Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire sikeres, ha közben egyáltalán nem veszi komolyan az életet?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, olyan szinten laza, hogy az már fáj. Minden elbohóckodik, mindent viccre vesz, mintha csak egy játék lenne az élet, abszolút komolytalan.A durva viszont az, hogy ezzel együtt komoly sikerei vannak az élet szinte minden területén, pedig nem úgy tűnik mintha egy kicsit is megerőltetné magát.

2016. jún. 23. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert ez ilyen egyszerű. Nem kell rágörcsölni azt kész.
2016. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Crisopher ***** válasza:
69%

Erre mondják azt, hogy életművész.

De pont ezért ér el sikereket. Mert nem görcsöl rá semmire. Biztos neki se minden úgy jött össze, ahogy szeretné, vagy volt ami nem jött össze, de ő nem tört össze miatta, nem ragadt le, hanem ment tovább. Hasznos tulajdonság egyébként, ha nem állsz meg az első kudarcnál, hanem simán továbblépsz és már az újabb lehetőségeket nézed.

2016. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem épp azért nem veszi komolyan az életet, mert sikeres és nincs rá oka, hogy megerőltesse magát.
2016. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amit te elszámolsz neki sikernek, azt ő észre sem veszi, vagy éppenséggel teljesen természetes dolog neki.
2016. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez egy olyan dolog aminek az ellenkezőjét is ugyanolyan jól lehetne magyarázni mint magát a témát


az ember személyisége 20-30 éves kora után azért már annyira durván nem változik, ha ilyen laza volt mindig akkor valszeg ez is marad,


valami nagyon durvának kell történnie, hogy ez megváltozzon


a siker meg valamelyest a velejárója ennek, de nem közvetlenül inkább része a laza személyiségnek, egyik sem feltétele a másiknak

2016. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Láttam jó pár ilyen embert. Egyikük sem önmagában attól volt sikeres, hogy laza volt. Az ilyen embereknél jellemző, hogy van/volt egy jó családi és anyagi háttér, így igazából nem volt miért aggódniuk és nyugodtan csinálhatták a saját dolgaikat. Főleg egyetemen tűnt fel az egész. Elég sok emberke laza volt, aránylag jól tanult, bulizott, többségük sportolt is. Miután jobban megismertem őket, láttam, hogy jó iskolába jártak, többségüknél külön tanár, egyetemre lakást vagy albérletet kaptak.

Mellettük ott voltak a kevésbé sikeresek, kissé depresszívebb vagy átlagos emberek. Nekik nem volt jó anyagi hátterük, sokuknál elváltak a szülők, esetleg durvább családi probléma volt. Valahogy nem volt idejük lazának lenni, amikor az albérletre vagy koleszra kellett összehozni a pénzt...

2016. jún. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatos kommentelőnek tökéletesen igaza van. Az "életművészek" kivétel nélkül apuci aranyos kisfia/kislánya, aki szinte mindent megkap, amit akar és így persze, hogy könnyebb lazán venni a dolgokat. Ha nekem is lenne a családi kasszában 100-200 millió mellé kemény milliós havi jövedelmek, akkor én is ENSZ jószolgálati nagykövet/világutazó stb. lennék és nem paráznék azon, hogy nem sikerül egy nagyon fontos vizsgám, ami miatt évet csúszhatok és távolabbi álom lesz a diploma, mert tisztában lennék azzal, hogy mindenre van kapacitásom és sosem üthet be a krach. Aki pedig úgy laza, hogy semmije sincs, az egy tipikus lusta, nemtörődöm emberke, aki rövid távon úgyis szembesülni fog a problémákkal. De egyébként a társkeresésben is tökugyanez a jelenség. Ha szép és férfias testalkatú vagy, akkor persze, hogy laza vagy, mert úgyis tudod, hogy a kisujjadat sem kell megmozdítanod, a csajok vonzódni fognak hozzád.
2016. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!