Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kire mondják azt hogy felelőtlen?

Kire mondják azt hogy felelőtlen?

Figyelt kérdés
Milyen ember az aki felelőtlen? rám sokszor mondják ezt de nem értem miért. Például olyanokat hogy nem követem a szabályokat, felelőtlenül viselkedek és élek. Néha mikor bliccelek a buszon és lebukok megbüntetnek akkor mondja nekem ellenőr hogy nagyon felelőtlen vagyok. Amikor ez megismétlődik már barátaim is ezt mondják meg hogy mindig ugyan abba a hibába esek. Ezek miért vannak? És kire mondják leggyakrabban azt hogy felelőtlen?

#felelőtlenség #hibáiból nem tanul
2016. jún. 29. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

felelőtlenség (főnév)


1. A sorsunk alakulása miatti, vagy a hozzánk tartozó dolgok feletti okozás elutasítása. Az az állapot, amikor vagy nem okozzuk a jóllétet és építő dolgokat az élet különféle területein, vagy amikor mást jelölünk meg okként az életünk egy vagy több területén, és így tagadjuk saját okozóságunkat. Tagadjuk azt, hogy ott voltunk, vagy részt vettünk valamiben.

Az erőlelátás hiánya a felelőtlenségből ered. A világ kormányainak felelőtlensége túlköltekezésben nyilvánul meg, ami gazdasági hanyatláshoz vezet.


2. Előrelátás képességének a hiánya. Az az állapot, amikor valakiből hiányzik a józan ész, a következmények előrelátásának a képessége.

Egy házas emberrel való szerelemi kapcsolat felelőtlenség. Sokszor az egyéni felelőtlenség tragédiákhoz vezet.

2016. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl. ha tudod a magatartásod negatív következményeit, de könnyelműen bízol annak elmaradásában, akkor felelőtlen vagy.
2016. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó most nem definícióra vagyok kíváncsi hanem hogy konkrétan miben nyilvánul meg és mit lehet ellene tenni?
2016. jún. 29. 12:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Felelőtlen


Pl.: Hajnali fél 2kor kiülök egy rossz környékre egyedül.


Autóval vagyok,de kénytelen voltam inni,mert egy szép nővel voltam.Ilyen állapotban viszem el kocsikázni.


Nem használok kottont,mert hát kényelmetlen...


Laktóz érzékeny vagyok,de nem érdekel és megeszek egy egész tálcányi Rákóczi túróst.



Ha sok ilyen megnyilvánulásod van,akkor joggal mondják azt rád,hogy felelőtlen.

2016. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem gondol, vagy nem törődik a tettei következményeivel, vagy azzal, hogy milyen hatással van az adott döntés akár magára, akár másokra. Tehát nincs felelősségérzete.Például, ha valaki összefekszik védekezés nélkül egy bulin valakivel, az felelőtlenség, mivel nem számol azzal, hogy elkaphat egy nemi betegséget, vagy hogy nem kívánt gyerek lehet belőle. Vagy ha részegen vezetsz, nem számolsz azzal, hogy nem csak a saját, de mások életét is veszélyezteted.
2016. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tenni annyit tehetsz ellene, hogy gondolkozol, mielőtt cselekszel, számolsz a döntésed következményeivel.
2016. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!