügyi okokból kell neki, akkor miért kell ráerőltetni?


Másik meg, hogy szigorúan veszik és nem tartanak ilyen laza napokat. Múltkor is kint voltak a Margit sz.-en és akkor már javában ment a Paleo őrület és a kisfiú kért egy vattacukrot és nem kaphatott, mert most Paleoznak... Azért néha tarthatnának egy laza napot, hogy "Jó, most kapsz egy vattacukrot kisfiam". Jó, nem azt mondom, hogy tömjék tele mindenféle édességgel, de mondjuk havonta 1-2 alkalommal megengedhetnék, hogy valami nyalánkságot egyen.


A másik meg, hogy miért kell akárkire is ráerőltetned az étkezési szokásodat? Nekem egyszer egy bizonyos diétát követnem kellett 1 évig, egészségügyi okok miatt, mégsem mondtam a családomnak, hogy Ők is egyék azt, amit én, ha meg a párom vegetáriánus lenne és kérné, én is legyek az, akkor nem mennék bele, nincs közös gyomrunk, hogy ugyanazt kelljen ennünk.


Ti hogy vagytok ezzel?


2016. jún. 17. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán jelenteném a családvédelmiseknek.
2016. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
#1 +1
2016. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora idióta! Hogy magával mit mit csinál az ő gondja, de a gyerekre ilyen marhaságot ráerőszakolni?? Tényleg jelenteni kellene, ha nem tudja a környezete megváltoztatni a gondolkodását!
2016. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem jelenteni akarom, meg azért ez nem gyámhatósági ügy; elvégre nem éheztetik a gyereket, nem verik , rendesen ellátják, foglalkoznak a tanulmányaival, stb.


Csak nem tudom eldönteni, hogy most hétfőn beszéljek vele vagy hagyjam a csudába inkább. Meg jó érvek kellenének, ha beszélek vele, azon kívül, hogy "Figyi, engem se fogtak 5 évesen a szüleim Paleora és mégis élek.".

2016. jún. 17. 18:50
 5/16 A kérdező kommentje:

Am pont az Amynek ítélve c. sorozat egyik epizódjában volt egy súlymániás nő, aki a lányát is rávette arra, hogy diétázzon. Mármint ilyenekre, hogy mindig nézze hány kalóriát eszik x kalóriánál többet ne fogyasszon, ha mégis, akkor mozogja le. A gyerekhez ment is a gyámhatóság, mert alultápláltnak tűnt. Kb 8 éves létére a gyerek ilyet mondott, hogy "Ebédre ettem egy kis salátát, öntettel, az öntet miatt magas volt a kalóriatartalma, de utána testnevelés órán lemozogtuk". Na ha az ismerősöm ezt tenné, akkor én is hívnám a gyámhatóságot és nem ülnék le vele beszélgetni.


De ő nem anorexiakirályt akar nevelni a fiából, hanem azt monja, hogy "Ez egészséges életmód". De én úgy látom (és a kommentelők ezt megerősítik bennem), hogy nem az.

2016. jún. 17. 18:57
 6/16 A kérdező kommentje:
Tanulmányok alatt nem azt értettem hogy 5 éves létére iskolába jár :D hanem, hogy olyan óvodába járatják, ami angolt is "oktat" és otthon is gyakorolnak vele, tanítgatják erre-arra; ezt értem tanulmányok alatt
2016. jún. 17. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmam sincs mi az a Paleo, de xarul hangzik.

Elmeroggyant idióta emberek miért vállalnak gyereket?

2016. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó Paleo = Liszt, cukor és tejmentes étrend. De nyugodtan kijavíthat akárki, ha tévedek. (Ismerősöm nem részletezte nekem én is csak utánaolvastam amikor elmondta, hogy Paloznak)
2016. jún. 17. 19:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberek ti tudjátok, hogy miről beszéltek?Szólni a gyámügynek meg gyermekvédelemnek azért, mert nem adtak cukrot a gyereknek? A paleo diétának az az alapelve, hogy természetes tápanyagban gazdag ételeket egyenek amik egy teljes értékű étrendet képeznek, nehogymár ráhívja bárki a gyermek védelmiseket azért mert egészségesebben akarják etetni a gyereküket...oké, hogy nem a legjobb gyermeknevelési módszer az hogy sok mindent megtiltanak neki amit megkíván, de később még meghálálhatja a gyerek ezt. És én nem követem ezt a diétát, szóval nem hiszek benne mint szent diéta.
2016. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8. nem tejmentes, hanem laktózmentes
2016. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!