Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az én számomra ennyire...

Csak az én számomra ennyire elérhetetlen és felfoghatatlan dolog a gazdagság?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, mindig dolgoztam diákként, most egyetemista vagyok (20 éves mérnökhallgató) és habár nem vagyok kiemelkedő képességű, de remélem egy normális munkahelyem nekem is lesz. A testvérem nálam sokkal motiváltabb/okosabb, köztársasági ösztöndíjas volt, meglehetősen talpraesett, rengeteg kapcsolata van (velem ellentétben) már több nagyobb cégnél is dolgozott (lassan 6 éve a munka világában él), de ezalatt az idő alatt is csak sz***s 6 milliót tudott félretenni a rengeteg létszükséges kiadás miatt és 1 év múlva már 30 lesz. Talán 40 éves korára eljut oda, hogy legyen egy fapados lakása és egy gyermeke. Az általános életszínvonal tudatában ez nem is lenne meglepő, ha nem látnék naponta jópár olyan huszonéves kis csajt, akik a vékony csuklójukkal az X5-ös BMW, a Q5-ös Audi vagy a C Merci kormányát tekergetik. Most ennyire sokan születnek bele a gazdagságba, vagy Mo.-n valóban vannak szép számmal ennyire sikeres fiatalok, akik megengedhetnek maguknak egy 15-20 milliós kocsit? Ne értsetek félre én egyáltalán nem vagyok irigy (a testvéremmel ellentétben és tudom magamról, hogy nem vagyok szorgalmas így nagy céljaim sincsenek), de számomra egy teljesen idegen és groteszk dolog, azt látni, hogy velem egyidős fiatalok olyan kocsikat vezetnek, amit én sosem fogok tudni megengedni magamnak. Nem tudom ti belegondoltatok-e már, de sokszor annyira jó lenne 1 évig folyamatosan egy láthatatlan drónnal a gazdagok lakásába "belopakodni" és meghallgatni, hogy ők miként intézik a dolgaikat, miről beszélgetnek, mit csinálnak, ami miatt ennyire sikeresek. Mi a titkuk és hogy lehet valakiből sikeres ember? Vagy én vagyok egy ostoba naiv valaki, és ezek a fiatalok ugyanolyan "átlagosak", mint én, csak annyi a különbség, hogy a szüleik révén ők tudják, "mitől döglik a légy"?

2016. jún. 27. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Nagyok sok esetben a szulok a gazdagok es nem a gyerekek. A szulo dolgozott meg azert a penzert.

Vagy a fiatal kiscsajok keresnek maguknak egy Sugar Daddyt (lsd. Vajna Timi).

2016. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

El ne hidd már, hogy saját maguk teremtik meg rá a fiatalok. Apuci, anyuci, esetleg egy jómódú pasié a kocsi. De még az sem biztos, hogy önerős a kocsi, a magyar emberek 60-70%-a hitelből vásárol autót. Annak van értelme, hogy nyögik 8-10 éven át a havi 50 ezres hitelt? Mert bármikor fordulhat a kocka, nem biztos, hogy az a vállalkozás mindig menni fog, akkor miből fizeti majd? Ja, hogy a bank elárverezi majd a kocsit és minden addig befizetett lóvé elveszik? Nice.

A szomszéd utcában lakik egy 27 éves srác. Most cserélte le az Audi-ját egy Mazda 6-os gépre, ami 2 éves max, de még ígyis milliókba került. A srác apja mezőgazdasági vállalkozó, 27 évesen most kezdett el csak melózni egy pályázatírással kapcslatos cégnél a tag. Szerinted akkor miből van a kocsija, ha 27 évesen kezdett el melózni, mert eddig 2-3 diplomát csinált, persze azt is apuci pénzéből? :D Nem minden az, aminek látszik.

Persze biztos olyanra is van példa, hogy magától lesz gazdag egy huszonéves ember, de nem elég oda tudás, kreativitás, rakás szerencse is kell, pl. ha vállalkozást indít és nem csak anyagi tőke, de kapcsolati is.

2016. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 10 éves futamidejű havi 50 ezres hitellel nem hiszem, hogy egy 15 milkás Q5-ös Audit meg lehetne venni. :D
2016. jún. 27. 16:25
 4/17 anonim ***** válasza:
De van értelme? :D Mire kifizeted, élveznéd a hitelmentességet, adhatod el, és kb az eredeti ár felét sem fogja érni.
2016. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#3 és ki aza a ***sz aki megeszi, mikor már havi 400e-ért bérelhet is.. és nincs baja a karbantartással, a szereléssel, stb.
2016. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem.

Nagyon sajnálom magad fajtákat kik nem tudják milyen világban élnek.

2016. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

növessz puncit és te is beteheted a hátsódat ilyen autókba.


Bár számomra a siker, közel sem a 20 millás autónál kezdődik. Majd idővel te is rájössz!

2016. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6: Miért, te milyen világban élsz? Fejtsd ki bővebben légyszíves!
2016. jún. 27. 17:34
 9/17 MZ.per.X ***** válasza:

Néha engem is elkedvetlenít, hogy én tekerek a 10 ezres tescos biciklimen, mellettem meg 18 évesek húznak el a legújabb Porschekkal. Ettől függetlenül irigykedni nem látom értelmét, a 90%-nak apuci, anyuci veszi.


Mindenkinek azt kell nézni, hogy érhetne magasabb szintre, a lehetőségein belül.

2016. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ok mind beleszuletnek a joletbe.

Biztosan hallottad mar, hogy Magyarorszagon nincs igazan kozepreteg, az emberek vagy szegenyek, vagy gazdagok. Igy lehet az, hogy nem csak szegeny emberbol van sok, hanem vagyonos csaladbol is van boven.

2016. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!