Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó megalázni az egész...

Miért jó megalázni az egész hip-hop kultúrát?

Figyelt kérdés

Mivel én nagyon élem és átérzem ezt a stílust, életérzést, ezért iszonyatosan zavar, amikor 12-15 éves kislányok AK26-os pólóban szelfiznek, majd valami teljesen értelmetlen, szerintük nagyon mély, gengszteres idézettel kirakják a képet facebookra. Ez magában nem is zavarna, mert sok előadó van, akit nem kedvelek, de elviselem (One Direction, Justin Bieber..stb.), viszont az, hogy ők azt a dolgot tudják be a hip-hop életvitelnek, hogy káromkodnak a tetovált, bőrszerkős RTM, Garage 'rapperek', az nagyon tud idegesíteni. Sokszor van, hogy érdeklődnél a fanok iránt, hogy milyen más rappereket szeretnek még, de Essemmen és Mr Bustán kívül nem nagyon tudnak mit mondani, de ők azért átérzik a gengszterkultúrát, miközben egész éjszaka Instagrammoznak.

Nem értem, hogyha nem dzsanázzák ezt az életvitelt, akkor miért akarják előadni az interneten, hogy ők sokat megjárt, laza életű, rosszfiúk/rosszlányok!? Aztán meg, ha rákérdezel valamire, ami része a gengszterkultúrának, akkor rögtön elkezdenek nevetni és poént űzni az egészből (legjobb példa erre a füvezés)..

Nagyon zavaró ez a dolog, mert ha esetleg egy ismerkedés során valaki megkérdezi tőlem, hogy milyen zenét kedvelek, akkor már lassan szégyellem bevallani, hogy rappet.. De legalábbis muszáj vagyok utána rögtön hozzátenni, hogy nem a ma divatos, pénzéhes rappet hallgatom, esetleg ha ezt nem mondom hozzá gyorsan, akkor azt hiszi az illető, hogy retardált vagyok.


2016. jún. 25. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezzel nem sokat lehet kezdeni. Ugyanezt érzi egy klasszikus rocke,r amikor valaki a Rammsteinről meg az Asking Alexandriáról kezd el neki beszélni. De attól még rocknak rock. A világ változik, és minden műfajnak lesz óhatatlanul olyan oldala, ami neked nem tetszik.


Utolsó bekezdésed átérzem, de erre a kérdésre úgysem fogsz tudni hasznos megoldást kapni, legfeljebb eléred, hogy együtt szidjatok másokat.

2016. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Némi biztatás: én olvasok zenetörténeti könyveket, első sorban rockról. De annyit még én is tudok a hip-hopról, hogy nem ezzel az RTM balf...ggal kezdődött. Pedig alig tudok róla bármit. Ha valakit őszintén érdekel a zene, ennyit még az általa nem preferált műfajról is tudni fog.
2016. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval nem néznek majd ilyennek, de persze nem árt, ha pontosítasz. De elég, ha röviden ennyit mondasz: klasszikus hip-hop.
2016. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Irigylem a gondjaidat!
2016. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te kiket hallgatsz, kérdező? Mondanál párat?
2016. jún. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Magyarok közül őket követem: Siska Finuccsi, Killakikitt, Barbárfivérek, NKS, PKO, Antal, Day, Akkezdet Phiai, Steve, DSP, TM, Anonim MC, Phat, Jam Balaya, Norba, Tkyd, San, Riddler, Nomagróf, Landi, Káva, TheShowCrew, NB, Funktasztikus (biztos kihagytam valakit, sorry :D)


Amcsik közül: Dr. Dre; Ice Cube; Eazy-E (NWA), Eminem, D12, Xzibit, Nate Dogg, Snoop Dogg, Yelawolf, Royce da 59, Akon, 2Pac, Hopsin, Token, SwizZz, Tech N9ne, Kendrick Lamar


Még németek közül akiket hallgatok az Fler és Spongebozz.

2016. jún. 27. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!