Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a verseny jó?

Miért mondják, hogy a verseny jó?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy ez hozza ki a nagy teljesítményt az emberekből. Hát, nem tudom, talán egy gazdag országban, ahol vannak lehetőségek, igaz ez. De én itt csak azt látom, hogy bizonytalanság van, semmi más. A biztonságért álmaikat feladó fiatalok, nyugdíjig valahogy kihúzni reménykedő középkorúak, nyugdíjból kijönni próbáló öregek, és nyugatra vándorló, jobb életért küzdő szerencsevadászok. Sok ismerősöm van, mindenféle életkorból, és ez az, amit látok. Szerintem ez valahol rohadtul szomorú...


(Az aktuálpolitikát hagyjuk ki, a mostani kormánytól független a dolog szerintem.)



2016. júl. 11. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem a versennyel van a probléma, hanem az elosztással. Meg kell tanulnia az embereknek, ha rossz fizetést kapnak nem azért van így, mert ez jár és be kell érni ennyivel, hanem mert pár nyakkendős alak ebből gazdagodik, miközben semmit nem csinál.

És a kormány nem oldja meg a problémád. Nem fogja emelni a minimálbért olyan mértékben. Munkásokon múlik mennyit harcolnak ki magukért. Persze ez nem egyszerű dolog és veszélyes, de ha szükséges, akkor meg kell tenni a lépéseket.

2016. júl. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a fizetés a gond itt, hanem hogy nincs biztonság. Ha nincs valami nagyon piacképes szakmád, amiben jó is vagy, akkor örülhetsz annak, ha egyáltalán valamilyen lehetőséget kapsz. Aztán holnap gondol egyet valaki, és megszűnik a munkahelyed. Nem lehet még 1-2 évre se tervezni. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mondjuk művészi vagy értelmiségi pályán olyasmivel foglalkozz, ami érdekel, és amiből nyugaton simán megélsz, sőt, karriert futhatsz be. Nálunk ilyen területen egy senki vagy, és az is maradsz, ha nem vagy csókos. De manapság még akkor se érsz el semmit. Egyszerűen nincs pénz. Én elhiszem, hogy az elvtársak se voltak jók, de azért azt se mondja senki, hogy a világ jelen állása normális.
2016. júl. 11. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!