Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha elvileg az introvertáltak...

Ha elvileg az introvertáltak vannak elnyomva, akkor miért ők szekálják az extrovertáltakat?

Figyelt kérdés

Én extro vagyok és azt tapasztalom, hogy az intro emberek kb. utálnak engem, vagyis rohadtul nem képesek elfogadni és csesztetnek azért, amilyen vagyok. Ha intro sráccal járok, akkor nem képes felfogni, hogy nekem muszáj kimozdulnom, nem érti, miért pofázok annyit és hogy nem bírok csöndben maradni, megvet azért, mert szeretek bulizni, stb. De én sose szólok egy rossz szót sem arra, hogy ő csak ül egész nap a gép előtt és napok óta nem látta a napsütést, meg hogy nem akar velem egész nap lenni és soknak tartja a napi több órás beszélgetést.

Aztán elvileg ők vannak hátrányos helyzetben, meg ők vannak kevesebben meg mit tudom én, mégis én meg a többi extro alkalmazkodik hozzájuk.

A gyik is tele van a bulizós, társaslények szidásával...

Most én is kérdezhetném, hogy mi az Istenért nem vagytok ti introvertáltak a szemembe nézni miközben beszélek hozzátok és miért csak egy szavas válaszokat nyögtök oda alig hallhatóan, szinte suttogva? Na, ez ilyen érzés nekem is...


2016. jan. 29. 20:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Lehiggadtál..?


Hogy ki milyen toleráns a másikkal szemben, az nem azon fog mùlni, hogy extrovertált vagy introvertált ember valaki. Különbözőek vagyok, ennyi.

2016. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Introvertált vagyok, és soha senkit nem bántottam amiatt, hogy más. Kikérem magamnak. ;)


Fogadjuk el a másikat olyannak, amilyen! Ennyi, az erény, mint könnyű járás csupán.


Ja, és a szidalmazók többsége lehet, hogy nem is introvertált, "csak" egy túl gátlásos ember, aki maga is szeretne a többiekkel bulizni, de ilyen-olyan okból nem mer elmenni.

2016. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jöttem a gyk-ra, azt se tudtam, hogy bárkit érdekel, hogy valaki intro- vagy extrovertált, mindössze egy pszichológiai könyvben olvastam az egészről (én introvertáltan élő extrovertált vagyok, vagy kevert. sosem tartottam fontosnak kielemezni ezt a részemet. mint szagvinikus-kolerikus, bizonyára extrovertált vagyok, bár a melankolikus részem se gyenge, de a másik kettő az uralkodó).

Nem hiszem, hogy az intro- vagy extrovertáltságon múlna, hogy valaki toleráns vagy hogy támadások érik. Az otthonüléssel és a társaságkedveléssel sincs a világon semmi baj, de vannak emberek, akiket zavar, ha a másik más, még idegennél is. Ez leginkább az ő bajuk, ha velük élünk, az persze már nehezebb, amennyiben nem fogadjuk el egymást.

2016. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"Most én is kérdezhetném, hogy mi az Istenért nem vagytok ti introvertáltak a szemembe nézni miközben beszélek hozzátok és miért csak egy szavas válaszokat nyögtök oda alig hallhatóan, szinte suttogva? Na, ez ilyen érzés nekem is..."

Mert introvertáltak vagyunk.

Valóban nem értem,hogyha valaki nem tud csöndben maradni,vagy hogy bulizni jár mindig(mint ahogy az extrováltak nem értik hogy tudok csendbe lenni vagy hogy tudok mindig könyvet olvasni),de nem csesztettem érte senkit.

2016. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Hogyis mondjam...

Szerintem én is extrovertált vagyok, beszélni szeretek a legjobban.

Ugye volt idő, hogy tipikus bunkó introvertált emberek közt voltam, akikkel nem tudtam beszélgetni. De bulihelyeken is ilyen stílusú emberek vannak ezért azt nem szeretem. Persze kimozdulok pl focizni, de más program értékű program nincs csak discozás, gépezés, kondizás. Aztán már én is itt találom magam GYK-n, és nézem, hogy miért pontoznak le, mert olyanokat írok mint te. Szerintem ez nem introvertáltság kérdése, hanem a többség ilyen, hogy kevésbé szeret beszélni.

2016. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy téged szekált egy introvertált, de általában ez nem így van, hanem fordítva.


Életem során rengetegszer beszóltak már nekem, hogy miért vagyok olyan visszahúzódó, miért nem járok bulizni stb.

2016. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.


"Ha intro sráccal járok, akkor nem képes felfogni, hogy nekem muszáj kimozdulnom, nem érti, miért pofázok annyit és hogy nem bírok csöndben maradni, megvet azért, mert szeretek bulizni, stb."


Ezért is gondolom azt introvertált fiúként, hogy introvertált introvertálttal, extrovertált extrovertálttal illik össze legjobban. Én elfogadom, ha valaki extrovertált, de soha nem jönnék össze vele, mert nem érezném magam jól vele. Ennyi.



"soknak tartja a napi több órás beszélgetést"


Ez mondjuk nem igaz az összes introvertáltra. Az introvertáltak többsége szeret beszélgetni, csak nem nagy társaságban, hanem egyszerre csak egy emberrel.



"mégis én meg a többi extro alkalmazkodik hozzájuk"


Hol élsz, ember? Az extrovertáltak alkalmazkodnak az introvertáltakhoz? Hol??? Mondd már meg, hadd költözzek oda én is!

2016. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Ne keverjük a dolgokat. Az extrovertáltság nem azonos azzal, hogy nem vagy képes harminc másodpercre befogni a pofádat, csendben leülni a seggedre, és olvasni valamit, valamint azzal sem, hogy minden este buliban rázod a valagadat félrészegen, mert neked ki kell mozdulnod. Az extrovertáltsággal semmi baj, utóbbival igen.
2016. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért általánosítassz?

Amúgy szerintem én introvertált vagyok, vagy legaábbis az LETTEM és erre a szóra azért fektessünk nagy hangsúlyt, mert hát én nem magamtól lettem ilyen.

Olyan nagy pofonokat adott az élet, hogy senki se csodálkozzon, hogy egy alig beszélő, „mérgelődő" ember LETTEM.

2016. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Akkor csak nekem vannak rossz tapasztalataim...:D

Ez megnyugtató, hogy sok embernek nincs baja azzal, ha valaki más, mint ők. :) Köszi. :)

Egy párkapcsolatban az extro alkalmazkodik az introhoz, ha nem szakítanak. Mert egy extronak nem okoz "fájdalmat", ha otthon kell maradnia, el tud lenni akkor is, de egy intro egy idő után kb. rosszul lesz egy buliban vagy olyan helyen, ahol 3-nál több ember van. :/ Ezért az extro belenyugszik, hogy ma (sem) mennek sehova.

2016. jan. 29. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!