Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne leküzdeni az...

Hogy lehetne leküzdeni az állandó aggódást és a dolgok túlgondolását?

Figyelt kérdés
A "mi van ha ez vagy az történik?" képzet megkeseríti az életem. Nem lazán veszem a dolgokat, hanem mögé gondolok mindennek valamit és egy valószerűtlen jövőképet rakok mögé ami miatt viszont aggódni kezdek nehogy az megtörténjen. Hogy vegyem lazán? A lesz@rom dolgot próbáltam már, jelentéktelen dolgoknál működik is, de aminek nagyobb súlya van annál full para vagyok.
2015. jún. 11. 13:53
 1/5 A kérdező kommentje:
35 ff vagyok egyébként, aki látszólag laza, csak belül vagyok parázós.
2015. jún. 11. 13:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen nagyobb dolgoktol parazol es miket latsz moge.?
2015. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd észre a lényegtelen vagy elhanyagolható dolgokat. Pl. ehhez a kérdéshez szerintem nem kellett volna feltétlen megadd, hogy 35 F vagy.


Ezen kívül vegyél célba nagy elképzeléseket, amelyek értelmet és célt adnak neked.


Azzal is megpróbálkozhatsz, hogy nem érzelmekben gondolkozol. Alapból az, hogy belegondolsz dolgoknak rossz kimeneteleibe, még simán lehet jó, sőt előrelátó, de azokat gondolatokkal tegyed, ne érzelmekkel, mert az érzelmek hitetik el veled, hogy amibe belegondolsz, az a fizikai valóságban megtörtént, miközben csak egy gondolat volt. Az ismeretlentől való félelem is addig jó, amíg arra ösztönöz, hogy próbáld megismerni az ismeretlent, de kárt úgy okoz, hogy rávesz, hogy semmi ismeretlenbe ne vágj bele, hiszen nem látod előre minden következményét.

2015. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem pár éve küzdősportolni. Edzés közben nem tudsz hülyeségeken agyalni mert koncentrálnod kell a küzdelemre. Edzés végére meg kifáradok és lenyugszom, akkor már nincsenek problémáim, legalábbis nem zavarnak, csak hazamegyek pihenni. Szóval kell valami amivel le tudod adni a belső feszültséget.
2015. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 schocko ***** válasza:
...teljes biztonsággal tudható, hogy meg fogsz halni...100 év múlva már semmi sem lesz belőled...tehát akkor ezek után mit parázol?...
2015. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!