Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kezdjek el megváltozni?

Hogy kezdjek el megváltozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Szeretnék megváltozni, szeretnék hátat fordítani a mostani énemnek, és szeretnék érett felnőtt férfi módjára élni az életemet, csak annyi dolgot szeretnék megváltoztatni egyszerre, hogy nem tudom hogy csináljam, hol kezdjem.


Mit tanácsolnátok, milyen célokat helyezzek előtérbe, és hogy változzak? Írjak le mindent egy füzetbe, és úgy szépen, vagy hogy?


Előre is köszönöm! :)



2016. jún. 9. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer magamtól próbáltam gyökeresen megváltozni és az erőltetett tempó és túl kemény szabãlyok miatt a pszichiátrián kötöttem ki, miután az utcán összeestem kimerültség miatt és amikor összeszedtek, össze-vissza zagyváltam mindent.


Mai fejemmel azt mondom, hogy pszichiáter felügyelete nélkül a "gépházba" nyúlni szigorúan tilos!

2016. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami nem megy ne erőltesd!


Jön az majd magától ,amikor kell!

2016. jún. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Van egy ilyen technika: figyeld magad. Figyeld a gondolataid, az érzelmeid és amikor valami negatívat észlelsz, először is gondolkodj el rajta, hogy miért lehet ez, másodszor pedig NE engedd, hogy a negatív gondolat/érzelem cselekvésre késztessen. Ez egész jó kiindulás.


Ha valóban őszintén megvizsgálod magad, akkor rájössz mi az, ami benned erény (segítőkészség, kedvesség, odafigyelés másokra stb.) és mi az, ami igazából nem te vagy (negatív gondolatok/érzelmek fűtötte tettek).


Kezdésnek ez is elég, plusz ajánlom a mindfulness meditációs technikákat, akár csak hetente egyszer: néha ülj le, hunyd le a szemeid, vegyél többször mély levegőt, ilyesmik...


Lassan, türelemmel haladj ezen az úton és akkor nem lesz gond.

2016. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én úgy gondolom, hogy ha saját anyagból dolgozunk, akkor azt gyúrjuk át, de többek nem leszünk. Kell egy szaktekintély, akinek nagyon nagy rálátása van az élet dolgaira. Nekem nagyon sokat segített, hogy pl. a vallások helyett egy erős szkeptikus ateista humanista gondolkodásom alakult ki, az életminőségem sokkal magasabb lett és nem elsősorban anyagilag, hanem rendezett gondolati.rendszer miatt.
2016. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!