Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történne, ha valahogyan...

Mi történne, ha valahogyan kiderülne, hogy az embernek nincsen szabad akarata, hanem csupán bizonyos szempontok alapján hoz döntést?

Figyelt kérdés

Akármilyen bonyolult kérdést kérdezünk valakitől,válasza oka mindig levezethető valamire, még ha nem is értjük mire


de vajon mi történne akkor, ha ez bizonyossá válna és egyértelművé tenné az emberekben a tényt, hogy nincs valójában döntéshelyzet



2016. jún. 23. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor kiderülne,hogy jól gondolkozok:D

Ezen én is sokat gondolkoztam,bár nehéz lenne ezt bizonyítani mert ilyen <-> oda vissza dolog van minden válaszban.

2016. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ember sajnos sosem lesz teljesen szabad.


Hiába akar valaki pl bankot rabolni és véghez is vinni,ha tudja,hogy a törvény miatt következményei lesznek.


Amíg léteznek törvények nincs teljes szabadság.

Az ember általában igyekszik a sok rossz közül kiválasztani a számára lehető lefkedvezőbbet,erről szól az élet..

2016. jún. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.

ha nem lenne ember által írt törvény, akkor is lenne törvény, csak nem az ember általi, hanem a természet általi


nagyjából mint a western filmekben, ha kirabolod a bankot, akkor a bank tulajdonosok és azok akik pénze volt ott következmények nélkül kinyírhatnak téged

2016. jún. 23. 00:32
 4/10 anonim ***** válasza:

A szempontok is szabad akaratra utalnak. Jelenleg is a többség viselkedésének nagy része levezethető a pszichológia által.

Tegyük fel, hogy eljutunk olyan szintre, hogy mindenkiről minden döntését előre tudjuk. Ha az illető megtudja ezt, akkor új helyzet áll elő és ismét rendelkezik a szabad akarattal.

2016. jún. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ez így igaz


kicsit olyan mintha fejlődésben lenne, akárcsak evoluciónálisan , mint ahogyan egy állat szabad akaratára is azt mondjuk, hogy nincs, nekünk meg azt, hogy van, mi van ha ehelyett azt mondanánk, hogy átmenet van a kettő között, és ez az skála nem az állatnál kezdődik és nem az embernél ér véget, hanem mindkettő egy másik végén helyezkedik el ezen skálának

2016. jún. 23. 00:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, lehet este van, de nem értem a kérdést. Oké, persze, szempontok és helyzetek alapján tudunk csak döntést hozni, de attól még szabad akarat. A realitás határain belül szabad az akaratunk. Azon kívül már nem igazán. Ha így érted, akkor értem, ha nem akkor nem tudom.
2016. jún. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!


Azon múlik, hogy mit teszel fel. Ha azt teszed fel, hogy a létrejövő szituációnak köze sincs a szabad akarathoz, akkor nincs szabad akarat, de azt is lehet feltételezni, hogy a szabad akarat mindig mindenben jelen van. Én egyébként nem hiszek a logikában határtalanul, elég csak az ősrobbanás eszmefuttatására gondolni. A csoda, a rejtély, a megmagyarázhatatlan is jelen van mindig.

Volt idő, mikor az életemet előre megpróbáltam leírni, szabályok közé, rendszerbe szorítani. Mindig az okokat kerestem, függővé tettem a boldogságomat a "tudománytól". Mondanom sem kell nagyon szenvedtem, nem túlzok ha azt mondom majdnem belehaltam. Szóval én azt mondom, hogy mások mellett a szabad akarat kérdése is optimális esetben csak önmagunk szórakoztatása miatt szabad, hogy előjöjjön, mert veszélyes téma. (Mellesleg felfogható az akaratszabadság úgyis mint csupán egy építőeleme az életnek, ami mellett ugyanolyan ranggal szerepel mondjuk a takarítás, vagy a séta, vagy a szeretet. Direkt írtam teljesen más dolgokat, tudom hogy zavaró lehet. Tehát a sétában is benne lehet az egész világ az ősrobbanástól a világvégéig.) Remélem tudtam egy kicsit segíteni, eléggé komolyra sikerült. :)

2016. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
már rég kiderült, csak olyan hülyék az emberek, hogy nem veszik észre.
2016. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennek nem kell kiderulnie. Ez teny.
2016. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az élet maga a teljes szabadság,a 2.válaszoló dögöljön még!
2016. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!