Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy a legtöbb...

Miért van, hogy a legtöbb ember nem hajlandó a békülésre és a problémák megbeszélésére?

Figyelt kérdés
Mostanság rengeteget filóztam ezen a dolgon. Tavaly nekem is volt egy dolog, összevesztem az egyik ismerősömmel, de szerettem volna lépni, hogy rendezzük a dolgot, írtam neki, de ő úgy döntött, hogy nem szeretne foglalkozni a dologgal. Szerinte, ha egyszer összevesznek az emberek, akkor onnantól nincs miről beszélgetni. Én viszont úgy gondolom, hogy mindent meg lehet beszélni kulturált emberek módjára. Mások miért nem gondolják így?

2016. jún. 24. 08:59
1 2
 1/11 Inessential ***** válasza:
85%
Nem mindenkinek ugyanolyan az értékrendje.
2016. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Velem is már megesett az, hogy valakivel olyan dolgon vesztem össze, amit nem szeretnék megbeszélni.


Emberfüggő. Ha nagyon nem szeretné megbeszélni, engedd el.

2016. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Mert nem gondolkodnak.
2016. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az utolsó válasz jogos. Velem pl. békülni akart valaki, aki megkeserítette a gimis éveimet, csak mert ugyanoda jártunk gimibe, a régi barátai meg hirtelen eltűntek. Vannak emberek, akikkel nem akarok kibékülni.
2016. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez sulyos teher, nem eri meg cipelni, ha nem is lesztek puszipajtasok, azert egy tisztazasba nyilvan nem halna bele.
2016. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a problémától is függ. Nekem van olyan rokonom, aki folyton lejmol, visszaél mások jóindulatával, kihasználja az embereket, másokkal rosszindulatú, én köszönöm, nem kérek az ilyen emberekből. Nem érdekel, hogy rokonom, nem vagyok rá kíváncsi. 3 unokatestvérem van, akivel ilyen miatt nem tartom a kapcsolatot.

Van olyan ismerősöm, akivel viszont az idő elsöpörte a korábbi nézeteltérést, mert nem volt akkora jelentőségű hosszú távon, csak akkoriban nagyot ütött a dolog, és évek kellettek hozzá, hogy rendeződjön. Viszont a barátság csorbult, már nincs meg az a korábbi jó kapcsolat, ami először volt. Egyszer megégetem magam valakivel, utána óvatosabb vagyok akkor is, ha rendeződik.

2016. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Blade Bone ***** válasza:
Nem tudom, de ez engem is nagyon zavar, mert nem tudok valakivel dűlőre jutni. :/
2016. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, és elírtam. Volt gimis barát az egyetemen, ezt akartam írni.


Én úgy gondolom, hogy nem cipelek terhet (ha nekem írtad), mert alapból nem foglalkozom vele. Ne akarjon velem haverkodni. Úgy általában nem az életem része, és nem is akarom, hogy az legyen,



Azon kívül: lehet, hogy ez valaki szemében csúnya, de nem szimpatikus mindenki. Van, hogy valakivel nem akarok barátkozni.

2016. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg sok esetben mi lenne a hasznom belőle, hogy kibékülünk? Valaki nagyon határozottan azt írta, az ilyenek nem gondolkodnak. Szerintem de. Felmérem, kivel barátkozom. Szerintem meg mindenkivel kibékülni csak azért, hogy ezt el lehessen mondani, igénytelenség. Van, akivel nem akarok barátkozni. Más kérdés persze, hogy van, aki folyamatosan keresi a lehetőséget, hogy keresztbe tegyen annak, akit nem kedvel: az valóban egy idióta.
2016. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólok is írták, a problémától és az embertől is függ, hogy akarok-e békülni. Illetve attól is, hogy mennyire látom a másikon a megbánást. Ha semennyire, csak formalitásból akar "békejobbot" nyújtani, illetve kimondani a dolgokat- miközben mindketten pontosan tudjuk, hogy nem változna semmi-, akkor hagyom. Persze, itt kivétel a munkahely, ahol valamilyen szinten muszáj tisztázni a gondokat...

Amikor végképp elzárkózom egy téma megbeszélése elől, akkor többnyire olyan témába taposott bele az illető, ami tényleg nagyon érzékenyen érint, és előre szóltam,hogy tartózkodjon tőle.

A barátokkal értelemszerűen könnyebben békül az ember, mint az ellenségekkel, vagy a közömbösekkel.


22/N

2016. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!