Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van a...

Szerintetek miért van a jogászok közt ennyi beképzelt ember?

Figyelt kérdés
Nem baj, ha ti nem így gondoljátok, érdekel mindenki véleménye. Ismerek orvosokat, jogászokat, sőt, PhD-zett embereket is (akik közt van orvos is). Tudom, hogy minden szakmában vannak alázatos, szerény emberek is és ugyanúgy beképzelt majmok is. Mégis úgy veszem észre, hogy nagyon sok jogász teljesen el van ájulva magától (ismét: tisztelet a kivételnek). Személyes (!) FB profilban is beleírja a nevébe, hogy Dr, holott erre elvileg lehetőség sincs. Láttam olyat, aki beírta a nevébe, majd a becenév részben még 1x leírta a nevét, hogy Dr. Xy , van, aki azt írta be becenévnek, hogy Doktor vagy Dottore. Ők mind jogászok. Értem én, hogy lehet utánuk csinálni, meg hogy nehéz a jogi egyetem, de ennyi az orvosi is rohadt nehéz vagy letenni egy PhD-t is, ők mégis sokkal ritkábban írják ki. Amúgy ez csak egy példa volt, más dolgokban is tapasztalom ezt.

2016. júl. 4. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Van benne valami, jogásszal nekem is volt ilyen tapasztalatom. Egy erkölcsi nulla volt az alak.

Lehet ebben az is, hogy el vannak szállva maguktól, és magas presztízsre vágynak, de a munkájukkal nem is igazán a másik ember megsegítése miatt foglalkoznak. Csak hogy "legyenek valakik".

Persze lehet más oka is, én ezt tudom elképzelni. Mert eredendően egy végzettség se hatalmaz fel valakit arra, hogy egy barom legyen.

2016. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A csúcs az az volt, mikor kirakott egy nekrológot a facebookra az egyik ilyen ismerősöm (sajnálom, hogy ez történt vele), megköszönte az együttérzést stb, és Dr.....-ként írta alá. A facebook bejegyzést.
2016. júl. 4. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki emberileg egy nulla, semmi érzelmi élete nincs, a szociális hálója egy vicc, és egyedül se képes hasznosan eltölteni az időt, az csakis a munkásságával és a tanulással tud felvágni. Mert ezeken kívül semmije nincs, amire büszke lehetne.


De egyébként ne foglalkozz vele. Nem érdemes.

2016. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%

Nekem egy barátnőm jogra jár, és bár állandóan hangoztatja, hogy nem lesz ilyen, egyre jobban érzem, hogy de... Azt mondja, hogy a tanárok is ilyenek, beléjük nevelik, de huszonévsek, már felnőttek, csak ne legyenek már ennyire befolyásolhatók.

Meg azzal vannak állandóan ki, hogy nekik mennyit kell magolni, meg direkt húzzák meg őket és hasonlók... Nekem is az idegeimre mennek a jogászok lassan... Tisztelet a kivételnek természetesen.

2016. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem értem... Ilyen alapon egy mérnök, egy orvos, egy PhD-zett, egy vegyész, egy biológus, egy pszichológus ...stb is lehetne beképzelt. Sokan azok is a fent említettek közül, csak nem látom az értelmét.
2016. júl. 5. 21:14
 6/8 anonim válasza:
69%

Nekem egyik volt általános iskolai osztálytársam most lesz másodéves jogon, az ELTE-n. Mikor kiderült, hogy felvették (még 2015. júliusában) kitett magáról egy fényképet facebookra és odaírta alá: "Jogász lettem". Ezen kb 2 hétig szórakozott a fél ismerettségi köre, gondolom nem kell ezt mondanom :D Ez a lány már általánosban is beképzelt volt. Elmondta, hogy neki minden ruhája Németországból van, rá 3 napra meg láttam, ahogy 2 nagy szatyorral jön ki egy kínaiból.


Bizonyos értelemben igazad van. Van a családomban olyan, akinek doktorija van -igaz nem jogász- de SOHA nem írta ki internetes oldalra. Értem én, hogy büszke rá az ember, lehet is. De van az, ami már sok. Nekem pl ez a lány volt a nevetséges... Kapott egy SMS-t, hogy felvették és már ki is írta, hogy ő márpedig jogász lett.


Az én szememben ez szánalmas és kész. Az ember legyen büszke arra, ha ELÉR valamit, ha LEDIPLOMÁZIK. De fölöslegesen ne dicsekedjen, mert nagyon sokan meg fogják utálni.

2016. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán rossz körökben forogtok...
2016. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

"Azt mondja, hogy a tanárok is ilyenek, beléjük nevelik, de huszonévsek, már felnőttek, csak ne legyenek már ennyire befolyásolhatók."


Én ilyennel sem a két diplomám (jog, igazgatásszervező) megszerzéséig terjedően,sem PhD-n nem találkoztam. Legfeljebb azt hangsúlyozták, hogy milyen fontos az úriemberség, és az elegáns megjelenés. (Illetve pár egyetemi oktató /zömmel mellesleg ügyvédek/ tüntetően 20 millió feletti kocsikkal jártak úgy évtizeddel ezelőtt)...

2016. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!