Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A muzulmán nők nem kapnak...

A muzulmán nők nem kapnak hőgutát? Nekik ez nem kellemetlen főleg nyáron?

Figyelt kérdés

Ahol dolgozok, ott is van sok ilyen lány/nő. Tetőtől talpig feketében, sőt olyan nőt is láttam már, akin fekete kesztyű is volt, és csak a szeme látszott ki.

Nekem is feketébe kell járnom dolgozni, de egy hosszú fekete gatyában meg egy pólóban én néha már majdnem megsülök. Ők pedig mindenüket eltakarják, van, aki hosszú ujjú pólóval vagy akár pulóverrel!


Nem kényelmetlen és szenvedés ez nekik? Nem kapnak hőgutát? Én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy tetőtől talpig bebugyolálva egyszerűen nincs melegük. Gondolom a csador/burka alatt nem csak alsóneműt hordanak. Pláne aki még fekete kesztyűt is hord 30-40 fokban!


Hogyan lehetséges ez?



2016. jún. 20. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Becsületgyilkosságról hallottál már? Nohát inkább melegük van, mint saját férje, vagy apja késelje meg, mert "mutogatta az alakját".
2016. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első, ez azért nem így van. Vannak olyanok is, akik csak szimpla fejkendőt hordanak, semmi más extrát, sőt olyan is van, aki még azt se, pedig ő Egyiptomból jött.
2016. jún. 20. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Erre én is kíváncsi vagyok.

Szaúd-Arábiában a nyári időszakban egyáltalán nem ritka az 50 fok se, és ott a nőknek kötelező mindenüket feketével eltakarni, kesztyűt húzni, stb. Én is elmélkedtem ezen, hogy hogyan nem sülnek meg, főleg úgy, hogy a fekete szín baromira gyűjti és benntartja a meleget.

2016. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki Indiából származik és azt mesélte, náluk volt, hogy nyáron voltak napok, amikor akár 50° is volt, szóval hozzá volt szokva a meleghez, itt Mo.-on már ilyen huszon pár fokban is hűvösnek érzi a levegőt.
2016. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

"ez azért nem így van. Vannak olyanok is, akik csak szimpla fejkendőt hordanak, semmi más extrát, sőt olyan is van, aki még azt se, pedig ő Egyiptomból jött."


Akkor neki nincs melege, így értelmét vesztette a kérdésed. Amelyik meg hordja a teljes harci díszt, annak meg nyilván jó oka van rá.

2016. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A férjük/apjuk elvárja tőlük, hozzá vannak szokva, sajnos. Viszont felvilágosult családoknál már csak hidzsab van, vagy még az sem

Egyébként a Korán nem említi, hogy az egész testet takarni kéne, csupán konzervatív öltözékre hívja fel a figyelmet, pl. vállak elfedése. De a fanatikus férfiak félreértelmeztek sok mindent.

2016. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
31%

És? Ő minden nyáron ezt hordja, nyilán hozzá van szokva. Semmi jogod megkérdőjelezni mások viseletét lol.

Kérdezd meg az apácáktól. tudod, akik SZINTÉN nyakig vannak bugyolálva.

2016. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

És?Ruhaanyagokról hallottál már?Az nem mindegy milyen anyag,menyire meleg.Képzeld nem akarnak bőrrákot kapni,és nincs különbség miniszoknya,vagy bokáig érő szoknya közt.Utóbbi jobb választás,védi a napfénytől a bőrt.Nem ér a napfény,így kevésbé is meleg az tapasztalom.

De én az itteni nőktől vagyok rosszul így nyáron.

Itt mindenki levetkőzik minnél jobban,egy kis melegtől

nyavalyognak,én meg mindenem eltakarom,nem érzem hú de melegnek,nem fogom magam mutogatni,meg napfénynek kitenni.Persze a sok birka nő csak bámul,csodálkozik,főleg ha nem is divatot követsz,hanem saját egyedinek nevezhető stílust.Úgyhogy a többi(főleg fiatal vagy c nőtől) érzem rosszul magam,nem egy kis melegtől.

Szigetel az öltözék(igen sivatagban ezért öltöznek be,és régi korokban sem vetkőztek le az emberek még vízpartra sem)Csak ez a mai korban el lett felejtve,gyengébbek az emberek fizikálisan.

Ja nem vagyok vallásos klasszikus értelemben,nem begyöpösödött erkölcsi kérdések miatt öltözök így,és magyar vagyok,nem arab.29

2016. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen meg lehet szokni. Én magyarként váltottam a zárt öltözetre, nem fekete burkára, hanem csak egyszerűen testet takaró öltözetre. Jó, tegyük hozzá, hogy nekem alapból nem volt soha melegem, kertes házban éltem, a nyár kellős közepén képes voltam kapálni a napon dél körül, anyám úgy rohant ki, hogy jöjjek be, mert már bámulnak, hogy hogy birom, és egy csepp izzadság sem volt rajtam, nem vettem észre!

Szóval a példám eleve valahol genetikai lehet, nem tudom, de nincs arab felmenőm az biztos.

Ja és az egyik titka a dolognak: jó minőségű anyagokban kell járni. A megfelelő öltözet szellős, légáteresztő. Nekem vagy egy sötétbarna egyiptomi pulóverem, olyan dressz, ami vízálló, de durva hűtőhatása van, ha szellő éri olyan, mintha hideg jégkockával masszíroznának. Szóval van 1-2 könnyítő tényező. De akkor még mondjuk el a javát: azok a nők, akik így a legnagyobb nyárban felöltöznek feketébe, hogy hogy bírják??? MOST van Ramadan. Étlen-szomjan csinálják ugyanezt! A magyar ember fél óráig félmeztelen nem bírja ki jajveszékelés nélkül, ők meg hajnalhasadtától napnyugtáig víz és élelem nélkül vannak, az ám a megprobáltatás, nem a hosszú ujjú ruha!

Ez tűrőképesség és megszokás kérdése. És az okosan öltözködés: hogy tudd, mit kell vásárolni és miylen anyagot.

Utóirat: sivatagban az emberek nekivetkőzve járnak? NEM. Nyakig beöltözve ami nemcsak a hommoktól védi őket hanem a hőtől és napfénytől is. Csak nézzétek meg bear grylls ehhez kapcsolódó sivatagi túlélését. Be van öltözve, mert beöltözés nélkül nem élhetné túl. Árnyékot ad egy jó ruha!

2016. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha megnézed a hagyományos arab férfi ruha is bő és az egész testet lefedi. Mit gondolsz miért?
2016. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!