Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan nagy mértékben vagyok...

Tollbogre kérdése:

Olyan nagy mértékben vagyok szarkasztikus, hogy az embertársaimat zavarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sohasem ment direktbe ez a szarkazmus meg irónia használat, így szoktam meg és így kommunikálunk a legjobb barátommal is. Egy éve viszont elkezdtek negatív visszajelzéseket adni az ismerõseim egymástól függetlenül és kezdem úgy érezni, hogy vmi nincs rendben velem (mert már ügyelek is arra h mit mondok, még így is mondják). Ez annyira nem is érdekelne, de még az osztályfõnökeim és egyéb idõsebb emberek is el- elbeszélgetnek velem, nyilván szerintük sem normális ez a viselkedés. Pszichológushoz elkezdtem járni, de mondta már az elsõ alkalommal hogy semmi bajom.

Mit csináljak? Valóban meg kell változnom? És ha igen, hogy tudnék?

Köszi 16



2016. júl. 2. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
amikor úgy érzed hogy valamit hozzá kell fűznöd más mondandójához.. csak fogd be a pofikádat D: maradj kussban.. akkor biztos nem lehet baj. ha egy társaságban vagy és többen beszélgettek, ne agyalj azon hogy mit hogy mondj.. csak maradj csendbe, néha szólalj csak meg. nem kell mindenhez mindig hozzá fűzni valamit :)
2016. júl. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem inkább az a bajuk az idősebb embereknek, hogy nem tetszik hogy egy "kis takonynak" van véleménye. Tegyél rájuk magasról, illetve amit az első írt is tökéletes megoldás. Hallgass. Ha meg megkérdezik, hogy miért nem beszélsz mondd meg nekik, hogy őket zavarta.


Amúgy mit mondtak neked? és te milyen dolgokat szoktál mondani? Meg mi az, hogy el-elbeszélgetnek veled? Ez pontosan mit takar?

2016. júl. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ne akarj mindenkinek megfelelni.
2016. júl. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
szerintem csak most éled a leszarok mindent korszakot. nekem is volt, majd kinövöd
2016. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem téged gyerekként hagytak elkanászodni a szüleid. Szerintem otthon is úgy beszélhettél a szüleiddel,mint a kapcaronggyal, Ők ezt hagyták,de mások ezért bevehetik a pofikádat. Mostmár neveld meg saját magad.
2016. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Jajj mi van "felnőttek" fáj amit írtam? :D
2016. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem úgy vagyok szarkasztikus meg irónikus, hogy megbántom az embereket. Mindenki máshogy reagál, gyerekeknél/kortársaimnál nem veszik észre, vagy csak mondják h ezt most hogy értetted? (Néha miután kimondtam a dolgokat, akkor jövök rá a tényleges értelmére és ez általában olyan h kapóra jön a beszélgetésben. Nagyon ritkán cseszem el, akkor meg bocsánatot kérek, ha még nem is jött rá az illetõ, majd beszélek másról.)

A felnõtteknél sem az van h köcsög vagyok, az ofõim is azt mondtâk h nem tudnak kiigazodni rajtam h mikor gondolom komolyan a dolgokat( általàban mindig). És éreznek egy kis szarkazmust. De nem személyre irányuló szarkazmust.

Pipa mindenkinek

2016. júl. 2. 12:39
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

én is ilyen vagyok :)

általában próbálok csendben maradni, ha nem várják el akkor nem reagálok (nehéz,de bele tud jönni az ember)

ha meg muszáj akkor az óvatosság elvén mozogva adok egy olyan választ ami elfogadható (nekem is, nekik is)

sajnos őszinte ember vagyok :D

2016. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
El-elbeszélgetés alatt az történik, hogy direkt csinálom-e vagy csak ez a stílusom, meg hogy nem tudnak kiigazodni néha rajtam.
2016. júl. 3. 00:16
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
te az emberek közt élsz???!!! :(]
2016. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!