Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vágyódok mindig a múltba?

Miért vágyódok mindig a múltba?

Figyelt kérdés
Állandoan a múlt jár az eszemben, hogy milyen jó is volt akkor. Nem számít, hogy akkor is elégedetlen voltam, ha a múlt rêsze, akkor nekem szép. A jelen nekem mindig savanyú , de tudom, hogy az idő ezt is megszépíti. Pár hónap múlva a mai nap is szép lesz. Az ex bnőmmel is egymásba habarodtunk egy évvel ezelőtt és nekem nagyon, nagyon tetszett a dolog, mert a ,,régi szép időkre" emlékeztetett. Miért van ez velem? :( Miért nem tudok örülni a jelennek, csak akkor ha már a múlt része??? :(((( Próbáltam a jövőben élni, hogy a jelen a múltam legyen és örüljek, de nem ment. Ez valami betegség?

2016. júl. 1. 17:56
 1/6 Fish1 ***** válasza:
100%
Ha a jelen mindig savanyú, akkor ez a dolog oka szerintem. Tedd fel magadnak a kérdéseket és válaszold meg: Mi miatt érzed magad rosszul? Mit teszel azért, hogy a helyzeted változzon? Hol keresed a boldogságot?
2016. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a múltad tele van érzésekkel, amit a jelenben próbálsz megélni, meg kell probálnod a jelenben élni, próbálj figyelni a lélegzetedre, az a jelenbe tartja a tudatod. a jelenre koncentráld az érzéseid, hiszen a jelenben éljük meg azt ami a múltunk lessz, amiből a megtapasztalás által megélhetjük a jövőnket
2016. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert azt ismered, ezért a történések nem meglepőek, ráadásul most már semmit nem kell tenned, hogy úgy történjenek meg.

.

"Próbáltam a jövőben élni" - kérlek, homályosíts fel, ezt hogy tudod elérni!

Csak a jelenben élhetsz, ami a múlttá változik, miközben meghatározza a jövőt.

2016. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dubitus! Ezt úgy értem, hogy próbáltam elképzelni egy szép jövőképet. Ha pedig azt nagyon erősen elképzelem, akkor úgymond a jövőben vagyok és így a valódi jelenem a múltam. :) De ez hülyeség nem működött. Nem is csodálkozom, nem vagyok bolond.
2016. júl. 1. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy "élj a jövőnek" nem úgy kell érteni, hogy szó szerint hitesd ezt el magaddal, hogy a jövő most van stb., mert az tényleg hülyeség. Inkább tervezz. Mit szeretnél csinálni 1 hét, 1 hónap, 1 év múlva? Hova szeretnél elutazni? Mit szeretnél elérni? Tűzz ki magad elé célokat, nem kellenek nagyok, elég csak olyanokra gondolni, hogy "Augusztusban szeretném a huszadikai tűzijátékot a Balatonnál megnézni!" vagy hasonló, és azzal, hogy elkezdesz tenni ezeknek a céloknak a megvalósításáért rögtön megfeledkezel a múltról (de legalábbis háttérbe kerül) és a jelen is szebbnek tűnik, hiszen mindaz, amit épp teszel közelebb visz a célodhoz. (az előbbi példánál maradva mondjuk elkezdesz dolgozni, hogy ki tudd majd fizetni az utazást és mondjuk egy szállást).
2016. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a nosztalgia ami nem baj. De az is lehet, hogy az idő előrehaladtával te többet vesztesz mint nyersz. Ha valamely területen folyamatosan fejlődsz akkor a jelenre vagy a jövőre is jó érzéssel gondolhatsz. Lehet hogy nincsenek céljaid?

(Pl.: két éve még nem beszéltem angolul, ma már igen vagy akkor még albérletben laktam de ma már saját házam van stb. ezért a jelen jobb vagy valami ilyesmi)

2016. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!