Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság megmondani valakinek,...

Bunkóság megmondani valakinek, ha valamit túl drágán vett, csináltatott? Utólag jobb lett volna hallgatni?

Figyelt kérdés

Ma egy ismerősöm autóján láttam egy tenyérnyi kis dekort, és mikor megmondta az árát, egyből kifakadt belőlem az "Úr Isten". Ilyenkor az ember rossz érzést kelt a másikban?

Ráadásul én is hasonló kreatív dolgokkal foglalkozom, és lehet azt hitte azért elégedetlenkedek, hogy magamnak csináljak reklámot. Persze nem így van, mert azzal a részével pont nem foglalkozom, sosem csináltam még azt, de van rálátásom, hogy mit miből lehet kihozni. Na mindegy, ez már túlmagyarázás, szóval a fő kérdés, hogy szar érzés, ha megmondják, hogy nagyon drága volt?


2016. jún. 21. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem kért meg rá, hogy véleményezd, akkor egy fogaid között kiszorított "úristen" elég bunkó lehet. Meg lehet azt fogalmazni szépen is, hogy SZERINTED az nagyon drága volt.
2016. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szar érzés. Sőt ,igazából jó ha én megtehetek olyat is amire másnak nincs pénze vagy sokallja .
2016. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Ezzel én is egyet értek. Ez úgy indult, hogy megláttam, megdicsértem és kérdeztem, hogy a másik felén is van? Erre mondta, hogy nincs mert így is ennyi meg annyi volt és akkor dobtam egy hátast aminek hirtelen hangot adtam. Kedveljük amúgy egymást, és utána képeződött csak le, hogy nem -e keltettem benne rossz érzést, mert amúgy nem fellengzős, pedig van pénze. Szóval nem én feszegettem első sorban az árát.
2016. jún. 21. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha értelmesen tálalod és átéled a helyzetét, nem bunkóság. Pl. ha van egy autóalkatrész 100 ezerért, de te tudsz több helyet is, ahol ugyanaz az alkatrész 80 ezer.

Olyan esetben sem bunkóság, csak bunkóságnak tekintik sokan, ha valamit nem értékelsz, amit az illető igen. Mondjuk, te az autókat szereted, más meg a számítógépeket. Te nem érted, hogy miért vesz valaki 20 ezerért játékot. Ha szóváteszed, hogy inkább kocsit vegyen, azt nem szokták díjazni.


Viszont, azt észrevettem, hogy manapság kb. mindenki megsértődik, akármit is mond nekik a pénzügyekkel kapcsolatban az ember. Az egyik ismerősöm kitalálta, hogy jogsit csináltat és mondta, hogy mennyiért állt neki. Tök normálisan mondtam, hogy szerintem máskor előbb gondolja át és nézzen meg más helyeket is, mert máshol olcsóbb. Megkaptam, hogy ő tudja és ne szóljak bele...

1 hét múlva panaszkodott, hogy igazam volt. Most erre, mit lehet mondani?

2016. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!