Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem éreztek állandó alkotás...

Ti nem éreztek állandó alkotási vágyat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Engem már nagyon régóta kísért az alkotási vágy. Teljesen mindegy, hogy mit alkotok, csak én alkossam. Ti is éreztek hasonlót? Szeretnék filmet csinálni, könyvet írni, animálni, játékot fejleszteni, bútort, szerszámot stb.

Egyszerűen minden nap azt érzem, hogy alkotnom kellene valamit. A gond az, hogy egyikhez sem értek eléggé, hogy a végeredmény ne egy ... legyen. Szerintetek melyik foglalkozás lehet az, ami kielégíti az alkotási vágyamat, de ugyanakkor a többihez viszonyítva kevesebb időt vesz igénybe az elsajátítása ahhoz, hogy már valami értékelhetőt alkothasson az ember?


2016. júl. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
De, velem is sokszor ez van. Én legtöbbször rajzolni szoktam, vagy elkezdett nagy munkát folytatok vagy kis sketcheket készítek. De szoktam nagyobb lélegzetvételű dolgokat is csinálni. Persze sok olyan is van amibe belekezdek és sose fejezem be. A második kérdésedre nem tudok választ adni, erre neked kell rájönni.
2016. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te tudod, de mindegyikre nagyon sok időt kell fordítani. De megéri. Rajzolni mindegyikhez kell, azt naponta gyakorold
2016. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez. Folyamatosan alkotnék valamit, de semmiben nem vagyok annyira profi, hogy kielégíthessen az eredmény. Mos eldöntöttem, hogy tökélyre fejlesztem egy adott területen a tehetségem, hogy aztán később profi lehessek. Persze ez rengeteg kitartást és időt és energiát és odaszánást követel, és néha meglehetősen embertpróbáló, viszont eldöntheted, hogy megéri-e. Ha ennyire nagy a végy az alkotásra, akkor már van is motivációd. Csak ne sajnáld az időt rá.
2016. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szívesen rajzolnék, de az a baj, hogy a kézügyességem az nem a legjobb. Amikor animálgattam, akkor is inkább pálcikaembereket animáltam meg, és csináltam vicces videókat a barátaimnak, de az csak baráti körben elfogadható minőségű lett :D
2016. júl. 3. 00:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából csak akkor lesz vége, ha csinálsz valamit. Mindenkinek úgy kezdődik, hogy megvan benne a vágy, de még fejlődnie kell hozzá.

Egyébként nincs olyan dolog, amit könnyű lenne gyorsan elsajátítani. Az íráshoz kell a legkevesebb pénz meg anyag, de ott két évnél előbb ne számíts semmi jóra. :D (jó, nekem igazából szerencsém volt, mert "úgy születtem", hogy írok, és mire mások elkezdték, legalább érzésre megvolt, de most forgatókönyvírással szenvedek rendesen már vagy másfél éve)

Igazából az a lényeg, hogy szeresd csinálni, és magadtól rá fogsz jönni mindenre, jól fog esni, és ha tényleg neked való, érezni fogod, hogy a "gyakorlás" nem is gyakorlás, hanem móka, és csak hab lesz a tortán, amikor eljutsz addig, hogy másoknak is megmutathatod, mert nem teljesen égés. :D

2016. júl. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok. Egészen tizenegy-kettő éves korom óta minden nap végén amikor nem haladtam valamivel kiborulok hogy feleslegesen ment el a napom. De hamar rájöttem hogy ez ellen csak egyféleképpen lehet tenni. Éppenséggel alkotok. Azóta megtanultam aránylag jól rajzolni. Mivel aktív tagja vagyok egy cosplay fórumnak így ott is rengeteg dolgot lestem el az idők folyamán. Ennek kapcsán mindig van valami projekt ami leköt. Jelenleg egy másfél méteres kardon dolgozok halálfejes markolattal napok óta, de ez most egy könnyű meló. Sokszor ezekből az alkotásokból pénz is folyik be mert megrendelésre csinálom. Illetve mivel baráti társaságom eléggé nagy kockákból áll így mindegyiknek úgy készítek ajándékot születésnapjára a kedvenc sorozatából vagy videojátékából. Nekem nagyon kevés pénzbe kerül, hiába rengeteg idő hiszen élvezem, megadatik az alkotás öröme és a srác még örül is neki.

Emellett ha nagyon nincs mit csinálnom akkor edzeni szoktam. Azt bárhol lehet és az is valamilyen szinten "alkotás" hiszen eredményt ad.

Amúgy írtad hogy miket szeretnél. Film, könyvírás, animálás, játék fejlesztés és a többi. Én azt mondom hogy ha nem értesz valamihez de érdekel akkor nem tudsz mit csinálni, meg kell tanulni. Senki se született programnyelvekkel a fejében, le kell ülni és tanulni ha tényleg érdekel. A gyorsasággal kapcsolatban a projekteknél 3 szempont van:

- Gyors

- Olcsó

- Jó

Válassz kettőt. Vegyük a programozást: Elmész egy oktatásra (gyors, jó, nem olcsó), Szerzel mélyre nyúló oktatóanyagot és beleásod magad (olcsó, jó, nem gyors), megkérsz egy havert hogy hívjon át és míg elsöröztök mutogassa már meg hogy ő hogy csinálja (olcsó, gyors, nem jó).

2016. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!