Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Titeket miért érdekel...

Lányok! Titeket miért érdekel kevésbé a tudomány, mint a férfiakat?

Figyelt kérdés

Csak általánosítok, persze van 1-2 kivétel de azt láttam hogy sokkal nagyobb arányban tevékenykedtek ezoterikus oldalakon, online sakk-játékban sosem dob össze lánnyal, és a matek órákon is több lány unatkozik mint férfi. Remélem nem sértő mert csak tapasztalat. :) Csak arra volnék kíváncsi, hogy miért nem érdekel a legtöbbeteket a matematika, tudományok, programozás, filozófia? :O


Sajnos nagyon ritkán tudok "komolyabb" témákról lányokkal beszélgetni, pedig szívesen meghallgatnám a véleményeteket a témában. Úgy vettem észre hogy titeket inkább az irodalom, pletykálkodás meg mások élete érdekel. De miért? Nekem az az unalmas. Az ateista nőket is hiányolom. :D


2016. jún. 12. 17:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%
Mert őket csak az érdekli, hogy jól álljon a hajuk, meg meg legyen csinálva a körmük. Ostoba népség.
2016. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Egy ateista lány jelentkezik. Engem sem érdekelnek különösen az ilyesféle tudományok, mint a matek és a kémia, humán beállítottságú vagyok. Viszont a földrajz, a történelem, az irodalom és a nyelvtan a kedvencem. Az ezotérikát -vagy hogyan is nevezik- akkora hülyeségnek tartom, hogy csak na. Mások élete sem érdekel különösebben. :D
2016. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként igazat adok az egyes hozzászólónak.
2016. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez így van. Egyszerűen a női agy ilyen. Az összes bullshitet magába szívja, mint például vallás, szellemvilág, horoszkóp (hub-meg, engem már a hideg ráz és az ideg b-kod) és így tovább. Egyszerűen ennek az okát nem érti senki, egyszerűen csak nők. Kész. Ezért szeretjük őket. :D Aranyos mind, csak vannak ilyen defektjeik. :)
2016. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%
a lányokat csak egy dolog érdekli. a f*asz. egész nap erre gondoltam, ezért nem tudnak dolgozni se normálisan.
2016. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%
*gondolnak
2016. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Bár sakkozni pont szeretek,pletykálkodni viszont nem,de ez igaz,engem sem nagyon érdekelnek a tudományok,de hogy miért? Nem tudom,ha valaki erről beszél nyilván megpróbálok érdeklődést mutatni,de egyébként egyszerűen csak nem tud érdekelni...
2016. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Nem érdekel minket a tudomány kevésbé.

Az orvosi, gyógyszerészi, biológia, vegyész szakok nagy részén lányok vannak. Sőt, alapvetően a felsőoktatásban a lányok száma magasabb.

2016. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Evolúció. Abban a környezetben, ahol a mai ember evolúciósan javarészt fejlődött (ősközösség), ez a fajta viselkedés vezetett a legnagyobb "sikerre".

Ugye a nőknek fizikai adottságok hiányában nem sok értelme volt a vadászatban való jártasság növelése, ha a férfiak egyrészt sokkal jobb vadászok voltak, másrészt boldogan megosztották velük a zsákmányt női "szolgáltatásokért" cserébe.

A vadászat pedig csak részben kíván fizikai erőt. Sokkal fontosabb a környezetben lévő törvényszerűségek felfedezésének képessége. Szóval a férfiak közül az lehetett sikeresebb, aki eleve ennek a képességnek a "megszerzését élvezte".

Ellenben a nők úgy tudtak minél értékesebb férfit kifogni, ha egyrészt a külsejükkel tudták vonzani, másrészt a többi, a kiszemelt férfire szintén hajazó nőt tudták a legeredményesebben leállítani. Ehhez kulcsfontosságú volt a másik ember életének, érzelmeinek és motivációinak minél pontosabb megismerése. És itt jön képbe a pletykálkodás, ami eleve élet-halál jelentőséggel bírt, mert a pletykálással tudták meg, hogy egyáltalán kivel lehet, kivel szabad kikezdeni. Ha ezt nem tudták, kiközösítette őket a törzs, egyedül pedig elég valószínű, hogy elpusztultak. Ezért van az is egyébként, hogy a mai fiatal nők annyira fontosnak élik meg, hogy a többiek mit gondolnak róluk. Pedig a mai világban teljesen érdektelen.

2016. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igaza van annak a kommentelőnek, aki azt írta, hogy orvosi, vegyész, biológia szakokon szinte csak lányok vannak. Én most emelteztem bioszból és kémiából, ötös lett a matekérettségim, pedig alig készültem rá, nem érdekel az ezotéria
2016. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!