Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A belső gondolataink tényleg...

A belső gondolataink tényleg hatással vannak a környezetünkre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van 2 ember, legyen most név szerint az egyik A, a másik pedig B. A-ról tudni, hogy nem hibáztat másokat a sikertelenségért, csak saját magát és meg van elégedve önmagával, szereti magát. B-ről pedig tudni, hogy mindenkit okol a sikertelenségért csak saját magát nem, továbbá nincsen megelégedve magával, mert rondának, görbe fülűnek, stb...tartja magát.


Ezek a hozzáállások tényleg érezhetőek a környezetükben és ezért A-t jobban fogják kedvelni és sikeresebb lesz, hogyha meg van elégedve magával?


2016. jún. 28. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. A kellemesebb társaság. Mert B kivetíti a dolgait a környezetére is, annak tükrében értelmezi a dolgokat, ahogy ő gondolkodik, vagyis negatívan. Így a világot is negatívnak fogja látni. Nem tudja az egyszerű kis problémákat a helyén kezelni, mindent nagy sértésnek vesz, mindenen rágódik, és ezzel elrontja a kapcsolatait is, de saját maga számára is megnehezíti nagyon az életet.
2016. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a kivetíti a dolgait részt nem értem pontosan :D Mármint beszélgetés során ez nyilván megnyilvánul, de mi van akkor, hogyha sem A sem B nem beszél egy adott emberrel? Sokan mondják, hogy a kisugárzáson meglátszik, hogy ki mit gondol magáról, de mégis hogyan?:)
2016. jún. 28. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

ezt mindig is hülyeségnek tartottam. Ha én nem közlöm a véleményemet a másik emberrel, akkor ő kizárt hogy le tudja rólam olvasni, max tippelhet.. de az csak tipp marad.


amúgy meg nem azért történnek rossz dolgok, mert én negatívan állok mindenhez. Semmi köze a hozzáállásomnak meg a dolgok történésének egymáshoz!

2016. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Egyértelműen igen. Sőt nem csak arra. Sokkal jobban hatással vannak mindenre mint hiszed.
2016. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az illető minden gondolata ilyen, akkor hatással van arra, amivel érintkezik. Ha nem, akkor nincs.

Pl. ha a mogorva, negatív emberke mindenkivel bunkó, akkor persze, hogy nem fogják bírni. De ha belül mogorva, de kifelé eljátssza a szépet és jót, a kutya sem fogja észrevenni, hogy mi van belül.

Ismerek olyat, aki elég negatív, rühell sok embert. Mégis simán előadja a barátságos és segítőkész énjét és társasági ember.

2016. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!