Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz vagyok. Mit tehetek ez...

Gonosz vagyok. Mit tehetek ez ellen? Hogyan változtathatok rajta?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egy külföldi, önkéntelen cölibátus férfiak számára fenntartott közösségi felületen olvastam arról, hogy egy "Chad" (népszerű, nőknél sikeres férfi) balesetet szenvedett, nem tud beszélni, enni, a kisujját mozdítani sem.


A posztoló megjegyezte, hogy mennyire örül, hogy végre valaki, akinek mindene megvan, megtapasztalja milyen szenvedni és hozzátette, hogy "mondanám neki, hogy járjon el gyúrni" (nyilván tréfásan arra utálva, hogy nekünk is folyton ezt tanácsolják)


Először teljesen meglepődtem azon, hogy mennyire rosszindulatú, de aztán, bár tisztában voltam vele, hogy milyen szörnyű, ami történt, rájöttem, hogy én magam is valamiféle örömöt érzek.


Abban is biztos vagyok, hogy ha hasonló esetekről hallanék, hasonlóképpen valamiféle kielégültséget, örömöt éreznék.


Mit lehet ezzel kezdeni? Nem akarok gonosz lenni, de nem tudom az érzelmeimet irányítani. Hiába mondja azt az agyam, hogy "ez szörnyű, oda az egész élete, nem tett semmit, amivel ezt kiérdemelte volna", ha a szívem másképpen dobog. Tehetek egyáltalán valamit ez ellen, vagy el kell fogadnom, hogy eredendően gonosz vagyok?


2016. jún. 25. 02:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy eredendően gonosz, csak kárörvendő. A káröröm pedig valamilyen szinten "gyógyszer" a saját kisebbrendűségi érzésedre. Ennek az okait kellene kideríteni és az önbizalmadat felépíteni. Ha ez sikerül, akkor ritkábban lesznek ilyen rosszindulatú gondolataid.
2016. jún. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!