Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az én számomra ennyire...

Csak az én számomra ennyire elérhetetlen és felfoghatatlan dolog a gazdagság?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, mindig dolgoztam diákként, most egyetemista vagyok (20 éves mérnökhallgató) és habár nem vagyok kiemelkedő képességű, de remélem egy normális munkahelyem nekem is lesz. A testvérem nálam sokkal motiváltabb/okosabb, köztársasági ösztöndíjas volt, meglehetősen talpraesett, rengeteg kapcsolata van (velem ellentétben) már több nagyobb cégnél is dolgozott (lassan 6 éve a munka világában él), de ezalatt az idő alatt is csak sz***s 6 milliót tudott félretenni a rengeteg létszükséges kiadás miatt és 1 év múlva már 30 lesz. Talán 40 éves korára eljut oda, hogy legyen egy fapados lakása és egy gyermeke. Az általános életszínvonal tudatában ez nem is lenne meglepő, ha nem látnék naponta jópár olyan huszonéves kis csajt, akik a vékony csuklójukkal az X5-ös BMW, a Q5-ös Audi vagy a C Merci kormányát tekergetik. Most ennyire sokan születnek bele a gazdagságba, vagy Mo.-n valóban vannak szép számmal ennyire sikeres fiatalok, akik megengedhetnek maguknak egy 15-20 milliós kocsit? Ne értsetek félre én egyáltalán nem vagyok irigy (a testvéremmel ellentétben és tudom magamról, hogy nem vagyok szorgalmas így nagy céljaim sincsenek), de számomra egy teljesen idegen és groteszk dolog, azt látni, hogy velem egyidős fiatalok olyan kocsikat vezetnek, amit én sosem fogok tudni megengedni magamnak. Nem tudom ti belegondoltatok-e már, de sokszor annyira jó lenne 1 évig folyamatosan egy láthatatlan drónnal a gazdagok lakásába "belopakodni" és meghallgatni, hogy ők miként intézik a dolgaikat, miről beszélgetnek, mit csinálnak, ami miatt ennyire sikeresek. Mi a titkuk és hogy lehet valakiből sikeres ember? Vagy én vagyok egy ostoba naiv valaki, és ezek a fiatalok ugyanolyan "átlagosak", mint én, csak annyi a különbség, hogy a szüleik révén ők tudják, "mitől döglik a légy"?

2016. jún. 27. 16:11
1 2
 11/17 Sunshinedoll ***** válasza:
A mai fiatalokra jellemző, hogy egyáltalán nincs pénzük. Amelyiknek ennyire sok van, az a szülőnek köszönhető. Vagy támogatják őket sugar daddyk meg sugar mamák :D
2016. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Most nemazért de egy x5, q5 seholsem drága :D

5-6 millióért lehet venni használtan full patikát.

Ezek a kocsik egy jobb fizuval nagyon nem drágák....a 15-20 milliós kocsik nem itt kezdődnek.

(nyílván van olyan aki nem használtam veszi...de az ritkaság)

Az meg, hogy 20 éves vezeti az nyílvánvaló, hogy nem az ő keresetéből lett véve.

2016. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12: Na akkor mutatok neked néhány harmadik generációs (F15 típusjelzésű) használt BMW X5-öst (amit a leggyakrabban látok), amit nem kapsz meg 6 millióért.

[link]

És akkor még az X6-osról nem is beszéltem, ami annál is drágább és azok közül is sokat látom, hogy fiatalok vezetik.

2016. jún. 28. 16:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem bántásból, de miért nem költözik a bátyád is, meg esetleg te is külföldre, ha itt nem azt kapjátok, amit vártok? Te külföldön mérnökként, ha van nyelvtudásod, nagyon jól kereshetnél.
2016. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyílván nem az 1-2 évesekre gondoltam :D
2016. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#14: Nyugi, azon leszek, de én most inkább arra lennék kíváncsi, hogy ebben az állítólagos csóró országban, milyen praktikák/lehetőségek vannak arra, hogy valaki annyira megszedje magát, hogy a gyermekének is teljesen természetes legyen ez az életforma. Mert a pénz nem csak úgy jön magától. És azt sem hiszem, hogy közülük mindenki politikus/cégvezető lenne.
2016. jún. 28. 20:18
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, 20 éves pontosan ezt gondoltam mint te, néztem, hogy de jó lenne egyszer nekem is. Kollégiumban laktam, teljesen átlagos családban nőttem fel, panellakásban. Nő vagyok. 2 diplomám van, egyetem után nem akartam alkalmazott lenni. Sosem szerettem ha irányítanak. Ma sikeres cégem van, 28 évesen általad említett autót vezetek. Velem egykorú a párom, az egyetemen ismertem meg, ő is átlagos családból jött, munkások a szülei. Van közös nagy lakásunk, lassan jöhet egy gyerkőc is. Mindent lehet, csak akarni kell és dolgozni érte! Mindig legyenek céljaid, és akarj jobb lenni!
2016. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!