Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinevetnek, mert dadogok....

Kinevetnek, mert dadogok. Hogyan tudnám magam kevésbé rosszul érezni emiatt?

Figyelt kérdés
Járok logopédushoz, de időbe telik, mire van "hatása". 11 éves korom óta tart viszont az elmúlt pár hónapban már egy mondatot nem tudtam úgy elmondani, hogy ne dadogjak. Nagyon sokszor kinevettek emiatt, főleg az osztálytársaim. Volt, hogy egyik barátommal beszéltünk az utcán és amikor elment mellettünk 2 srác, akkor konkrétan elkezdtek rajtam röhögni. Szóval nem az, hogy csak az osztálytársaim csinálják ezt, és ez az ami a legjobban zavar.. 14/F
2016. júl. 9. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

valamivel kompenzálni kell a hátrányosságot.

legalábbis ez tűnik logikusnak.

nekem 2 ismerősöm dadog,az egyik elég komoly szinten.

ő kigyúrta magát egy 110 kilós izmos állattá mellette kb 190 centi.

a másik középsúlyú ökölvívó versenyző.

egyiküket sem nevetik ki soha.

2016. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Allj ki magadert es kesz, ha hagyod magad ne csodalkozz.
2016. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szia! Körülbelül ugyan ezt tudom mondani mint az előttem lévő. Nekem is van egy osztálytársam, 16 éves és dadog. Ő is boxolni jár, de ha egy kicsit értelmesebb társaságba kerülsz se fog kinevetni senki. Ezt a srácot se bántja emiatt senki mert nagyon rendes. Én is azt tudom mondani hogy találj magadnak valamit amivel elterelheted erről mások és a saját figyelmed. Pl. valamilyen küzdősport. De az is egy megoldás ha szerzel magadnak egy kis magabiztosságot (egót), és megtanulod leszarni az ilyeneket és olyanok társaságában lenni akik ezt elfogadják.
2016. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A logopedust kerdezt meg errol, biztosan talalkozott mar ilyennel.


Amit az elso ketto feleszu valaszolo mondott azt felejtsd el. Az nem megoldass ha agressziv idota leszel mert masok kicsufoltak.

2016. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem KELL kompenzálnod! Járjál logopédushoz, előbb vagy utóbb alakulni fog, légy türelemmel. Csak azért ne gyúrd szét magad, mert dadogsz. Attól te még érsz ugyanannyit, mint az aki nem, őt minősíti, ha ezért kinevet. Tapasztalatból mondom, ne görcsölj rá h találj vmit, amivel kompenzálhatod, 14 éves vagy, még sok minden történhet, azzal foglalkozz ami tényleg érdekel, és ne hidd el, h azért nevettek ki, mert hagytad, sötétek mint az éjszaka, ennyi az egész!!
2016. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a sok sügér ember szegénységi bizonyítványa. Két dolgot tehetsz,az egyik,hogy leszrod őket,a másik ,hogy visszaszólsz nekik.


Amit az első ír hatalmas hlyeség. Ha sggfej lennék,ugyanúgy beszólnék a gyúrmának meg a boxzsáknak is,engem ez nem tartana vissza..és vannak még,akiket nem tart vissza.

2016. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én pl.még dadogós nőt nem láttam,miért mindig a pasik dadognak?
2016. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd, nincs értelme.
2016. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7# Pedig vannak, regebben en is sokaig dadogtam, mondjuk nem olyan durvan de erzodott. Odafigyelessel ki tudtam belole labalni mindenfele segitseg nelkul.
2016. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyeld, ott van példaként Tóth Edu :D Ő is dadog, de kedvelik őt az emberek. Ne a rossz tulajdonságaidat hangoztassad, hanem a jó tulajdonságaidat.


Amit meg most fogok írni az nem minden embernek való, de nagyon sok ember van, akit azért kedvelnek, mert viccet tudnak csinálni a nem túl szerencsés helyzetükből. Lásd pl. Tóth Edu. Tisztában van vele, hogy dadog, de elment stand uposnak, ahol ebből még pénzt is keres :D Ezzel nem azt mondom, hogy kövesd a példáját, csak hogyha másoknak sikerült így elérniük valamit, akkor neked is sikerülhet ugyanúgy, szóval nem kell magadat rosszul érezni :)

2016. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!