Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy judoban és...

Miért mondják hogy judoban és birkózásban nem foglalkoznak, vagy csak ritkán a nagyokkal, felnőttekkel?

Figyelt kérdés

Ha én akarok menni és nem ingyen kérem hanem fizetek akkor meg miért mondanak ilyet egyáltalán?

Ez egy szolgáltatás ugyebár? A pénzért cserébe ők tudást próbálnak átadni.

Én sem ingyen kérném hanem természetesen a havidíjat fizetném, a ruhát venném..stb

Ez egy szolgáltatás amiért fizetek meg fizetnek akkor elvárja az ember hogy megkapja cserébe amiért ő fizet.

Hisz ez egy üzlet, biznisz és nem értem egyáltalán ez miért merül fel. Hisz a pénz neki is kell

Azt én is tudom hogy itt pici gyerek korban kezdenek el velük foglalkozni mert akkor fogékonyak még, meg alacsony a félelem, felismerésük az esésektől. Bennem picit több de csak egy kicsivel.

Meg tudom hogy ez versenycentrikus és a versenyzés a fontos az edzőknek hisz szeretné ha ő is kinevelhetne egy olimpikont.Versenysportok már ezek

De én gyorsan tanulok 20 éves vagyok 79 kg jó formában, kondiban vagyok. Hisz 8 éve űzök már álló stílist ütő rugóst.



2016. febr. 21. 14:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem miért van ez. Hisz ez egy fizetett szolgáltatás.
2016. febr. 21. 21:11
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó lenne válasz

Zöld megy majd

2016. febr. 22. 11:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Hülyeséget kétdeztem?? Azért nem ír senki???
2016. febr. 22. 12:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a birkózásról tudok nyilatkozni.


Ez helyenként eltérő, attól függ, hogy tényleg élvonalbeli-e a csapat, vagy egy olyan hely, ahol inkább csak "őrlángon" ég a birkózás.

Pl. ott a Dorog ami az egyik legerősebb csapat az országban, nyilván nem foglalkoznak felnőtt kezdőkkel, mert túl nagy lenne az alternatív költsége. Egy felnőttből már nem lesz versenyző valószínűleg, sok időt vesz el az oktatása, de nem tud hatékony küzdőpartner lenni. Alapból nagy a lemorzsolódás, egy felnőtt embernek már nem a birkózás lesz élete középpontjában. Továbbá nehezen tanulható, alsó hangon 1 év mire összeáll az ember mozgása, addig lényegében folyamatos vereséget szenved, amit az egónak tűrni kell. Mondjuk lemész 80 kg-osan, van 8 éves állóbunyós múltad, de ez itt más, nem tudsz sokat áthozni belőle, egy 16 éves 60 kg-os versenyző úgy borigatna, mint az üres bőröndöt.

Ahol már inkább csak hobbista birkózás van, ott fogadhatnak.

De mint mondtam ez mindig a klubtól és a lakóhelyedtől is függ.


Hol laksz? A lakóhelyeden lementél judóra is és birkózásra is és mondták, hogy nem látnak szívesen?


Ha van a közeledben BJJ, akkor oda menj le, az piaci alapon működik.

2016. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Baja mellett egy faluban élek

És Bajára járnék be

2016. febr. 22. 13:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondod

Túl nagy lenne a költsége a felnőttnek. De ezért is fizetnék

Mondtam hogy a szolgáltatást megfizetném

2016. febr. 22. 13:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért van a havidíj, ruhavevés. .stb
2016. febr. 22. 13:46
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdem mert elküldtek.

Hanem mert a múltamnak, a jelenemnek és a jövőmnek remélhetőleg köszönhetően ugye hallottam, kerestem én is róla.

És onnan tudom hogy ritkán foglalkoznak idősebbekkel

2016. febr. 22. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alternatív költséget most nem pénzben értem, hanem időben és erőben.


Akkor menj le és kérdezd meg, birkózáson is és judón is. Bajának birkóban vannak versenyzői, de szerintem ott alapvetően egy hobbista, baráti közösség van.

2016. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon bízom benne hogy igazad lesz :)
2016. febr. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!