Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Újgazdag szülők elkényeztetett...

Újgazdag szülők elkényeztetett gyerekei? Nektek is volt már velük rossz tapasztalatotok? Hogyan lehetne őket lealázni, vagy kezelni őket?

Figyelt kérdés
Hát én nem jártam elit-sznob gimibe, de azért volt felénk is ilyen.. olyan lányok, akik mindig márkás , drága ruhákba jártak, Iphone-juk volt mikor én azt se tudtam h az mi, meg anyuka-apuka hozta őket a Terepjáróval suliba, vagy Taxival (!) jöttek-mentek, műkörmük volt, póthajuk már 17 évesen, mig nekem meg volt h beszólogattak mert nem vok cicababa, rocker-metalos csaj voltam, de 20 ezresbakancsot hordtam (amiért én dolgoztam, napszám melókat vállaltam, azt tanitották h dolgozzak meg azért amim van, mert jobban fogom értékelni)szartaposónak nevezték, meg letrógereztek, pedig én sose szóltam hozzájuk. Rosszul tanultak, az egyik csaj évfolyamtársam volt, de 4 tanból huzták volna meg évvégén (és mégis átengedték, pedig olyankor pótvizsgáztatni se szoktak), egy másik ilyen gazdag csajszika meg Facén is ismerősöm volt 1 ideig és ilyet irt k h az a váéros ahol élunk milyen elmaradott az emberek meg a divat szempontjából, meg arrol tett ki képet h csokiszökőkutat meg szalonuj AUDI-t kapott 18. szülinapjára (a muterjának valami magánsulija van), más meg már mély szegénységben él, a számláit se tudja kifizetni, addig amig ők felvágnak h balira mennek nyaralni, stb. Ezekkel a taknyos kis elkényeztetett sznob kölköknél szerintem nincs rosszabb.. Hogyan lehetne ezeket kezelni? Én se vagyok szegény, amim megvan azért megdolgoztam, AUDI-m, Iphone-om sincsen, de nem vok telhetetlen, nem vágyok többre, elég ha én balcsira megyek nyaralni...

2013. jún. 23. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is elvagyok kényeztetve,mert apám jól keres,de én nem vagyok ilyen,Csendes,visszahúzodó lány,jól tanulok.Sajnos nekem voltak rossz tapasztalataim ilyenekkel,nagyon felvágósak és szeretik mutogatni a dolgaikat.De nem kéne lealázni,nem is lehetne őket szerintem.
2013. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

A "vok" meg a hasonló szavakat felejtsd el, olvass sokat, művelődj. Ne foglalkozz ezekkel az emberekkel. Nincs értékük csak pénzük.

Értem én mi a problémád, de nem megszívatni kell őket, mert úgysem fogják hanem, túllépni ezen a problémán.

Mikor olvastál egy jó könyvet?

2013. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Tudod aki egyszer nagyon fennt van, az lehet ám lennt is! Más hátán megülni a lovat marha könnyű, én is ismerek ilyen fiatalokat, de sajnos úgy látom önálló életre képtelenek lennenének szülői támogatás nélkül. Nem mindenkire értem, még mielőtt nekemestek, arra a típusra, amiről a kérdező írt!

Most a szomszéd lány egy 400ezer robogót kapott általános ballagására, tüzijátékot, 130fős vacsorát. Mi lesz később.

Nem vagyok irigy, csak látom a két végletet ezt, mint fennt említettem, és azt mikor egy családi ebédre telik, és egy könyvre, vagy max a nagy álomra, egy biciklire!

Az ember csak akkor tudja értékelni amije van ha megdolgozik érte. Akinek van támogatása, és alázattal viseltetik szülei felé és jó nevelést kapott teljesen más ember lett, mint akiket szabadon engedtek határok nélkül.

Hidd el, neked más az értékrended, más a fontos, másként látsz dolgokat, és ez így a jó! Lehet hogy ők gazdagabbak, genyók, de az ami neked van, de nekik nincs: a belső értékeid, te magad, az ami vagy.....arra ők csak vágynak!

2013. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon lehet azzal a gyerekkel mit kezdeni akinek a szülei is azt hiszik csak a pénz ami számít, meg a luxus holmik. Ők majd akkor kapnak észbe mikor az élettől kapnak egy két hatalmas pofont és nem lesz ott anyuci apuci hogy segítsen. Mikor a pénz nem ér semmit, sem az Ipode vagy az okos telefon.
2013. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De-de szoktam olvasni, csak ezt hirtelen kapartam össze. Engem kifejezetten irritálnak ezek a nagy képű kölykök, mert aki meg "szegény" azt meg lenézik, alsóbbrendűként kezelik. Volt egy ilyen sznob csaj az osztályunkba, osztálykirándulás volt, és mi megvettük az akkor még 290 Ft-os bort, meg kannásbort. Vittük be őket a szobánkba, erre Ő: "na itt vannak a trógerek, milyen igénytelenek vagytok h kannástól rugtok be, blabla..) Neki meg ott volt a 15 ezres Jack Caniels. Lehet h kannást iszunk, de mi remekül éreztük magunkat a 300-500 ftos borcitol is. Meg volt h bementünk egy plázába, az egyik ilyen pénzes csajszi 100 ezer ft-tal ment be vásárolni, aztán kirakta a buszon a 8-9 szatyornyi dolgait amit vett... Én nem vagyok rájuk irigy, csak irritál h amig ők dőzsölnek, más a számláit se bírja kifizetni. Tartsatok betegagyúnak de az ilyeneket jól meglopnám a pénz egy részét megtartanám, a többit meg odaadnám a szegényeknek, vagy a devizásoknak, stb. vagy jol bedobnék egy molotov-koktélt a házukba h megtapasztalják milyen az amikor minden értékük odaveszik. Nekem volt lehjetőségem megtapasztalni h milyen volt a szegénység, mamámék is rengeteget meséltek róla. Most se vagyunk gazdagok, 20 éves VW autónk van, nem hitelbe vettük működik és ki van fizetve. Van külön szobám, nekem is van 1-2 márkásabb ruhám (pl. Mayo Chix, New Yorker, ) de ezeket használtan vettem meg
2013. jún. 23. 14:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom csúnya példa az enyém,de leirom. Anno az általánosban ,,kinézett'' magának egy gazdag csaj osztálytársam. Mindig beszólt hogy én miért nem emeletes házban lakom és miért nincs normális mountainbike-om,görkorim,meg egyebek. Mindezt az osztályteremben,mindenki füle hallattára lealázott. Még ezt tűrtem. De egyik nap elszakadt a nadrágom bicajozás közben. Anyukám megvarrta szépen,gond egy szál se (gondoltam én)! Kevés ruhám volt hát felvettem suliba a javitottat is,muszáj volt. A lány észrevette a varrást,nem habozott tudtára adni a fél világnak,hogy nekem már új nacira se telik,hogy lehetek ilyen csóró,dobjam ki a rongyom. Vége lett a türelemnek és olyan nyakrángatást,meg rugdosást kapott,többet az életben nem piszkált. Nem követendő példa mint már irtam az elején.
2013. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Feltehetőleg jóval idősebb vagyok nálad, és az „én időmben” még nem volt ekkora különbség az emberek között vagyon tekintetében – de olyanok, akik valamiért belekötöttek másokba, már akkor is voltak. Ez nevelés, és személyiség kérdése, ha nem a pénzével vágna fel, akkor azért csúfolna, mert szemüveges vagy, vagy mert egyszerűen gyengébbnek lát (képzel) magánál, és a saját egóját azzal kell políroznia, hogy másokat lealáz.


Mivel ilyen szegényes lelkivilágúak mindig voltak és lesznek, szerintem egy dolgot lehet ellenük tenni: figyelmen kívül kell hagyni őket. Ha téged valóban nem a pénz motivál, nem gondolod azt, hogy egy ember attól értékesebb csupán, mert több pénze van, akkor nyilván vannak barátaid, akik hozzád hasonló értékrenddel bírnak, így egyszerűen nem kell foglalkoznod az ilyen nem túl okos lányokkal. Persze, tudom, nyilván középiskolás korban mindenkinek nagyon fontos, hogy elfogadják, ha beszól valaki, az baromi rosszul esik – de ha biztos vagy magadban, egy lesújtó tekintettel elintézheted. Vagy, ami talán még rosszabb, ha levegőnek nézed – hiszen a külsőségeken alapuló értékrenddel bíró emberekkel a legrosszabb, ami történhet, ha nem figyelnek rájuk.

2013. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy nem lehet lealázni őket és nem is kell. Erre ott lesz maga az élet. Nem mindent lehet pénzért kapni, erre majd rájön, csak van akinek sok idő kell hozzá. Mi egyszerű halandók nem tudjuk megnevelni őket, amit anyu-apu elmulasztott, főleg érzelmi intelligenciából, az nem pótolható. Azért nem tudod megszívatni őket, mert ami neked fontos, az nekik pont nem. Az ilyen embereknek az a legrosszabb érzés, ha semmibe veszik őket. Ha látják rajtad, hogy hatásuk van, akkor elérték a céljukat.
2013. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha szerinted csak a pénzt teszi őket ilyenné, akkor te sem vagy különb.
2013. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Erről sajnos nem a gyerek tehet, hanem a szülő, mert hagyta és hagyja is, hogy ilyen legyen a gyerek.

Nyugi, majd ha kikerülnek a valódi életbe, és megszűnik a burok körülöttük, ha netán anyuci-apuci tönkremegy és meg kell dolgozniuk a műkörömért is, na majd akkor nézd meg őket..

Vagy csak várd ki, amíg tönkreteszik magukat. Luxusk.rvák lesznek, kitartottak, mert egy munkásemberhez nem fognak vonzódni, csak a dúsgazdag k.csögökhöz, azok meg sokáig úgyse lesznek mellettük. Drogoznak, isznak, gyógyszereznek majd, depresszióba esnek, pánikbetegek lesznek vagy táplálkozási problémáik lesznek (mind olyan betegség, amire a munka az orvosság :D) és az életük idővel tönremegy... semmit nem fog érni az életük, mert semmit nem fognak tudni megbecsülni (összetört az autó, na és, holnap veszek egy jobbat.. hol az öröm, az elégedettség, hogy ezt megérdemelten hajthatom, én dolgoztam(!) meg érte?)


Számomra inkább az a visszataszító, mikor egy normál család nagy pénzhez jut (öröklés, egy pénzes "rokon" már-már anyagi kihasználása), a csitrijük egy gazdag palit fog ki és megkezdődik a rongyrázás, az ő szintjükre emelkedés (nagy autó, drága telefon a csitrinek, menő ruha, új ház, biznisz, sok ékszer, /hányinger/) de ők határozottan állítják és el is hiszik maguknak, hogy mindent jól csinálnak, megdolgoznak mindenért (fordított esetben szét pukkadna az irigységtől, ha más rázná így a rongyot)..

és az aki tényleg megdolgozik érte, és megenged magának egy drágább holmit vagy élményt (márkás cipő, jobb minőségű multimédiás cikk vagy drágább nyaralás, amire mindig is vágyott pl.) na azt meg kell szólni és ki kell fikázni (persze a háta mögött).

Számomra inkább ezek a leköpésre méltó emberek... nem is emberek!

Igen, ismerek ilyeneket...

2013. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!